72145
روایت عجیب داورزنی از بدهی فدراسیون والیبال ایران
10 مرداد 1401 10:26
محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال ایران، درباره بدهی های این فدراسیون صحبت کرد.

روزنامه گل

محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال در حاشیه مجمع این فدراسیون گفت: کشورهای عضو فدراسیون جهانی والیبال باید برای پخش تلویزیونی مسابقات به فدراسیون جهانی مبلغی را پرداخت کنند.‌ در گذشته برای بحث پخش لیگ جهانی دوستان صدا و سیما ۳۵۰ هزار دلار پرداخت می‌کردند. بعد از مدتی فدراسیون جهانی به ما گفت پول واریز نکنید چون منشاء پول ایران است و بلوکه می‌شود. ما از حساب شما پول را برداشت می‌کنیم. حساب ما همان پرداخت‌هایی است که از برد و باخت هایمان در لیگ جهانی منظور می‌کردند. در مقطعی طلب ما از فدراسیون جهانی حدود ۶۰۰ هزار دلار بود.

به صدا و سیما گفتیم پرداخت نکنید و این را به ما بدهید. فدراسیون جهانی هم از حساب ما برداشت می‌کند. فدراسیون جهانی ما را بدهکار می‌کرد و اگر پول نداشتیم حساب ما را منفی محسوب می‌کرد. مثلا زمانی که مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ پخش شد صدا وسیما بدون اینکه امتیاز پخش را بخرد از جایی برداشته و پخش کرده و فدراسیون جهانی ۱۵۰ هزار دلار از ما طلبکار شد. در مجموع این چند سال چیزی نزدیک به یک میلیون دلار به فدراسیون جهانی اینگونه بدهکار هستیم.

طلب‌هایی هم داشته‌ایم که حساب ما را شارژ کرده‌اند. تا چند سال پیش عددی از این درآمد مربوط به برد و باخت، به بازیکنان پرداخت می‌شد. سال گذشته ۵ میلیارد تومان به بازیکنان پرداخت کردیم.صدا وسیما قسمتی از مطالبات ما را پرداخت کرده اما بدهی صدا و سیما به ما هم حدود ۸۰۰ هزار دلار است. سال گذشته قهرمانی نوجوانان جهان را برگزار کردیم فدراسیون جهانی ۱۰۰ هزار دلار حساب ما را شارژ می کند و از بدهی‌مان کم می‌کند.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها