حدادی فر: لیگ بسیار سختی در پیش روی همه است
72772
فوتبال را مقابل سپاهان شروع کردم،مربیگری را مقابل پرسپولیس!
22 مرداد 1401 15:04
علی مسعودی -  قاسم حدادی فر هافبک خوش فکر و خوش اخلاق ذوب‌آهن پس از ۱۹ سال فوتبال حرفه ای به ناچار از ميادين بازی خداحافظی و به عرصه مربیگری روی آورد.

روزنامه گل

از معدود بازیکنان تک باشگاهي که به جز خدمت مقدس سربازی فقط پيراهن یک تیم را پوشید و در باشگاه ذوب‌آهن ماندگار شد. او در اولین بازی به عنوان‌ مربی باید مقابل پرسپولیس قرار بگیرد که در این خصوص گفت و گوی یکی از هافبک های برتر تاریخ لیگ برتر را بخوانید.

اولین بازی که در لیگ برتر وارد زمین فوتبال شدی مقابل‌ یک تیم بزرگ بود؟

بله، مقابل سپاهان بازی کردم.

چند سالت بود؟

حدود ۱۹ سال.

سرمربی کی بود؟

آقای کربکندی.

خوب بازی کردی یا استری داشتی؟

خوب بازی کردم ولی بازی را دو بر یک واگذار کردیم. راحت بازی کردم استرس هم نداشتم.

از جمله بازیکنان تک باشگاهی بودی که فقط به خاطر سربازي مدت کوتاهی راهی تراکتور سازی شدی و از تیم های بزرگی بارها پيشنهاد داشتی ولی رد کردی. پشیمان نیستی؟

پشیمان نیستم چون همیشه گفته ام هر موقع که ذوب‌آهن نیاز داشت وظیفه ام بود در خدمت تیم باشم و بازی کنم. من بارها از سایر تیم ها پيشنهاد داشتم که هر دفعه به بهانه های کوچک و بزرگ رد کردم و نخواستم جدا شوم. البته خیلی ها دوست دارند حداقل یکی - دو فصل پيراهن تیم های استقلال و پرسپولیس را بر تن کنند. من هم دوست داشتم این اتقاق رخ دهد که خودم نخواستم و با پيراهن ذوب‌آهن ادامه دادم تا با پيراهن همین تیم بازنشسته شوم.

بازنشستگی اجباری که در این بی بازیکنی فوتبال ایران حداقل چند سال می توانستی بازی کنی؟

نظر لطف شماست! دقیقا می توانستم چند سالی بازی کنم که متاسفانه این اتفاق رخ نداد و همه در جریان آن هستند که چرا نشد ادامه دهم. من قرار بود فصل گذشته نیز از هفته هجدهم بازی کنم که نشد و قسمت این بود، بدون اینکه لباس ذوب‌آهن را بپوشم مجبور شوم خداحافظی کنم. متاسفانه در کشور ما فوتبالیست ها پایان خوشی ندارند و با خاطره‌ خوب از فوتبال کنار نمی روند و من هم هیچ وقت اتفاقاتی که برایم افتاد را فراموش نمی کنم، ولی تلاش می کنم در عرصه مربیگری موفق شوم. با اینکه خداحافظی تلخی داشتم ولی همین که ذخیره تیم نشدم و در اوج کنار رفتم خوشحال هستم.

دنبال بازی خداحافظی نیستی؟

شرایطش مهیا نیست و دوست داشتم در زمان بازی کردن خداحافظی کنم، حال که این اتفاق رخ نداد دیگر فکر بازی خداحافظی هم‌ نیستم.

اولین بازی هم با لباس مربیگری باید مقابل پرسپولیس قرار بگیری، آن هم در غیاب مهدی تارتار که محروم است.

شروع سختی است چون باید مقابل تیم پر مهره و هماهنگ پرسپولیس قرار بگیریم. برای شروع لیگ کار سختی داریم و در غیاب آقای تارتار مربيان دیگری هستند. از آقای پاشایی گرفته تا آقای اینانلو، آقای جمالی و آقای نوری که تلاش‌ می کنیم نتيجه لازم را بگیریم.

تیم هایی که مهدی تارتار هدایت آن را برعهده داشته باشد، مقابل پرسپولیس حساسیت و حواشی خودش را خواهد داشت. در این رابطه صحبت می کنی؟

متاسفانه در فوتبال حرفه ای صحبت‌ های را مطرح می کنند که اصلا درست نیست و همه مربیان تلاش می کنند که بهترین نتایج را بگیرند. در فوتبال ما همیشه حرف و حدیث وجود داشته، ولی نباید زیاد توجه کرد‌. شاید این بحث ها خیلی ها را آزرده خاطر کند، اما توجه کردن به آن حرفه ای نیست و نباید فکر زیادی گذاشت.

حضور مربيان و بازیکنان خارجی، لیگ جذابی را به همراه خواهد داشت؟

دقیقا درست است و لیگ جذابی را خواهیم داشت. تیم های زیادی سرمایه‌گذاری کرده اند که متاسفانه تیم ما به دلیل دولتی بودن بودجه‌ اش محدود بوده و نتوانسته ایم مثل سایر تیم ها بازیکن جذب کنیم و مجبور هستیم‌ با داشته های خودمان کنار بیاییم.

فکر می کنی این فصل ذوب‌آهن چه رتبه ای را کسب کند؟

لیگ سختی داریم چون اکثر تیم ها سرمایه گذاری زيادی را انجام داده اند. ما تلاش می کنیم نتایج خوبی کسب کنیم، ولی اينکه چه رتبه ای را به دست بیاوریم نمی شود از الان پیش بينی کرد.

#قاسم حدادی فر #اختصاصی گل #مصاحبه #پیشکسوت فوتبال ایران #علی مسعودی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها