72182
ابراهیمی: «تاج» چه تاجی بر سر فوتبال گذاشته که دوباره آمده است؟/ کارکشته‌ها خانه‌نشین شده‌اند تا مدیران دستوری بیایند
10 مرداد 1401 16:02
مربی پیشین تیم ملی با انتقاد از حضور مهدی تاج در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: او در گذشته چه کاری انجام داده که حالا دوباره می‌خواهد به فدراسیون بازگردد؟

روزنامه گل

ناصر ابراهیمی درباره حضور مهدی تاج در انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: او چه تاجی بر سر فوتبال ایران گذاشته که حالا می‌خواهد دوباره بیاید؟ می‌خواهد تاج جدید به سر فوتبال بگذارد؟ البته که حتماً دستور از جای دیگری آمده که تاج ثبت‌نام کرده است. من در تعجبم از اینکه چرا کفاشیان ثبت‌نام نکرده، مثل قبل 8 سال برای تاج، 8 سال برای کفاشیان.

وی با انتقاد از این اتفاق ادامه داد: افرادی مثل دادکان، صفایی‌فراهانی، عابدینی و نوآموز در خانه هستند که اینها به فوتبال بیایند. باید کسی بیاید که سیاسی نباشد، یک مدیر ورزشی که 20 سال باشد و بتواند برای فوتبال برنامه‌ریزی کند. در گذشته پیتر ولاپان رئیس وقت کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گفت ما تا می‌آییم عکس یک رئیس‌تان را در مقر AFC بچسبانیم، یک نفر دیگر رئیس می‌شود. مگر می‌شود با این شرایط کار کرد. اینها همه نابسامانی است که در فوتبال ما دیده می‌شود. پرسپولیس مدیرعامل سه ماهه داشته و این اتفاق افتاده که در یک سال چند بار مدیر عوض کند. در فدراسیون فوتبال هم که مدیر قبلی 11 ماه فقط ریاست کرد.

مربی پیشین تیم ملی با اشاره به اتفاقاتی که در خصوص اسکوچیچ رخ داد، تأکید کرد: اسکوچیچ را انتخاب کردند در حالی که هیچ کارنامه‌ای نداشت، فقط چون مربی خارجی بود برای هدایت تیم ملی فوتبال انتخاب شد و تیمش خیلی سریع به جام‌ جهانی رفت اما اصلاً جام جهانی نباید ملاک فوتبال ما باشد. 44 سال است که در جام ملت‌ها قهرمان آسیا نشدیم ولی افتخار می‌کنیم به اینکه به عنوان تیم اول به جام‌جهانی رفته‌ایم، این چه افتخاری دارد؟ حضور در جام‌جهانی برای فوتبال ما هیچ پیشرفتی نیست، در گذشته هم نبوده، جز اینکه سرمربی این تیم سرمربی ایران در جام‌جهانی باشد و بازیکنانش هم بشوند بازیکنان ایران در این رقابت‌ها.

ابراهیمی یادآور شد: جام‌جهانی نقطه عطف فوتبال ما نیست در حالی که 44 سال است قهرمان آسیا نشده‌ایم که چند سال آن هم من سرمربی تیم ملی بودم. آن زمان جنگ و نابسامانی زیاد بود، آنها نسل سوخته بودند، ماهی هزار تا دو هزار تومان حقوق می‌گرفتند. امروزی‌ها هم میلیاردی بگیرند، نوش جان‌شان، مخالف پول گرفتن فوتبالیست‌ها نیستم، چون اگر اینجا به آنها پول خوب ندهند، به کشورهای عربی می‌روند. خوش به حال‌شان که پول خوب می‌گیرند اما نسل سوخته فوتبال ایران را هم یادشان باشد، آنهایی که خیلی خوب بودند اما در دوره جنگ و در ان اوضاع و احوال فوتبال بازی می‌کردند و پولی گیرشان نیامد. برخی از آنها امروز مربی هستند. فوتبال ایران در 20 سال اخیر از نظر من هیچ پیشرفتی نداشته است.

وی با محتمل دانستن صعود تیم ملی از مرحله مقدماتی به مرحله بالاتر گفت: 50 درصد امکان صعود تیم ملی وجود دارد چون تیم‌های انگلیسی در شرایطی نیستند که نتوانیم آنها را شکست دهیم. یک مقدار خوب تیم جمع شود و تدارکات خوبی داشته باشد، می‌توانیم از گروه‌مان بالا برویم اما این از نظر من پیشرفت نمی‌شود. اگر لژیونرها را کنار بگذاریم، همین بازی‎های سال گذشته پرسپولیس، استقلال، اصفهان و اهواز و... را ببینیم 11 بازیکن نمی‌توانیم انتخاب کنیم. متأسفانه فوتبال ما ضعیف شده و حالا صحبت از بازگشت رئیس فدراسیون به انتخابات است. کارکشته‌ها خانه‌نشین شده‌اند و اینها از جای دیگری دستور می‌گیرند و می‌آیند.

#ناصر ابراهیمی #مهدی تاج
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها