استقلال و سپاهان چالش برابری‌ دارند
72585
جمشیدیان: شکست در بازی اول قهرمانی هیچ تیمی را به خطر نمی اندازد!
19 مرداد 1401 18:44
علی مسعودی - لیگ بيست و دوم از جمعه‌ هفته جاری با انجام چند بازی استارت می خورد که حساس ترين بازی را تیم های سپاهان و استقلال برگزار می کنند. در این راستا گفت و گویی با احمد جمشید یان انجام‌ دادیم که سابقه بازی در هر دو تیم را دارد.

روزنامه گل

شروع لیگ برای سپاهان و استقلال سخت است یا بازی اول زیاد فرقی ندارد؟

هر دو تیم با چالش برابری فصل جدید را آغاز خواهند کرد. جدایی مربیان هر دو تیم ناباورانه صورت گرفت که هم مجیدی جدايي عجیبی داشت و هم نویدکیا که حال باید مربيان خارجی جای آنها را پر کنند. مربی سپاهان تا حدودی نسبت به مربی استقلال اسمی تر است ولی نمی شود گفت که سپاهان کادر و بازیکنان بهتری دارد. استقلال مدافع عنوان قهرمانی است و سپاهان نیز سالهاست که تلاش می کند به اوج برگردد و قهرمان شود. فراموش نکنید به جز این دو تیم پرسپولیس نیز تیم خوبی بسته و لیگ با کيفيتی را خواهیم داشت.

نتیجه بازی اول در قهرمانی تاثیرگذار خواهد بود؟

تاثیر آنچنانی ندارد چون من یادم است سالی که ما بازی اول را به استقلال باختیم، همان سال توانستیم قهرمان شویم. به نظر من اگر اخر فصل هر تیمی با حريفان متوسط و ضعیف تر بازی کند از اول فصل بهتر است. شاید شروع فصل برای مربیان خارجی مهم باشد که با باخت استارت نزنند ولی من فکر نمی کنم تیمی که بازی اول را ببازد اتفاق خاصی رخ دهد.

قبول داری فوتبال ايران دچار فقر بازیکن شده؟

دقيقا اینطور است و من مقاله‌ای از آقای چراغپور می خواندم که گفته بود؛ ما هر مربی برای تیم ملی بیاوریم با همین چهار یا پنج مدافع آماده جام جهانی خواهد شد و در سایر پست ها نیز بازیکن قوی نداریم. در لیگی که مهاجم با ۹ یا ۱۰ گل سریع لژیونر می شود یا اقای گل مشخص است که با فقر بازیکن مواجه هستیم. البته در همه پست ها این مشکلات وجود دارد و سال‌هاست که یک دفاع چپ درست و حسابی در تیم ملی نداریم و الان نورافکن شده مدافع چپ تیم ملی. این یعنی کمبود بازیکن در همه پست ها که نشان از مشکلات فوتبال ایران را دارد.

اشاره‌ به نویدکیا کردید که با نظر شما او اشتباه نکرد مربیگری را از سپاهان استارت زد درحالی که مثل خود شما می توانست از تیم‌های پايين تر شروع کند؟

محرم نویدکیا تک چهره تاریخ ساز ترین تاريخ ساز سپاهان بود که به نظرم شاید تکرار نشود. او از تیمی استارت زد که همه امکانات را داشت و در این یکی - دو سال نتایج بدی هم نگرفت. مشکل نویدکیا در سپاهان این بود که کارنامه یک مربی را با قهرمانی هایش می سنجند و در سپاهان هم مثل استقلال و پرسپولیس باید جام بگیری تا ديده شوی. من اعتقاد دارم اگر نویدکیا از تیم های پایین تر نیز شروع می کرد و می رفت سپاهان و جام نمی گرفت باز هم همین اتفاق برايش رخ می داد. مربیگری در سپاهان شرایط خاص خودش را دارد و باید جام بگیری تا ماندگار شوی وگرنه هر مربی که بیاید و قهرمان نشود، همین مشکل را پیدا می کند.

امسال‌ چه تیمی قهرمان می شود؟

لیگ سختی داریم و به نظر من به جز سه تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان تیم‌های فولاد و گل‌ گهر نیز مدعی هستند و امسال جام گرفتن سخت تر از پارسال خواهد بود.

#مصاحبه #اختصاصی گل #علی مسعودی #پیشکسوت فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها