تقابل زود هنگام پرسپولیس و گربه های سیاه
72130
ارتش سرخ و قاتلان فلزی
09 مرداد 1401 14:41
    انجام قرعه کشی لیگ برتر، نشان دهنده آغاز قریب الوقوع بازیهای فصل جدید است. این در حالیست که سرخها علیرغم شروع پر سر و صدای نقل و انتقالات، هنوز در برخی از مهمترین پست ها با مشکل روبرو هستند.

روزنامه گل

صد البته لیست گشاده دستانه خروجی های باشگاه به وضوح به این کمبودها دامن زده و اوضاع را وخیم تر کرده است. این موضوع ابتدا با اعتراض جامعه هواداری و سپس با انتقادهای تند و تیز گل محمدی همراه گردیده و سرخها را در آستانه لیگ به بحرانی درونی دچار کرده است.

جالب آن که آنها در سه هفته نخست لیگ جدید به مصاف سه کابوس ترسناک فصل گذشته خواهند رفت؛ذوب آهن، فولاد و آلومینیوم. بدیهی ست که این تقابل ها سبب حساسیت بیشتر در ایجاد آمادگی حداکثری آنها می شود. ذوبی ها در هفته بیست و ششم فصل گذشته سبب توقف سرخها در بدترین مقطع فصل و از بین رفتن آخرین امیدهای قهرمانی آنها شدند. حساسیت ها و هجمه های موجود نسبت به مهدی تاتار، از او و پسرانش رقیبی با انگیزه و ترسناک در تقابل با پرسپولیس ساخته است. فولاد اگرچه در فصل گذشته هر دو بازی رفت و برگشت را به سرخها واگذار کرد؛ اما در تقابل به مراتب مهمتر سوپرجام بر قهرمان سابق لیگ، برتری یافت و اجازه فتح حداقل جام ممکن را از شاگردان یحیی سلب نمود. سومین حریف اما گربه سیاه تمام عیار سالیان اخیر پرسپولیس است. اراکی ها در آخرین فصل منجر به قهرمانی سرخها، تنها شکست را در کارنامه آنها به ثبت رساندند. در فصل بیست و یکم نیز نخستین و تنها تیمی بودند که در نیم فصل نخست بر شاگردان یحیی غلبه کرده و ورزشگاه اراک را برای دومین سال پیاپی به قتلگاه آنها مبدل ساختند .علاوه بر این آلومینیومی ها با پیروزی به یاد ماندنی در جام حذفی، واپسین تلاش پرسپولیس برای کسب جام را با شکست مواجه نمودند.

به این ترتیب یحیی و شاگردانش در این سه بازی برای جبران مافات و اعاده حیثیت به میدان آمده و انگیزه ای مضاعف خواهند داشت. سرخها با کسب امتیازهای مناسب از این بازیها نه تنها بر رقبای سخت جان سالیان گذشته چیره می شوند، بلکه خط و نشانی جدی برای سایر مدعیان فتح لیگ خواهند کشید.چنان که شکست احتمالی و ناکامی مجدد در این تقابل های سخت نیز به معنای آغاز زود هنگام بحران در اردوگاه سرخ خواهد بود.

#پرسپولیس #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها