72460
زیگساری: امیدوارم کاراته گل سرسبد کاروان باشد
18 مرداد 1401 10:50
مربی تیم ملی کاراته گفت: خیلی به تیم جوانان اعزامی امید داریم تا باز هم مثل همیشه کاراته گل سرسبد کاروان ایران در مسابقات کشورهای اسلامی باشد.

روزنامه گل

حامد زیگساری در خصوص شرایط ملی‌پوشان کاراته برای حضور در مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشت: خدا را شکر بچه‌ها با تمرینات منظمی که انجام دادند به اوج آمادگی رسیدند. فکر می‌کنم 13 مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم و همه اردوها نیز منظم برگزار شده است و همین مسئله تاثیر بسیار زیادی در آمادگی فنی و روحی بچه‌ها داشته است.

وی در خصوص تاثیر غیبت یکساله کاراته ایران در میادین بین‌المللی اظهار داشت: حضور در مسابقات خیلی تاثیرگذار است و کاراته فقط تمرین نیست. مسابقات بین‌المللی آزمونی هستند که بچه‌ها بعد از انجام تمرینات، پشت سر می‌گذارند، اما متاسفانه به خاطر شرایط کرونا و مسائل دیگر در یکسال اخیر تنها به قهرمانی آسیا اعزام شدیم. این موضوع شرایط ما را نسبت به سایر کشورها سخت‌ترمی‌کند.

مربی تیم ملی کاراته تصریح کرد: رقبای ما اردوهای مشترک و مسابقات بین‌المللی بیشتری اعزام شدند، اما ما هم تلاش کردیم دیدارهای تدارکاتی داخلی برای بچه‌ها داشته باشیم. این درست که این مسابقات در سطح بین‌المللی نبوده است، اما سعی کردیم این خلا را جبران کنیم. امیدوارم این مشکل با انگیزه بالای بچه‌ها جبران شود.

زیگساری در خصوص توقعات بالای کاروان ورزش ایران از مدال‌های کاراته گفت: ما تیم جوانی را به این مسابقات اعزامی می‌کنیم، اما خیلی به این تیم امید داریم تا باز هم کاراته مثل همیشه گل سرسبد کاروان و مسابقات کشورهای اسلامی باشد.

وی در خصوص سطح فنی مسابقات گفت: به غیر از یکی، دو کشور قدرتمند اروپایی کشورهایی مانند ترکیه، مصر، آذربایجان که در دنیا حرف اول را می‌زنند در این مسابقات حضور دارند. به عبارت دیگر بیش از 4 کشور قدرتمند دنیا در این مسابقات حضور دارند که کار را برای بچه‌ها سخت می‌کند و سطح رقابت‌ها را بالا می‌برد، اما ما ایران و یکی از قدرت‌های برتر کاراته دنیا هستم.

مربی تیم ملی راجع تعداد مدال‌های احتمالی کاراته در این مسابقات گفت: ما همیشه به دنبال کسب 5 مدال طلا از 5 فرصت هستیم و توقعات را بالا می‌گیریم. امیدوارم در این دوره نیز بچه‌ها بهترین عملکرد خود را داشته باشند و نتایج خوبی را کسب کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها