72265
زمان آغاز لیگ برتر والیبال بانوان اعلام شد
11 مرداد 1401 12:06
سازمان لیگ فدراسیون پالیبال تاریخ شروع مسابقات لیگ برتر بانوان را اعلام کرد.

روزنامه گل

طبق اعلام سازمان لیگ، باشگاه‌ها تا یکم شهریورماه برای ثبت‌نام تیم‌های خود در سامانه ملی والیبال برای شرکت لیگ برتر والیبال زنان سال 1401 فرصت دارند و مراسم قرعه‌کشی این مسابقات هفتم شهریورماه انجام خواهد شد.

این مسابقات مطابق با قوانین و مقررات بین المللی FIVB و آیین‌نامه برگزاری رویدادها و انضباطی سازمان لیگ فدراسیون والیبال انجام خواهد شد.

ورودی باشگاه‌های شرکت کننده در سال جاری افزایش نخواهد داشت و مبلغ آن امسال، 200 میلیون ریال است. در صورتی که باشگاه‌های حاضر در لیگ برتر و دسته یک مردان نسبت به شرکت تیم بانوان در لیگ برتر اقدام کنند از سه درصد تخفیف از هشت درصد سهم فدراسیون از محل قرارداد بازیکنان تیم مردان برخوردار می‌شوند.

دیدارهای لیگ برتر زنان روزهای جمعه ساعت 13:00 برگزار می‌شود و تغییر در تاریخ و ساعت بازی تنها به دلیل اتفاقات پیش بینی نشده با توافق کتبی دو تیم و تأیید سازمان لیگ حداقل ۴۸ ساعت قبل از مسابقه و یک بار در طول فصل امکان پذیر است.

مسابقات در دور مقدماتی به صورت رفت و برگشت و در دوره پایانی به صورت پلی آف و دو برد از سه بازی اجرا می‌شود. مرحله پلی‌آف، بین تیم های اول تا چهارم برای تعیین مقام های اول تا چهارم و بین تیم های پنجم تا هشتم رنکینگ برای تعیین رتبه های پنجم تا هشتم انجام خواهد شد.

فصل نقل و انتقال بازیکنان برای لیگ برتر زنان، از یک روز پس از پایان نیم فصل اول تا یک روز قبل از شروع نیم فصل دوم خواهد بود که باشگاه‌ها مجاز هستند پس از توافق با بازیکنان خود حداکثر ۵ نفر را از لیست حذف و نسبت به جایگزینی آنها اقدام کنند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها