بلای ایویچ را سر اسکوچیچ نیارید
72500
داداش‌زاده: پرسپولیس مهاجم نگیرد مشکل پيدا می‌کند
18 مرداد 1401 11:27
علی مسعودی - بهزاد داداش زاده از جمله‌ مربيانیست که هم سابقه مربیگری در فوتبال ساحلی را دارد و هم فوتبال که موفقيت هایی را نیز به دست آورده و در آستانه صعود تاریخی با داماش گیلان به لیگ‌ دو قرار دارد.

روزنامه گل

او سابقه بازی در استقلال و پرسپولیس را نیز در کارنامه دارد که همیشه در مصاحبه‌ هایش بدون تعارف حرف می زند. داداش زاده در خصوص شرایط داماش، پرسپولیس و تیم گفت و گویی با روزنامه گل انجام‌ داده که خلاصه‌ ای از حرف های او را می خوانید.

داماش را در بدترین شرایط تحویل گرفتید و در آستانه تاریخ سازی قرار دارید. در این رابطه صحبت می کنید؟

قبل از هر چیزی باید ايام سوگواری آقا عبدلله الحسين را به همه مردم عزیز بخصوص؛ ورزشکاران تسليت بگویم و امیدوارم عزاداری شان مورد قبول درگاه حق قرار گرفته باشد. من به عنوان‌ مسؤل کانون‌ مربيان گیلان باید از تمام افراد بخش خصوصی که به هر دلیلی می آیند و از جیب خودشان در فوتبال هزينه می کنند، تشکر کنم. متاسفانه در گذشته‌ خیلی از مربيان منشوری که به عنوان مربی نما! کارهای زیادی در فوتبال گیلان انجام دادند و با کارهای دلالی خیلی از این بخش خصوصی را از بین بردند و باعث شدند از فوتبال فراری شوند. من در این ۶ ماه اخیر با مالک سپیدرود و داماش صحبت کردم و ممنون آنها هستم که بدون چشم‌ داشتی از این دو تیم حمايت مالی کرده اند. شما اطلاع دارید در ابتدا اقای مختاری که پیشکسوت تیم نیز هستند با بضاعتی که داشتند، توانستند تیم را به مرحله دوم بیاورند و در ادامه‌ اقای ویشگاهی که با معرفی خودم هدایت تیم را برعهده گرفتند و کار را پیش بردند. سه بازی آخر هم در یک شرایط سخت که برادر بنده فوت کرده بود مالک تیم درخواست کرد تا به عنوان سرمربی تیم را هدايت کنم. مالکی که در لیگ سه بالغ بر ۶ ميليارد هزینه کرده که پول کمی نیست. باور کنید من قبل اینکه خودم هدایت تیم را برعهده بگیرم از مربيان سطح اول گیلان و کشور خواستم هدایت تیم را برعهده بگیرند، ولی قبول نکردند تا مالک باشگاه اصرار بر این داشته باشد که خودم سرمربی شوم.

جای حساسی هم هدايت تیم را برعهده گرفتید؟

سه بازی سختی بود که بازی اول را به پانیک تالش فوتبالی نباختیم و حواشی باعث شده بازنده شویم. بازی دوم را و سوم را پیروز شدیم تا پلی اف برسیم. در پلی اف کیا را حذف کردیم که واقعا کار سختی‌ بود و در ادامه بازی رفت بنیامین ورزشی تهران را شکست دادیم که الآن هم منتظر بازی برگشت‌ هستیم. مهندس بخشی نژاد در این چند بازی و البته در طول فصل برای تیم سنگ تمام گذاشتند که باید از او نیز تشکر کنیم چون اگر مهندس بخش نژاد کمک نمی کردند، شاید شراط فرق می کرد.

هواداران تیم نیز واقعا حمایت خوبی انجام دادند؟

من در تیم های پرهوادار استقلال و پرسپولیس بازی کرده ام و به جرأت می گویم بعد از این دو تیم داماش گیلان بیشترین هوادار را دارد که کمتر دیده شده در لیگ سه بیش از ۱۵ هزار هوادار به ورزشگاه بیایند و از تیم حمايت کنند. من ممنون همه هواداران هستم و امیدوارم در بازی برگشت با حضور آنها جشن صعود بگیریم.

شما از کسانی هستید که در تیم های استقلال و پرسپولیس بازی کرده اید، شرايط این دو تیم را چطور می بینید؟

من قبل از اینکه وارد بحث استقلال و پرسپولیس شوم باید از مسوولان استان گیلان بخصوص رشت تشکر کنم. از مدیرکل ورزش و جوانان، اعضاي شوراي شهر رشت، رئیس هیئت فوتبال گیلان، مهندس بخشی نژاد، مهندس کافی، آقای فرزاد نوری، دکتر دست رنج، آقایان محمد خزایی، سید رضا حسینی، شهرام قاسمی، رضا ذوله و پیشکسوتان استان تشکر کنم که از تیم حمایت کردند. در مورد استقلال و پرسپولیس نیز باید بگویم من سابقه بازی در هر دو تیم را دارم و از وزير محترم ورزش و جوانان خواهشمندم واقعیت را به هواداران بگویند که چرا کسانی که مديريت پرسپولیس را برعهده گرفته اند صلاحیت کاری ندارند. اگر صلاحیت دارند چرا کار انجام نمی دهند؟! کسانی که در راس کار قرار می گیرند باید کاربلد باشند و کار کنند. پرسپولیس اقای درویش را که از جنس فوتبال بود را آورد و در ادامه اقای محمدی انتخاب شد که باید بدانیم بر چه مبنایی آمده و آیا قرار است با خودش پول بیاورند؟ اگر قرار است پول بیاورند چرا به تیم کمک نمی کنند؟! الان پرسپولیس نیاز به مهاجم دارد که باید جذب شود. پرسپولیس در همه جا تقویت شده جز خط حمله که اگر تقویت نشود به مشکل بر خواهد خورد. من از آقای وزیر خواهش می کنم صادق باشند و مشکلات پرسپولیس را حل کنند. اگر در تیمی پولی نباشد فرگوسن هم نمی تواند درستش کند.

این مشکلات به تیم ملی هم رسیده؟!

متاسفانه نفوذ دلالان باعث شده تیم ملی ها دچار بحران شود. در شرایط فعلی نباید این اتفاقات رخ دهد و باید از اسکوچیچ حمایت شود. اسکوچیچ در بدترین شرایط تیم ملی‌ را بدون باخت به جام جهانی رساند که نباید این برخوردها شود. ما سابقه داشته‌ جام‌ جهانی ۹۴ زنده یاد ایویچ را برکنار کردیم و جلال طالبی را آوریم که در حد جام‌ جهانی نبود و بعد از ان هم هیچ جا تیم ندادند کار کند. جلال طالبی بعد از جام جهانی کجا رفت؟! الان هم بلای ایویچ را سر اسکوچیچ نیاوریم. ببینید چکار کرده اند که حمید استیلی که کمتر مصاحبه می کند، صدایش درآمده و هر روز از حواشی و مشکلات حرف می زند. بازیکنان نیز باید کمتر وارد حواشي شوند و فکر تیم باشند چون قرار است آنها در جام جهاني بازی کنند و بدرخشند. مشکلات فوتبال ایران زیاد است که فقط نیاز به مدیریت دارد.

#بهزاد داداش زاده #مصاحبه #پیشکسوت پرسپولیس #علی مسعودی #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها