لیگ بیست و دوم در سیطره خارجی‌ها
72414
همه غیرایرانی‌های فوتبال ایرانی!
15 مرداد 1401 21:17
جواد حامد نیا - وقتی لیگ برتر مملو از حضور بازیکنان و سرمربیان خارجی می‌شود این نوید به ما فوتبال دوستان داده می‌شود تا فوتبال هایی با کیفیت زیباتر ببینیم.

روزنامه گل

امسال تقریبا در بیشتر تیم های لیگ برتر و البته تیم های مدعی حضور بازیکنان و سرمربیان خارجی به چشم می‌خورد، در فصل آتی رقابت‌های لیگ برتر ۱۱ باشگاه از بازیکن خارجی استفاده خواهند کرد و به طور کلی ۲۴ بازیکن ایرانی در لیگ برتر مشغول به فعالیت خواهند بود!

استقلال مثل همیشه با حضور خارجی‌ها

قهرمان شکست ناپذیر فصل گذشته در فصل آتی لیگ برتر همانند فصول گذشته از بازیکنان خارجی بهره می گیرد، استقلال توانست به جز رودی ژستد،همه بازیکنان خارجی فصل گذشته خود را حفظ کند، اما مهم‌ترین تغییر تیم تهرانی جدایی فرهاد مجیدی بود که مدیریت ریکاردو ساپینتو پرتغالی را به عنوان جانشینی فرهاد برگزید.

پرسپولیس یحیی و خارجی ها

سرخپوشان پایتخت که این فصل با خریدهای ستاره های متعدد، تیم کهکشانی ساختند توانستند گئورگی گولسیانی مدافع اسبق ذوب آهن و فصول گذشته سپاهان را به خدمت بگیرند تا وی با حضور وحدت هنانوف دومین بازیکن خارجی سرخ ها لقب بگیرد البته تیم یحیی به علاوه این دو بازیکن پذیرای یک مربی برزیلی هم هستند .

فولادِ جواد نکونام

تیم خوزستانی برای ارائه نمایشی خیره کننده در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و البته حضور درخشان در لیگ برتر سعی کرد بازیکنان غیر ایرانی و فصل گذشته خود را همانند پاتوسی و کولیبالی حفظ کند و به جز از دست دادن پریرا در این امر موفق بود، فولاد برای قفس توری اش دروازه بان فصل گذشته سپاهان را هم به خدمت گرفت تا آنها هم این فصل دارای سه بازیکن خارجی باشند .

گل گهر و ماجرای خارجی

ژنرال که همیشه سعی می‌کند با حضور بازیکنان خارجی تیمش را در لیگ برتر مدعی نشان بدهد و همواره در تلاش این هست که با حضور ستارگان به تیمش قوت ببخشد و در جمع ۴ تیم لیگ برتر حضور داشته باشد، در این فصل هم علاوه بر اریک باگماناما پرحاشیه و کی‌روش استنلی پذیرای وسلی گومز است، هافبک برزیلی که ۳۰ سال دارد و حضور در سری A برزیل تجربه کرده است،و از مهم ترین تیم هایی وی در آن توپ زده اتلتیکو مینیرو، سیارا و ویسل کوبه ژاپن بوده است.

محمد ربیعی در سودای کسب سهمیه

نارنجی‌پوشان رفسنجان که حالا از صعودشان به لیگ برتر دو سال می گذرد، سعی می‌کند با جذب بازیکنان مختلف خود را به رویای کسب سهمیه آسیا نزدیک کند، تیم محمد ربیعی در وهله اول گادوین منشا مهاجم فصل گذشته تیمشان که اتفاقا آقای گل لیگ هم شد را در تیم نگه داشت و در گام بعدی لوسیانو پریرا ربرترین گلزن تاریخ فولاد را جذب کرد و سرانجام جفرسون باهیا مدافع ۳۰ ساله را به خدمت گرفت، بازیکنی که حضور در تیم‌های مختلفی از جمله پورتمینزه را در کارنامه خود دارد .

سپاهان و دستیار مورینیو

تیم اصفهانی که در پنجره نقل و انتقالاتی با موج عظیمی از جداشدگان روبرو شد و سعی کرد با آوردن دستیار اسبق ژوزه مورینیو به عنوان سرمربی یعنی موریس پرتغالی دست به ترمیم تیم زخم خورده خود بزند، در ابتدا مورایس دستور به جذب ۳ بازیکن خارجی داد، در ابتدا الویس کامسوبا ۲۶ ساله‌ که در تیم‌هایی چون ملبورن ویکتوری و سیدنی استرالیا توپ می‌زد را به خدمت بگیرد و در ادامه رناتو داسیلویرا مدافع برزیلی را جذب کرد و در نهایت مانوئل فرناندز را به تیم خود اضافه کرد.

تراکتور مدل قربان بردیف

پرشورها که فصل گذشته یکی از بدترین نمایش‌ها های خود را در ادوار لیگ برتر به نمایش گذاشت، سعژ کرد که در فصل عادی با جذب بازیکنان متعدد به روزهای اوجش برگردد، در ابتدا قربان بردیه سرمربی کارکشته را به عنوان سرمربی فصل آینده خود منصوب کردند و در ادامه ریکاردو آلوز که حضور در آکادمی پورتو پرتغال را تجربه کرده است را به خدمت گرفت و علاوه بر آن صفا هادی هافبک عراقی و گوستاوو واگنین، بازیکن برزیلی ایتالیایی الاصل را به تیم خود اضافه کرد .

علاوه بر تیم های ذکر شده تیم‌هایی چون پیکان با حضور تیتو اوکلو، هانسل زاپاتا با آلومینیوم، آداما نیان نساجی حمید مطهری و ذوب آهن با حضور احسان دوشنبه چشم و چراغ لیگ برتر را با حضور خارجی‌ها نورانی کرد..

اما مهمترین نکته در حین ورود بازیکنان خارجی در فوتبال کشورمان قراردادهایی است که دلاری بسته می‌شود و قطعاً باید در مورد آن بازنگری و ملاحظات کامل شود تا پرونده‌های شکایتی دیگری نزد فیفا نداشته شویم، اما در میان خارجی های این فصل، برزیلی ها با تجمع بیشتری دارند و با حضور ۷ بازیکن که ملیت این کشور را دارند و یک مربی برزیلی فوتبال ایران را بیش از هر موقع برزیلی کردند، و البته در میان بازیکنان غیر خارجی یازده تای آنها فوروارد بوده اند و بقیه در پست های دیگر تراکم دارند .

#اختصاصی گل #یادداشت
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها