صعود کنید، بعد با هم حرف می‌زنیم
72770
جنگ تکراری «نسل طلایی»!
22 مرداد 1401 15:00
    انصافا خسته شدیم از بس در این مدت عبارت «نسل طلایی» را در مورد تیم ملی فعلی فوتبال ایران شنیدیم.

روزنامه گل

آن‌قدر شلوغش کردند و این صفت اغراق‌آمیز را به تیم فعلی چسباندند که حالا سایت فیفا هم از تیم ۲۰۲۲ با این عنوان یاد کرده است. راستش هر جور حساب می‌کنیم متوجه نمی‌شویم دوستان با چه نسخه‌ای تیم فعلی را نسل طلایی می‌دانند. دو تا مهاجم درجه یک داریم که سردار آزمون و مهدی طارمی هستند. جایگاه و کیفیت ممتاز آنها مشخص است و نیازی به بحث ندارد. بقیه تیم اما در اغلب پست‌ها با تیم ۲۰۰۲ که به جام‌جهانی نرفت هم قابل مقایسه به نظر نمی‌رسد، چه برسد به نمونه‌های پرستاره‌تر.

مخاطبانی که احمدرضا عابدزاده، جواد زرینچه، مهدی مهدوی‌کیا، کریم باقری خداداد عزیزی و علی دایی را در تیم ۹۸ دیده‌اند یا رحمان رضایی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، علی کریمی، فریدون زندی، وحید هاشمیان و... را در لباس تیم ۲۰۰۶ تماشا کرده‌اند، خیلی بعید است به تیم فعلی لقب نسل طلایی بدهند؛ مجموعه‌ای که با کمال احترام، بسیاری از بازیکنانش یا در لیگ‌های عربی توپ می‌زنند یا در تیم‌های متوسط اروپایی رزرو هستند. جالب است بدانید کریم انصاری‌فرد به عنوان بازیکنی که در مورد کادرفنی تیم ملی هم ‌نظراتی دارد، از آاک یونان کنار گذاشته شده و در لحظه تنظیم این مطلب هنوز تیم ندارد!

در هر صورت ما قصد نداریم مزاحم رویاپردازی بازیکنان فعلی تیم ملی شویم، اما شاید یک راه بهتر برای اثبات ادعای آنها وجود داشته باشد؛ اینکه با همه توان در جام‌جهانی فعلی بجنگند و برای نخستین بار تیم ملی را از مرحله گروهی بالا ببرند. در این صورت است که می‌توانند یک «دستاورد تاریخی» روی میز بگذارند و ادعا کنند نسل طلایی هستند. تازه آن زمان شاید بشود باب این گفت‌وگو را دوباره باز کرد، اما تا آن وقت شما را به فاصله کهکشانی بین صادق محرمی و مهدی مهدوی‌کیا می‌سپاریم!

#تیم ملی #اسکوچیچ #جام جهاني 2022 قطر #اختصاصی گل #نکته
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها