72274
پاسخ به ابهامات در مورد غیبت چند رئیس المپیکی در انتخابات کمیته/درخواست صالحی‌امیری از وزارت چیست؟
11 مرداد 1401 17:07
رئیس کمیته ملی المپیک از وزارت ورزش خواست در خصوص انتخابات فدراسیون‌ها حساسیت بیشتری به خرج دهد.

روزنامه گل

سیدرضا صالحی‌امیری در مورد اینکه گفته می‌شود طبق اساسنامه فدراسیون‌های با سرپرست می‌توانند نماینده در انتخابات داشته باشند، گفت: آنجایی که ابهام دارد از حوزه حقوقی IOC استعلام می‌گیریم. سرپرستان موقت هستند و حق معرفی نماینده ندارند. قبلا سوال کردم و این ابهام برای قبل است. تفسیر حقوقی IOC می‌گوید نمی‌شود فدراسیون‌ها با سرپرست حضور داشته باشند.

وی در مورد اینکه تعدادی از کادر سرپرستی زودتر از موعد به قونیه رفته‌اند، خاطرنشان کرد: این موضوع با هماهنگی بود چون ۱۲ مورد داشتیم که لازم بود هماهنگی انجام شود. مانند تغییرات ۷ مورد در کشتی، والیبال و تیراندازی با کمان این در حالیست که لیست بسته شده بود. طبق جلسه قرار شد دوستان از نزدیک با ستاد بازی‌ها موضوع را حل کنند. خبر خوش اینکه همه تغییرات اتفاق افتاد و اینکه کادر زودتر رفت مشکلی نبود.

رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ۲ نفر از کمیسیون‌ها قرار است به قونیه اعزام شوند، خاطرنشان کرد: کمیسیون ورزشکاران و اخلاق تقاضا کردند یک نفر حضور داشته باشد که موافقت کردیم.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص برابری فدراسیون‌های المپیکی و غیر المپیکی در انتخابات، یادآور شد: طی یکسال اخیر بارها در جلسات روسای فدراسیون‌ها نگرانی خود را از تغییر نسبت فدراسیون‌های المپیکی به غیرالمپیکی اعلام کردم. مسئولیت برگزاری انتخابات با وزارت ورزش است و انتظار دارم در این خصوص حساسیت بیشتری به خرج دهد.

#کمیته المپیک #رضا صالحي اميري
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها