72262
تولد یک مدعی جدید در والیبال ایران
11 مرداد 1401 12:04
باشگاه مس سونگون ورزقان از فصل جاری در رشته والیبال هم تیمداری می کند.

روزنامه گل

در چنین روزهایی از سال 1397 بود که خبر عجیب انحلال باشگاه شهرداری تبریز اهالی ورزش آذربایجان را شوکه کرد. این باشگاه که از آتش نشانی تغییر نام یافته بود اولین باشگاه حرفه ای شمالغرب کشور به شمار می رفت و در بسیاری از رشته ها، یک مدعی به شمار می رفت. والیبال یکی از این رشته ها بود؛ رشته ای که تحت نام شهرداری تبریز فعالیت می کرد و پای ثابت لیگ برتر بود. حال بعد از 5 سال دوباره شاهد رونق والیبال در این خطه خواهیم بود؛ این بار با نام مس سونگون ورزقان!

باشگاه مس سونگون ورزقان بعد از تجربه موفق تیم داری در رشته هایی چون فوتسال، شطرنج، شیرجه، شمشیربازی و تکواندو، قصد دارد تا رشته های تحت پوشش خود را افزایش دهد. یکی از این رشته ها والیبال است. از چند وقت پیش شایعاتی مبنی بر تیمداری مس در والیبال به گوش می رسید تا اینکه این هفته، شاهد نهایی شدن کار بودیم. این فصل از لیگ دسته اول والیبال یک میهمان جدید به نام مس سونگون ورزقان خواهد داشت.ماه گذشته بود که محمدرضا کافی، مدیرعامل باشگاه مس سونگون ورزقان در دیدار با رئیس فدراسیون والیبال، ورود رسمی این باشگاه به عرصه تیمداری در والیبال را اعلام کرد. او در مورد انگیزه مس از چنین تصمیمی گفته بود: "استعدادها و ظرفیت های بالایی در رشته والیبال در آذربایجان شرقی وجود دارد و مردم استان نیز علاقه زیادی به این رشته هیجان انگیز دارند. بعد از این دیدار بود."
آنها کار استعدادیابی خود را در تبریز شروع کردند و به گفته عادل بناکار، 80 درصد تیم را نفرات بومی تشکیل خواهند داد. او که سابقه کسب رتبه سوم لیگ برتر والیبال با شهرداری تبریز را دارد، هدایت تیم والیبال مس سونگون را به عهده خواهد داشت.والیبال تبریز بعد از انحلال شهرداری، تیم اسپورت هوشیار را در لیگ یک داشت اما بازار گران این رشته طی سال های اخیر باعث شده تا موفقیت و حضور در عرصه های مهمتر، سخت و سخت تر شود. حال والیبال آذربایجان با در نظر گرفتن دو مورد، امیدوار به تکرار روزی های خوب گذشته است؛ یک پایان کرونا و سالن اقدمی که در حضور والیبالدوستان به جهنمی برای حریفان تبدیل خواهد شد؛ دو ورود یک باشگاه حرفه ای و امتحان پس داده به این عرصه که می تواند دوباره نبض والیبال را به صدا در آورد. مس سونگون معمولا در رشته هایی که تیم داری کرده، خیلی زود به قهرمانی در سطح اول رسیده است. حال اگر همین روند در والیبال هم ادامه یابد باید منتظر ورود یک مدعی جدید به عرصه باشگاهی کشور در آینده ای نزدیک باشیم.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها