72235
6 روز بی خبری از کوهنورد 64 ساله در دماوند
11 مرداد 1401 10:53
کوهنورد 64 ساله تهرانی از روز چهارشنبه در راه صعود به دماوند مفقود شده است.

روزنامه گل

با توجه به فصل صعود به قله دماوند، کوهنوردان زیادی (آماتور و حرفه‌ای) راه صعود را در پیش می‌گیرند، اما بی دقتی یا بی توجهی به مسائل ایمنی حوادثی را به بار می‌آورد که جبران ناپذیر است.

در همین زمینه از روز چهارشنبه هفته گذشته یک کوهنورد 64 ساله تهرانی در مسیر صعود مفقود شده و تاکنون خبری از وی نشده است. براساس ردگیری تلفن همراه وی، این کوهنورد در منطقه دره یخار احتمالا با سقوط مواجه شده و مسیر دسترسی به وی با توجه به شرایط آب و هوایی سخت است.

حمید مساعدیان، مسئول کارگروه جستجو ، امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی در این باره به فارس گفت: متاسفانه این فرد از همنوردان خود جدا شده و به تنهایی راهی قله شده بود که مسیر را گم کرده و پس از ردیابی تلفن همراهش مشخص شد که در منطقه خطرناک دره یخار قرار دارد و احتمال زیاد سقوط کرده است.

وی در مورد نجات این کوهنورد عنوان کرد: با توجه به اینکه در چند روز گذشته هوای منطقه مه بوده و بارش برف داشته‌ایم امداد رسانی ممکن نبود و از فردا با مساعد شدن هوا نیروهای امدادی کار جستجو را آغاز می‌کنند. البته با توجه به شرایطی که وجود دارد، بعید است این فرد زنده مانده باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها