مردم از ملی پوشان چه می‌خواهند؟
72493
از ادعای سربازی تا ائتلاف با پنج ستاره‌ها
18 مرداد 1401 11:20
    فرزاد بیگی - ظاهرا داستان استوری بازی برای گروهی از بازیکنان تیم ملی فوتبال پایانی ندارد.

روزنامه گل

اگر در فقره گذشته تقابل آن ها در موضوع حمایت یا عدم حمایت از اسکوچیچ باعث حاشیه های فراوان گردید؛ اینبار ائتلافشان در حمایت تلویحی از تاج و رفقا طلیعه چالش جدید فوتبال ایرانی شده است. در روزگاری که فوتبال بیش از هرچیز به آرامش نیاز دارد؛ گروهی از ملی پوشان اینبار دو تن از نمایندگان مجلس - از جمله رئیس کمسیون اصل نود- را مخاطب قرار داده و از آن ها خواسته اند که بجای دخالت در فوتبال به معیشت و اقتصاد مردم توجه داشته باشند. مطالبه بازیکنان در خصوص اوضاع معیشتی هموطنان می توانست مثبت تلقی شود؛ اگر با حمایت از آدم های معلوم الحال و امتحان پس داده ای که بزرگ ترین ضرر و زیان تاریخ ورزش را به بیت المال همین مردم تحمیل کرده اند؛ همراه نمی شد. این استوری باور کردنی تر می شد؛ اگر همین چندی پیش برخی از بازیکنان تأثیرگذار تیم- که از قضا سلسله جنبان های استوری اخیر هم هستند - بطور خود مختار در باب نیمکت تیم ملی و البته واردات خودروهای خارجی با برخی از مسوولان دولتی و رفقای قدیمی به شور نمی نشستند. احتمالا در آن لحظات هنوز به این باور نرسیده بودند که کار فوتبال را باید به فوتبالی ها سپرد. نکته مهمی که از نگاه این دسته از بازیکنان تیم ملی پنهان باقی مانده مطالبه عمومی همین مردم در خصوص کشف حقایق و زوایای پنهان و آشکار « ویلوتس گیت» ، میزان واقعی ضرر و زیان ناشی از آن و البته معرفی و مجازات جدی، متنبه کننده و عبرت آموز همه آمران و مباشران این فاجعه بی نظیر است.

ملت بیش از هر چیز از بازیکنان تیم ملی انتظار انجام بهینه وظیفه محوله شان را دارد. در عین حال اگر قرار بر شکستن سکوت ملی پوشان و اظهار نظرشان در خصوص رویدادهای مرتبط با انتخابات آینده فدراسیون باشد؛ انتظار می رود که بازیکنان تیم ملی سمت درست ماجرا بایستند و به معنای واقعی کلمه در کنار مردم و مطالبات به حق آن ها قرار گیرند. کتمان نمی توان کرد که در یک فضای آرمانی، عدم دخالت اهل سیاست؛ قطعا به نفع ورزش و فوتبال خواهد بود؛ اما چه کسی است که نداند مدیریت بحران زا و هزینه ساز همین حضرات پنج ستاره؛ سبب دخالت وکلای مجلس و دیگر ارکان دولت و حاکمیت در امور مرتبط با فوتبال شده است. وانگهی این بزرگواران در همین مصاحبه های اخیر ثابت کرده اند که در زمان زعامتشان بر فدراسیون تا چه اندازه تحت تأثیر نظرات مقامات مملکتی بوده اند.

ظاهرا استوری گروهی از ملی پوشان، جدیدترین تیر ترکش « احساس تکلیف » کرده هایی است که به هیچ قیمتی حاضر به ترک میدان نیستند. حالا که در جلب حمایت دولت، مجلس و حاکمیت طرفی نبسته اند؛ دست به دامان آقایان ستاره شده اند. اعتماد بنفس و امیدواری شان غبطه برانگیز است. اما سوالی که باقی می ماند این است که بازیکنان تیم ملی با استوری های دو گانه قبلی کدام مشکل لاینحل فوتبال را حل نموده اند که مجددا احساس وظیفه کرده و دست به استوری شده اند. بدون تعارف و مماشات به نظر می رسد محرکان اصلی استوری های اخیر اصطلاحا مدت هاست دندان مسوولان فعلی فدراسیون را شمرده اند و به این باور محتوم رسیده اند که در آستانه جام جهانی کسی را یارای مقابله جدی با آن ها نخواهد بود. به همین سبب آشکارا گستاخی کرده و بی محابا هرچه دل تنگشان بخواهد می گویند و منتشر می کنند. بر ایشان هرجی نیست. مشکل اما قلم به دستان و مطبوعات با سابقه ای هستند که با توسل به انواع توجیهات محیرالعقول، سعی در محق جلوه دادن استوری بازها و مصاحبه های چند بخشی و مفصل شان داشته اند. بی صبرانه منتظر واکنش این دوستان به استوری اخیر و حمایت سوگلی بی عیب و خطایشان از مهندس پنج ستاره هستیم. کاش لااقل در میان تعریف و تمجیدهایشان به آقایان ستاره بگوید سلوک افتخارآمیز «سربازی» را هزینه استوری های تبلیغی شان نکنند.

طبق آخرین شواهد سردار آزمون، علی قلی زاده و سعید عزت اللهی استوری مذکور را پس از به اشتراک گذاری، پاک کرده اند. اینبار نمایش غیر ضروری اتحادی عبث و زیانبار که حتی یک ساعت هم دوام نیاورد. «تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

#تیم ملی #اختصاصی گل #یادداشت
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها