با اولین ناکامی ساپینتو را پای چوبه دار نبریم
72288
عادلخانی: استقلال شانس اصلی قهرمانی است
11 مرداد 1401 21:06
    رضا عادلخانی پیشکسوت استقلال می گوید اگرچه ساپینتو به عنوان یک سرمربی خارجی از لیگ ایران شناخت کافی ندارد اما با صبر و حوصله هواداران او می تواند رفته رفته با شرایط آشنا شود و بهترین نتایج را به دست بیاورد.

روزنامه گل

مشروح صحبت های عادلخانی با گل درمورد وضعیت استقلال و عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات را مشاهده می کنید:

به نظر شما ریکاردو ساپینتو می‌تواند در استقلال موفق باشد؟

هیچ‌کدام از ما جز یک رزومه، اطلاعات خاصی از او نداریم. او جو ایران را نمی‌شناسد و اعتقاد دارم ما پیشکسوتان و هواداران باید آستانه صبر و تحمل‌مان را بالا ببریم. او در ابتدا حتما مشکلاتی خواهد داشت و ممکن است استقلال از اول پرقدرت در لیگ ظاهر نشود. این مسئله البته یک احتمال است و قطعی نیست اما اگر این‌گونه شد بهتر است او حمایت شود تا استقلال جان بگیرد.

پس شما هم معتقد هستید که او به زمان نیاز دارد؟

ساپینتو نیاز دارد تا با گذشت زمان خود را با تیم و شرایط کشور وفق دهد و ترکیب را تمام و کمال بشناسد. او احتمالا با سیستمی متفاوت نسبت به فصل گذشته به میدان می‌رود و به همین دلیل باید به او زمان داد. مهم‌ترین آرزوی من برای فصل جدید مشاهده نمایش‌هایی تماشایی برای هواداران است که با قهرمانی توام شود. قطعا دوست داریم استقلال از ابتدا همه حریفان را شکست دهد اما اگر استقلال نمایش‌های تماشاگرپسندی در ابتدا نشان نداد و یا خدای نکرده با تساوی و شکست لیگ را آغاز کرد باید صبر داشت. این مربی نیاز به زمان دارد. نظرم این است که با اولین ناکامی انسان‌ها را پای چوبه دار نبریم. اگر در مهلت استاندارد، جوابی نگرفتیم، آن وقت به فکر تغییرات باشیم.

نقل و انتقالات تابستانی تیم را چطور دیدید؟

استقلال تیم ضعیفی نداشت و شاکله اصلی هم خداراشکر حفظ شد. امیدوار بودم که حسین‌زاده هم در جمع آبی‌پوشان حفظ شود. استقلال چیزی کم ندارد. شهباززاده و کاوه که بازیکنان اسبق همین تیم هستند به جمع شاگردان ساپینتو اضافع شدند و بیشتر بازیکنان جذب شده جوان هستند. امیدوارم یک پلی‌میکر خوب هم اضافه شود تا تیم کامل شود زیرا احساس کردم فصل پیش هم در این پست ضعف داریم.

کدام تیم ها به نظر شما جزو مدعیان هستند؟

استقلال خودش مدعی است و شانس اصلی قهرمانی به شمار می‌رود. پرسپولیس و سپاهان هم مثل همیشه شانس‌های اصلی هستند. فولاد هم می‌تواند در میان مدعیان جای بگیرد. سال گذشته ستاره‌ای چون حسین‌زاده داشتیم و امسال هم قطعا استقلال یک ستاره خواهد داشت. سال گذشته از فوتبال حردانی لذت می‌بردم و امیدوارم امسال بهتر از سال قبل بازی کند. به نظرم پیراهن تیم ملی برازنده او است و امیدوارم این بازیکن را در جام جهانی در سمت راست تیم ملی مشاهده کنم.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #اختصاصی گل #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها