دخالت‌های بیرونی فوتبال ایران را در این وضعیت بحرانی قرار داده
72439
ابراهیمی: اگر کیفیت لیگ مثل پارسال باشد بهتر است کارتون نگاه کنیم!
17 مرداد 1401 18:20
پیشکسوت فوتبال ایران گفت: تاج در ۱۶ سالی که در کنار کفاشیان در فدراسیون فوتبال بودند چه تاجی بر سر فوتبال ایران گذاشتند؟

روزنامه گل

ناصر ابراهیمی درباره قرعه‌کشی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، اظهار داشت: قبل از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، مسابقات باشگاه‌های تهران و جام آزادگان بازی‌ها قرعه‌کشی می‌شد، اما به این حساسیتی که تیم‌ها به آن دامن می‌زنند نبود. مثلاً اگر بازی مهم دربی استقلال و پرسپولیس قرار بود رفت و برگشت برگزار شود، با آن اوج هیجان و جذابیت طی دو هفته برگزار می‌شد.

وی ادامه داد: تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید با همه تیم‌ها بازی کند و نباید برایش مهم باشد که با چه تیمی هفته چندم بازی خواهد کرد. بنابراین نباید برای تیمی که می‌خواهد قهرمان شود زیاد مهم باشد که اولین بازی‌اش در لیگ سخت است یا آسان و در چه هفته‌ای دیدار دربی را برگزار خواهد کرد.

*عیار مربیان بعد از ۵ هفته مشخص می‌شود

کارشناس فوتبال ایران در خصوص اینکه در چند هفته ابتدایی لیگ باید به مربیان فرصت داد، عنوان کرد: در تمامی لیگ‌های فوتبال دنیا عیار مربیان بعد از ۵ هفته مشخص می‌شود. هر تیمی که کار کرده باشد و بازیکنانش هماهنگی لازم را داشته باشند در ۵ بازی معلوم خواهد شد تیم در چه شرایطی قرار دارند.

ابراهیمی در مورد شانس‌های قهرمانی بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: پرسپولیس و استقلال همانند هر سال تیم‌های خوبی را بسته‌اند و امسال نیز حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت. سپاهان و فولاد هم تیم‌های خوب امسال خواهند بود، بعد از این تیم‌ها نیز تراکتور، گل‌گهر و چند تیم دیگر صدرنشینان این فصل لیگ برتر خواهند بود.

*۲ سال هیچ پدیده و ستاره‌ای در لیگ ظهور نکرد

وی افزود: ۲ سال است که اصلاً لیگ خوبی نداشتیم و فوتبال ایران در لیگ برتر بسیار ضعیف بوده است. چون هیچ پدیده و ستاره‌ای در لیگ ظهور نکرد. اگر قرار باشد لیگ امسال هم مثل چند سال قبل باشد، بهتر است به جای دیدن بازی‌ها، کارتون نگاه کنیم.

پیشسکوت فوتبال ایران درباره اینکه امسال مربیان جوان زیادی در لیگ حضور دارند، تاکید کرد: تیم‌های خوبی مثل فولاد خوزستان، آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و چند تیم دیگر مربیان جوان عهده‌دار سکان هدایت‌ فنی هستند و این موضوع می‌تواند برای لیگ برتر فوتبال ایران خوب باشد. حمید مطهری نیز که خیلی به کار او اعتقاد دارم سرمربی نساجی شد و امیدوارم تمامی این مربیان جوان سال‌های زیادی در این عرصه سخت و طاقت‌فرسا موفق باشند.

*تاج، چه تاجی بر سر‌ فوتبال ایران گذاشته که دوباره کاندید شده

وی در مورد مربیگری سیدجلال حسینی در تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: حسینی تجربه زیادی در عرصه بازیکنی داشته است و کاپیتان تیم ملی و پرسپولیس بوده است. در چند سالی که پرسپولیس قهرمان شد نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای داشت. استعداد در مربیگری یک معقوله جدا از بهترین بازیکن بودن است و دنیای متفاوتی با عرصه‌های دیگر دارد. امیدوارم سیدجلال حسینی در زمینه مربیگری هم مانند بازیکنی موفق باشد.

ابراهیمی در خصوص کاندید شدن مهدی تاج برای ریاست فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: تاج در ۱۶ سالی که در کنار کفاشیان در فدراسیون فوتبال بودند چه تاجی بر سر فوتبال ایران گذاشتند؟ فقط بدهی روی بدهی گذاشتند و هدایای زیادی را نیز به مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا دادند. اگر مدیریت تاج خوب بود می‌ماند و به کار خود ادامه می‌داد. هنوز هم ماجرای قرارداد با ویلموتس و بدهی سنگینی که به جا گذاشته سر زبان‌هاست. او چه کار مثبتی انجام داده که دوباره می‌خواهد رئیس فدراسیون فوتبال شود! معلوم است دخالت‌های بیرونی باعث شده که فوتبال ایران در این وضعیت بحرانی قرار گیرد و قصد هم ندارند دست از سر فوتبال بردارند.

#ناصر ابراهیی #پرسپولیس #پیشکسوت فوتبال ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها