72468
اعضای هیات اجرایی برای نظارت به قونیه رفته‌اند!
18 مرداد 1401 11:02
دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: اعزام هیات اجرایی به بازیها در همه ادوار وجود داشته است و افراد نقش نظارتی در قونیه دارند.

روزنامه گل

کیکاووس سعیدی در مورد دلیل اعزام اعضای هیات اجرایی بدون فدراسیون به بازی های کشورهای اسلامی بیان کرد: تعداد کاروان ما 475 نفر است که 300 نفر ورزشکار و بقیه کادرفنی، داور، کادر پزشکی و کادر سرپرستی هستند. معمولا اعضای هیات اجرایی هم در بازی ها شرکت می کنند و در همه ادوار این مسئله وجود داشته است. هیات اجرایی طبق اساسنامه وظیفه هدایت و راهبرد فعالیت های کمیته ملی المپیک را برعهده دارد. نقش تصمیم سازی و نظارتی دارد. این دوستان نیز از منظر نظارتی در بازیها حضور پیدا می کنند که هم کمک فکری دهند و هم نقش خود را ایفا کنند. البته برخی از اعضای هیات اجرایی هم نرفتند مانند نایب رییس بانوان که حضور پیدا نکرد. برخی از اعضا هم رییس فدراسیون هستند. برخی ها در فدراسیون مسئولیتی ندارند اما عضو کمیته ملی المپیک هستند. آنها برای مدت زمان کوتاهی می روند و همزمان هم نرفتند و برای چند روز در قالب تیم سرپرستی حضور دارند و شرایط را رصد و بررسی می کنند.

او در مورد اینکه در مورد بازیهای آسیایی گفته شد که برخی رشته ها به دلیل مسائل مالی اعزام نمی شوند اما الان می بینیم که نفراتی چون مجید کیهانی، علی دادگر، عبدی افتخاری و علیرضا رحیمی (اعضای بدون فدراسیون هیات اجرایی) همراه کاروان به بازیهای کشورهای اسلامی می روند و بهتر نبود بجای آنها ورزشکار اعزام می شدند، گفت: در کاروان حدود 500 نفری اعزام سه، چهار نفر که اعضای هیات اجرایی هستند شاید آنچنان تاثیر چندانی نداشته باشد. کاروان با شرایط خوبی حضور پیدا کرده است. اوایل مشکلاتی بود اما الان شرایط بهتر شده است.

سعید در مورد خریداری کردن پنکه در قونیه برای ورزشکاران گفت: محل اقامتی که میزبان در نظر گرفته است، دانشگاه است که چون دانشگاه تعطیل بوده است، سیستم سرمایشی را خاموش کرده‌اند. این مشکل شامل تیم ما نبود و بقیه کشورها هم گلایه داشتند و با دستور رییس کمیته ملی المپیک بلافاصله 120 پنکه خریداری شد و در اختیار سرپرست تیم ها قرار گرفت.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد انصراف تیم ملی فوتبال از بازیهای کشورهای اسلامی تاکید کرد: ما حمایت حداکثری از تیم فوتبال امید را انجام دادیم. مهدوی کیا اعلام کرد باشگاه ها همکاری نمی‌کنند و شرایط برای آمادگی حداکثری فراهم نیست. سیاست ما این است در امور داخلی فدراسیون ها و مسائل فنی دخالت نکنیم.

سعیدی در پاسخ به این سوال که آیا فوتبال امید زیرمجموعه شما نیست؟ تصریح کرد: خیر، زیرمجموعه فدراسیون است. کادر فنی را فدراسیون فوتبال تعیین می کند، ارتقاء و بحث فنی را فدراسیون فراهم می کند که این موضوع برای همه فدراسیون هاست نه فقط فوتبال. وظیفه ما هم پشتیبانی است تا بتوانیم شرایط اعزام را فراهم کنیم. ما هیچ دخالتی در امور فدراسیون ها نداریم. حدود یک میلیارد در 2 مرحله به تیم امید کمک کردیم، هزینه های اعزام نیز بر عهده کمیته ملی المپیک بود.

سعیدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عدم حمایت باشگاه ها از تیم امید اتفاق خوبی نیست؟ گفت: دوستان زحمت خود را می کشند. امیدواریم در آینده شاهد این نابسامانی ها نباشیم. البته هیچ گونه ناهماهنگی هم بین فدراسیون و کمیته ملی المپیک نبود.

او در مورد اینکه کمیته ملی المپیک اعلام کرده بود انصراف تیم امید به خاطر کرونا بوده اما مهدوی کیا گفته به خاطر عدم همکاری باشگاه ها تیم اعزام نشده است، تصریح کرد: به خاطر اوج گرفتن کرونا طبیعی است که ورزشکاران با این موضوع درگیر شدند. این بهانه تراشی نبود و این موضوع را رسما به ستاد برگزاری بازیها اعلام کردیم که تیم ما شرایط حضور ندارد. کمیته ملی المپیک با ستاد برگزاری بازی ها در حال مکاتبه است و ما هنوز جریمه ای پرداخت نکرده ایم اما دلایل خود را مطرح کردیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها