72383
دلیل هدیه دادن سرمربی هوادار به ساپینتو/ الهامی: 4 تیم مدعی قهرمانی هستند
14 مرداد 1401 20:22
سرمربی تیم فوتبال هوادار گفت: با احترام به نظر ساپینتو ساعت ۱۱ صبح با استقلال بازی کردیم.

روزنامه گل

ساکت الهامی درمورد برگزاری دیدار هوادار و استقلال در ساعت ۱۱ صبح اظهار داشت: قبل از هرچیز ایام سوگواری اباعبدالله و یاران باوفایش را به مردم عزیز تسلیت می‌‌گویم. طبق نظر ساپینتو در این ساعت بازی کردیم. ما هم به احترامش قبول کردیم. این موضوع در فوتبال طبیعی است زیرا دو تیم در اردوی ترکیه صبح و بعد از ظهر تمرین کردند. امروز هم شرایط خوبی در این بازی سنگین وجود داشت. قطعا خودم دنبال این بودم تیمم را مقابل تیم خوب و باکیفیتی در شرایط خیلی سخت ببینم.

وی افزود: استقلال امسال تمام این شرایط را دارد. هرچند هر دو تیم در شرایط بدنسازی بودند اما تا حدودی به آنچه می‌خواستند رسیدند. برای هوادار و استقلال نتیجه مهم نبود. در این مسابقه خوب و باکیفیت تا حدی از همه نفرات استفاده کردیم. مقداری شرایط تیم کامل به دست مان آمد و امیدوارم در این یک هفته که تا بازی با تیم خوب آلومینیوم زمان داریم آماده شویم.

سرمربی هوادار درمورد تابلو فرشی که به ساپینتو هدیه داد، گفت: این کادو را خودم دادم. ما ایرانی‌ها فرهنگ داریم. زمانیکه ساپینتو به ایران آمد، در کشورمان نبودم اما دوست دارم فرهنگ ما جا بیفتد. به عنوان نماینده و مربیان ایرانی این کادو را به او دادم و اگر شرایط فراهم شود، قطعا در بازی هوادار با سپاهان و تراکتور نیز این کار را برای بردیف و مورایس خواهم کرد. باید نشان بدهیم ایرانی‌ها مردمان مهمان نوازی هستند که فرهنگ اصیلی دارند. امیدوارم همانگونه که در زمین با هم رقابت می‌کنیم از ما خاطرات خوشی داشته باشند. همانگونه که خولیو ولاسکو همیشه از کشور ما یاد می‌کند، دوست دارم مربیانی که به ایران می‌آیند از ما خاطره خوبی داشته باشند.

الهامی درمورد هدف گزاری هوادار در فصل جدید، پاسخ داد: استقلال و پرسپولیس نه تنها در ایران بلکه خارج از کشور نیز طرفدارانی دارند. شخصا دوست دارم نماینده تهران باشیم. این مسئولیت زمانی بر دوش راه آهن، بانک ملی و پاس بود. دوست دارم جوان‌های تهران و حومه به هوادار بیایند تا بازیکن‌سازی را ادامه بدهیم. دنبال تربیت کردن جوان‌های خیلی خوب و تحویل دادن آنها به تیم‌های بزرگ هستیم.

وی اضافه کرد: هرچند آن تیم‌ها دیگر نیستند اما روزی که با باشگاه هوادار صحبت کردم گفتم فلسفه‌ام این است تیمی باشیم که جایگزین تیم‌های خوب تهران شویم. هرچند این موضوع زمان می‌برد.نباید جوان‌های تهرانی هرز بروند. باید از جوان‌های جنوب، مرکز و هرجای شهر استفاده کنیم و آنها را تحویل جامعه فوتبال بدهیم.

سرمربی هوادار درخصوص شرایط فعلی این تیم پس از برگزاری اردوی ترکیه و اینکه آیا خودش می‌تواند خاطرات خوب نساجی را در تیم تهرانی تکرار کند، توضیح داد: در ابتدا گفتم هرچند هوادار نداریم اما دوست دارم مردم تهران از کیفیت بازی ما لذت ببرند و نماینده شایسته‌ای برای تهران باشیم. تمام هم و غم من، بازیکنان، بچه‌های پشتیبانی، مدیریت و رسانه همین است. هم قسم و همدل شده‌ایم. نه اینکه اتحاد، مودت و دوستی که بین بچه‌ها ایجاد شده را جایی ندیده باشم اما خیلی زودتر از چیزی که فکر می‌کردیم در هوادار به این موضوع رسیدیم.

الهامی درمورد اینکه آیا انتظاراتش در اردوی ترکیه فراهم شد، گفت: کاملا. باید از مالک و مدیریت باشگاه تشکر کنم که تمام شرایط و درخواست‌های ما را در این اردو انجام دادند. ان‌شاءالله بتوانیم محبت‌های‌شان را جبران کنیم.

وی درخصوص اینکه آیا در بازی امروز استقلال را مدعی اصلی قهرمانی این فصل دید، اظهار داشت: قطعا استقلال همیشه مدعی قهرمانی است. امسال هم با توجه به کادرفنی و نفرات قوی‌ که جذب کرده مدعیان اصلی این تیم، سپاهان و پرسپولیس هستند. اگر بخواهیم یک تیم را به این جمع اضافه کنیم، فولاد است. سایر تیم‌ها در شرایطی هستند که می‌توانند همدیگر را در جدول جا بگذارند اما این چهار تیم جایگاه‌شان با سایرین توفیر خواهد داشت. استقلال را امروز تیم خوبی دیدم اما نباید این مسابقه را در نظر گرفت.

سرمربی هوادار درباره اینکه آیا استقلال را تیمی تهاجمی دیده است، عنوان کرد: تیم‌ها در شرایط کامل بدنسازی هستند و بدن‌ها خسته است. روز گذشته هم استقلال بازی دوستانه داشت. هر دو تیم روی استارت‌ها و انفجارهای ابتدایی مشکل داشتند که این هم به بدنسازی سنگین‌شان بازمی‌گردد. این مسابقه برای هر دو تیم از لحاظ شرایط خارج شدن از افت بدنی خیلی تاثیرگذار بود و از تمام نفرات‌شان استفاده کردند.

#ساکت الهامی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها