لیگ امسال خیلی جذاب‌تر از پارسال می‌شود
72587
گروسی: شور و اشتیاق ساپینتو یک فاکتور مثبت است
19 مرداد 1401 18:46
    محسن گروسی پیشکسوت استقلال امیدوار است آبی پوشان با حضور ریکاردو ساپینتو و هیجانی که او به تیم ملحق می‌کند دوباره موفقیت و کسب عنوان قهرمانی را تکرار کنند.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های گروسی با گل درباره وضعیت استقلال پیش از شروع لیگ را می‌‌خوانید:

به نظر شما سرمربی پرتغالی می‌تواند در ایران موفق باشد؟

برحسب ملیت نمی‌توان نظر کلی داد اما پرتغالی‌ها در ایران بد کار نکرده‌اند. شباهت‌هایی از لحاظ فرهنگی بین ما و آن‌ها وجود دارد. در خصوص ساپینتو هم باید گفت زمان مشخص خواهد کرد او مربی موفقی خواهد شد یا خیر.

او در مصاحبه ای اعلام کرد که هیجان زیادی دارد.

شور و اشتیاقش در فیلم‌های منتشر شده از او یک فاکتور مثبت ارزیابی می‌شود. مربی باید چنین هیجاناتی برای موفقیت داشته باشد. خیلی آرام بودن برای تیم ویژگی چندان درجه یکی نیست. چنین مربیانی معمولا سبک هجومی را دوست دارند و انتخاب ساپینتو را انتخاب خوبی برای استقلال می‌دانم.

به نظر شما نقل و انتقالات تیم در تابستان موفق بود؟

استقلال تیم کاملی شده؟ باید دید با چه اهدافی این بازیکنان خریداری شده‌اند. به طور مثال امکان دارد این تیم امسال با 4 مدافع بازی کند و شرایط بازی با 3 دفاع را نداشته باشد. مشخص نیست تفکر سرمربی چیست و به مرور مشخص خواهد شد. باید به این موضوع اشاره کنم که باید به ساپینتو در راه وفق دادن با شرایط کمک کرد. همه باید تلاش کنند تا او زودتر خود را با فوتبال ایران هماهنگ کند.

حضور خسرو حیدری در کادرفنی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

خسرو پیشکسوت استقلال است و موفقیت تیم را می‌خواهد. شاید سابقه کار چندان زیادی نداشته باشد اما مدیریت او را انتخاب کرده و حتما به خاطر خلق و خو و اخلاق خسرو را شایسته نیمکت دانسته‌اند. اعتماد یکی از مهم ترین مقوله‌ها است و امیدوارم آبی‌ها در نهایت فصل خوبی را پشت سر بگذارند.

امسال کدام تیم‌ها را مدعی قهرمانی می‌دانید؟

با توجه به خریدها و جابه‌جایی‌های انجام شده فکر می‌کنم پرسپولیس و سپاهان از مدعیان باشند. تراکتور را هم مدعی می‌دانم. با توجه به مربیان خارجی که در فوتبال ما حضور پیدا کرده‌اند می‌توان گفت در نیمه بالایی جدول مدعیان رقابت هیجان‌ انگیز و نزدیکی را شاهد خواهیم بود و لیگ جذاب تر از پارسال می شود. امیدوارم با انگیزه از اولین هفته در مسابقات شرکت کنیم تا با تلاش و یکدلی دوباره موفقیت و کسب عنوان قهرمانی را تکرار کنیم.

#ریکاردو ساپینتو #اختصاصی گل #مصاحبه #محسن گروسی #پیشکسوت استقلال #استقلال #لیگ بیست و دوم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها