لیگ ایران کماکان از فقر مهاجم رنج می برد
72285
حمید علیدوستی: امسال شش تیم مدعی قهرمانی هستند!
11 مرداد 1401 21:03
    مرتضی صفایی - روز گذشته فرصتی دست داد تا باحمید علیدوستی گپ و گفت کوتاهی داشته باشیم.مربی باکلاس فوتبال ایران در مصاحبه با " گل" از کمبود مهاجم شش دانگ در لیگ و اصولا فوتبال ایران گفت.

روزنامه گل

در خصوص تیمهای مدعی لیگ امسال صحبت کرد و به اعتقاد او فولاد خوزستان یکی از شانس های اصلی کسب جام در فصل پیش روی خواهد بود.البته خیلی تلاش کردیم با سرمربی سابق تیم ملی جوانان در باره اخلاق و حواشی مربیگری در فوتبال مان هم صحبت کنیم،اما آقای علیدوستی ترجیح داد تا در این مورد صحبت نکند.

حمیدخان اخبار فوتبال ایران را پیگیری میکنید؟

بله.دورادور باخبر هستم.تیمها فصل آماده سازی شان را میگذرانند و ماهم منتظر هستیم تا یک لیگ جذاب و باکیفیت راببینیم

فکر میکنید امسال لیگ جذابی داشته باشیم؟

باتوجه به نفراتی که تیمها جذب کردند و مربیان خارجی جدیدی که وارد فضای کاری فوتبال ما شدند،پیش بینی میکنم این اتفاق بیفتد و در فصل جدید ما شاهد سبک های مختلف فوتبال از تیمها باشیم.

فکر میکنید باتوجه به حضور دو مربی پرتغالی و یک مربی صاحب سبک مثل " بردیف"تیمهای تحت اختیار آنها چه اندازه به کیفیت لیگ کمک خواهد کرد؟

شما مطمئن باشید حضور این سه مربی سطح لیگ ما را بالا خواهد برد.اصلا کاری به مقایسه مربی داخلی یاخارجی ندارم.حرف من این هست که در فصل جدید توسعه فنی فوتبال ما رو به پیشرفت خواهد بود.بهرحال سه تفکر جدید وارد فوتبال ماشده اند و این سه تفکر هر کدام ایده ها و تئوری های خودشان رادارند.امیدوارم درلیگ امسال بتوانیم شاهد یک فوتبال زیبا و ظهور یک مهاجم خوب و شش دانگ باشیم

به نکته خوبی اشاره کردید.دلیل کمبود مهاجم خوب در فوتبال ما چیست؟

عدم کار ریشه ای در فوتبال پایه.عدم بکارگیری یک مربی تخصصی هجومی در تمرینات باشگاهی.تازمانی که ما به فوتبال پایه اهمیت ندهیم همین هست.چرا باید مهاجمان خارجی با سن بالا در فوتبال ما همیشه جزصدرنشینان گلزنی و حتی آقای گل لیگ باشند.من ارزشهای مهاجمانی مثل منشا یا شیمبا را زیر سوال نمیبرم.اما اعتقاد دارم استعدادهایی در پست فوروارد داریم که با اعتماد و استفاده از آنها می توانیم به فوتبال ملی مان هم کمک کنیم.

در همین راستا،پرسپولیس درحالی که دوهفته به آغاز لیگ باقی نمانده هنوز نتوانسته مهاجم مد نظر خودش راپیدا کند.در این خصوص چه نظری دارید؟

بهرحال فوتبال ایران همانطور که گفتم مهاجم شش دانگ ندارد و ما فقر مهاجم داریم.اما خب فکر میکنم مسئولین و مربیان این تیم باید از داشته های خود نهایت استفاده راببرند و یا اینکه سریعتر این مشکل رابرطرف کنند.چراکه حضور و وجود مهاجم خوب در یک تیم،نعمت است و پرسپولیس برای اینکه از رقبای خود عقب نماند باید یک فوروارد شش دانگ و چارچوب شناس راجذب کند

از حالا می توان قهرمان لیگ جدید را نام برد؟

به هیچ عنوان.به خصوص امسال که به نظرم حداقل ۶مدعی جدی برای قهرمانی داریم.البته وجود تیمهای زیاد که بتوانند خودشان را به عنوان مدعی مطرح کنند به پیشرفت فوتبال کمک میکند.

شانس این ۶مدعی به یک اندازه است؟

بله.پرسپولیس،استقلال،تراکتور سازی،سپاهان،فولاد خوزستان،گل گهر سیرجان تیمهایی هستند که مدعی جدی قهرمانی هستند.البته مس رفسنجان هم میتواند بین این تیمها قرار بگیرد.

اگر بخواهید اسم یک تیم را به عنوان شانس جدی قهرمانی نام ببرید....

همانطور که گفتم شانس تیمها به یک اندازه است.نمیتوانم نام تیمی را ببرم.اما باتوجه به ثبات مدیریتی،امکانات باشگاهی،نحوه یارگیری و توانایی کادرفنی، فولاد خوزستان تیمی است که میتواند شگفتی لیگ برتر امسال باشد

به عنوان سوال پایانی؛ با ابقای " اسکوچیچ" به عنوان سرمربی تیم ملی موافق بودید؟

بله.صد در صد.من ازهمان ابتدا موافق ایشان بودم و امیدوارم با آقای اسکوچیچ در جام جهانی نتایج خوبی بگیریم.

راستی درباره بحث اخلاق در مربیگری باتوجه به اتفاقات ودرگیری هایی که در مدت اخیر بین مربیان لیگ برتر افتاده کمی صحبت کنید...

در این باره هیچ حرفی برای گفتن ندارم.امیدوارم موفق باشید.

#مصاحبه #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها