جذب ملی‌پوشان به تنهای ضامن موفقیت نخواهد بود
72160
منصور رشیدی: محبی را بگیرند اوضاع بهتر می شود!
10 مرداد 1401 13:59
    منصور رشیدی پیشکسوت استقلال می گوید عملکرد این تیم در نقل و انتقالات ضعف بزرگی نداشته است و جذب بازیکنان بزرگ هم قطعا به منزله موفقیت در طول فصل نیست.

روزنامه گل

مشروح صحبت های رشیدی با گل درباره وضعیت استقلال و عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات را می خوانید:

به نظر شما حضور ریکاردو ساپینتو روی نیمکت استقلال چه کمکی به تیم می‌کند؟

در هر استخدامی یک بررسی رزومه وجود دارد و طبیعی است که استقلال هم درباره انتخاب ساپینتو تحقیق کرده باشد. ساپینتو سابقه خوبی داشته و در تیم‌های خوبی سرمربی بود. با این رزومه مسئولان تصمیم به استخدام گرفته‌اند. در فیلم‌های که از او منتشر شده، هیجان ریکاردو روی نیمکت قابل مشاهده است و با توجه به شرایط فوتبال کشورمان این شور و هیجان به کمک استقلال خواهد آمد. روند استقلال همیشه اینگونه بوده که تیم به بازی هجومی روی آورده و حس می‌کنم تفکرات ساپینتو با این مسئله همسان باشد. این هماهنگی می‌تواند با توجه به حضور کادر فنی خوب در استقلال به آینده تیم کمک کند.

عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات را چطور دیدید؟

استقلال برخلاف چند سال اخیر تصمیم به حفظ شاکله اصلی گرفته که اتفاقی بسیار خوب است و نفرات خوبی هم جذب شده‌اند. رضایی جذب شده و اگر شرایط جذب محبی فراهم شود اوضاع بهتر می‌شود. پرسپولیس به عنوان رقیب همیشگی استقلال در ابتدای فصل نقل و انتقالات بسیار خوب ظاهر شد و نفرات خوبی جذب کرد. من هم با این قضیه موافق بودم اما باید بدانیم جذب ملی‌پوشان به تنهای ضامن موفقیت نخواهد بود.

موافق هستید که ساپینتو برای موفقیت به زمان نیاز دارد؟

خیلی طبیعی است که هر مربی چه خارجی و داخلی نیاز به زمان داشته باشد. زمان می‌برد تا مربیان خارجی بخواهند با شرایط همسو شوند. شاید یادتان باشد که استراماچونی هم در هفته‌های ابتدایی نمایش خوبی نداشت اما در ادامه تیمی رویایی ساخت. ممکن است ساپینتو هم در هفته‌ها ابتدایی مثل تیم استراماچونی نتیجه بگیرد. از هواداران می‌خواهم اگر چنین مسئله ای پیش آمد کمی صبر و شکیبایی داشته باشند و بدون سخت‌ گیری یار دوازدهم تیم باشند. ممکن است آن استقلال رویایی از ابتدای نیم ‌فصل دوم قابل مشاهده باشد.

شکست ناپذیری فصل گذشته به تیم امسال فشار وارد می‌کند؟

قرار نیست هیچ تیمی هیچ زمانی باخت نیاورد. پیشکسوت استقلال هستم اما اقرار می‌کنم چند باری در فصل گذشته شانس با استقلال یار بود و توپ وارد دروازه آبی‌ها نشد. باخت بخشی از بازی است و اگر تیم شکست خورد هم مهم نیست. بازیکنان در بازی‌های پس از شکست جبران می‌کنند و انشالله تیم قهرمان می‌شود.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #منصور رشيدي #اختصاصی گل #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها