72361
پیروانی: شفاف سازی قراردادها امکان پذیر نیست/ مگر فوتبالی‌ها به سراغ درآمد تاجران می‌روند؟
13 مرداد 1401 18:21
مدیر باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: دلیل نمی‌شود که همه انقدر حساس باشند و روی قرار داد فوتبالی‌ها وسواس به خرج بدهند.

روزنامه گل

افشین پیروانی در حاشیه کارگاه آموزشی سازمان لیگ با سرپرستان و معاونان اجرایی تیم‌های لیگ برتری، اظهار داشت: در مورد مباحث اجرایی، پزشکی و دوپینگ و همچنین داوری صحبت شد. این بحث‌ها لازم الاجرا هستند. اگر به خوبی اجرا شوند یا درصد کمی از آن‌ها هم اجرا شود، می‌تواند خیلی تاثیر گذار باشد.

وی افزود: ان‌شاالله کمبودها و مشکلات مرتفع شوند تا لیگ پویا و خوبی داشته باشم. در سال جام جهانی هستیم. در یکی از صحبت‌هایم گفتم نباید هم و هم و غم ما رفتن به مرحله بعد جام جهانی باشد. رفتن به جام جهانی، نتیجه گرفتن و بردن افتخار است. خودم در جام جهانی بودم. می‌دانم لذت بردن تیم‌ها چقدر مهم است اما نباید لیگ و فوتبال را رها کنیم و به تیم ملی بچسبیم. از یک لیگ پویا و قوی می‌توانیم تیم ملی قوی داشته باشیم. امسال مربیان و بازیکنان خارجی خوبی آمدند. تیم‌ها خوب سرمایه گذاری کردند. ان‌شاالله لیگ خوبی داشته باشیم.

پیروانی در خصوص وضعیت نقل و انتقالات فوتبال کشور و بحث دلالی گفت: در دنیا مربی یا بازیکن ایجنت یا مدیر برنامه دارد اما ما از لفظ دیگری استفاده می‌کنیم. توانایی و تخصص بازیکن بازی کردن در زمین است. صحبت و گفت و گو کردن، رقم و متن قرارداد و قوانینی که فردا ضرر نکند بر عهده مدیر برنامه است. مانند وکیل است. هرکاری، هر قراردادی و هر معامله‌ای را با وکیل شروع کنید مطمئنا در انتها موفقیت به همراه دارد. این لفظی که می‌گویند دلال را نمی‌دانم چگونه می‌شود پیگیری کرد. اجازه بدهید ورود نکنم ولی وقتی ادعا داریم تیم اول آسیا هستیم و در جام جهانی باید نتیجه بگیریم مطمئنا به مربی و بازیکن خارجی خوب و علم روز احتیاج داریم. این‌ها می‌تواند به فوتبال ما خیلی کمک کند.

سرپرست پرسپولیس در خصوص شفاف سازی قراردادها عنوان کرد: چنین اتفاقی نخواهد افتاد. مطمئنا راه‌هایی هست که صددرصد قرارداد نشان داده نمی‌شود. ضمن اینکه مگر فوتبالی‌ها به سراغ کارمندان، بیزینس من‌ها و کسانی که تجارت یا معامله می‌کنند، می‌روند؟ این دلیل نمی‌شود که همه انقدر حساس هستند و روی قرار داد فوتبالی‌ها وسواس به خرج می‌دهند. وقتی در جام جهانی بین ۳۲ کشور دنیا پرچم کشور ما برافراشته می‌شود، می‌تواند بهترین تبلیغ و دستاورد باشد. وقتی با یک برد تا این حد در کشور ما شور و شعف به وجود می‌آید، نباید روی این موضوع انقدر حساس باشند. خیلی‌ها که به خودشان اجازه می‌دهند دلیلی ندارد ورود کنند.
سرپرست پرسپولیس تصریح کرد: به صراحت می‌گویم نمی‌توان به صورت صددرصد شفاف سازی کرد که چه کسی چقدر گرفته و مبلغ قراردادش چگونه است. پس بهتر است ورود نکنند. قرارداد طرف مشخص است و مالیاتش را هم می‌دهد. هیچ امکاناتی هم نمی‌گیرد. فوتبالیست مالیات می‌دهد اما بیمه نیست. اگر‌مصدوم شود و آسیب ببیند باید از جیب خودش هزینه کند. مشکلات و خلاهایی وجود دارد که فکر می‌کنم نباید به ریز موصوع ورود کنیم اما در نهایت شفاف سازی در هرکاری قشنگ و خوب است.

#افشین پیروانی #پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها