جباری دستیارانش را مثل خودش انتخاب نکند
72299
انصافی: بازیکن بی‌جنبه‌، در استقلال و پرسپولیس خراب می‌شود!
11 مرداد 1401 21:47
    علی مسعودی - استقلال پس از بازگشت از اردوی ترکيه تمرینات را در تهران‌ پيگيري می کند تا آماده بازی با سپاهان شود. بازی که برای هر دو تیم حساس است و مربيان خارجی دوست ندارند، لیگ را با شکست آغاز کنند.

روزنامه گل

در این رابطه گفت و گوی گل را با مجتبي انصافی مدافع سابق استقلال را بخوانيد که اعتقاد دارد، در این مسابقه هر تیمی هم بازنده شود اتفاق خاصی رخ نمی دهد!

مسابقه اول استقلال با سپاهان عیار دو تیم را نشان خواهد داد؟

به نظر من برد و باخت این مسابقه برای هیچ تیمی مشکل درست نمی کند و قرار نیست با هیمن بازی لیگ تمام شود. این مسابقه نه فينال است و نه بازی معمولی که بخواهیم شکست را به معنای پایان لیگ تلقی کنیم. به نظر من حداقل پنج مسابقه باید برگزار شود تا عیار مربيان و تیم ها مشخص شود.

استقلال یارگیری خوبی داشته؟

نمی شود در مورد یارگیری تیم ها بخصوص استقلال و پرسپولیس نظر داد، چون گاهی وقت ها بازیکنان بزرگ دیگر تیم ها نیز در استقلال و پرسپولیس جواب نمی دهند و گاهی‌ وقت بازیکنان جوان ستاره می شوند. در نقل‌ و انتقالات دو مدل یارگیری داریم که عده ای از تیم‌ ها بازیکنان اسمی جذب می کنند و عده‌ای دیگر معمولی و جوان. بطور مثال پپ گواردیولا اعتقاد دارد مهم نیست بازیکن اسمی باشد، مهم این است که به سلیقه من بخورد و در تاکتیک من قرار بگيرد و ۳۰ بازی انجام دهد. الان شرایط استقلال طوری است که بازيکنان را مربی خاجی جذب نکرده و باشگاه جذب کرده که باید دید آیا از آنها استفاده می کند یا اينکه باشگاه باید جوابگو باشد.

خود ساپینتو نظر نهایی داده چون آنها را تست کرد و ۷ نفر را کنار گذاشت!

تست کردن بازیکن در استقلال اصلا درست نیست و گفتم ستاره هم بخری شاید در تیم جواب ندهد. بازیکن باید به تاکتیک تیم بخورد نه اسمی باشد.

بازیکنان اسمی به درد نمی خورند؟

نه اینکه به درد نخورند، حرف من این است گاهی وقت بازیکنان وارد تیم های بزرگ می شوند، جنبه بزرگ شدن ندارند و آنتن زنده مسابقات سراسری آنها را از حالت عادی خارج می کند. اگر بازیکنی جنبه نداشته باشد، فوق ستاره هم باشد نمی تواند در تیم های بزرگ موفق شود.

راستی این عرفان باقری شاگرد شما بود؟

شاگرد من نبود ولی از او شناخت کافی دارم.

چرا به حاشیه‌ رفته؟!

عرفان بازیکن خوبی است، به شرطی که مديريت شود. باید کسی که بالای‌ سر او قرار دارد، کاملا مدیریتش کند. اگر این کار را نکنند، خیلی زود وارد حاشیه می شود.

دوست قدیمی ات هم سرمربی نیروی زمینی شد. ایا با روحیاتی که دارد می تواند در لیگ دو موفق شود؟

بله من از راه آهن با مجتبي جباری همبازی بودم و شناخت کافی از او دارم. او باید از یک جایی شروع می کرد چون آدم نداشت و مثل خیلی ها نبود به لیگ برتر نرسید و از لیگ دو شروع کرد. مجتبی دوست داشت مستقل باشد که به نظرم کار خوبی کرد، ولی فکر میکنم دستیارانی را انتخاب کند که شلوغ کار یا یه جورایی دروغ گفتن را بلد باشند، آنها را انتخاب کند راحت تر کار می کند، وگروه به تنهايی از ليگ دو که معدن حواشی و پشت پرده است، بر نمی آید.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #مجتبی انصافی #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها