باید یک پیشکسوت محبوب به کادرفنی تیم ملی اضافه شود
72126
مهدی فنونی‌زاده: ساپینتو در حال بدنسازی حرفه‌ای تیم است
09 مرداد 1401 14:11
مهدی فنونی زاده پیشکسوت فوتبال می‌گوید رفتاری که با اسکوچیچ شد به اعتبار تو لطمه زد اما کیفیت او باعث شد تا برخی از جمله بازیکنان خواستار جدایی او باشند.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های فنونی زاده با گل درباره فدراسیون و تیم ملی فوتبال را می‌خوانید:

وضعیت استقلال را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

با مشاهده تصاویر تمرینات مشخص است که بازیکنان بسیار آماده و سرحال هستند که این تلاش همه اعضای تیم برای بدنسازی را نشان می‌دهد. امیدوارم با حضور ریکاردو ساپینتو تیم در بهترین حالت ممکن برای مسابقات فصل آماده شود و از روز اول در قامت مدعی عنوان قهرمانی مقابل رقبا قرار بگیرد.

رفت و برگشت اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی را چطور ارزیابی کردید؟

اسکوچیچ در یک اقدام عجیب برکنار شد و بعد از اینکه مسئولان فوتبال نتوانستند با چند گزینه داخلی به توافق برسند دوباره هدایت تیم ملی را برعهده گرفت. برگشتی که به اعتبار اسکوچیچ لطمه زد و تا حدودی شأن و منزلت این مربی را پایین آورد اما به هر صورت او سرمربی تیم ملی شده است و باید ببینیم در جام جهانی چه خواهد کرد.

بسیاری مانند کمیته فنی فدراسیون فوتبال خواستار قطع همکاری با او بودند.

اسکوچیچ مخالفان زیادی دارد، خیلی‌ها معتقدند او نمی‌تواند در جام جهانی موفق باشد اما با تمام این تفاسیر شرایط به گونه‌ای است که باید از او حمایت کرد.

به نظر شما چه راهکاری وجود دارد که تو بتواند روی نیمکت تیم ملی موفق شود؟

با توجه به اتفاقات پیش آمده نیاز است که پیشکسوتان از این سرمربی حمایت کنند و یکی از پیشکسوتان صاحب نام که مورد قبول همه بازیکنان است به کادر فنی اضافه شده تا اسکوچیچ تنها نباشد با وضعیتی که بوجود آمده این یک نیاز اصلی برای تیم است زیرا باید بپذیریم اسکوچیچ مدیریت قوی ندارد و ضعف‌هایی داشته که باعث شده برخی بازیکنان او را مورد انتقاد قرار داده و علیه او موضع بگیرند.

اختلاف و دو دستگی بین بازیکنان به نظر شما حل شدنی است؟

در این که در تیم ملی دو دستگی وجود دارد شکی نیست. این اختلاف از آنجا شروع شد که برخی اسکوچیچ را از لحاظ فنی و مدیریت مورد تأیید قرار ندادند و برخی دیگر دست برعکس عمل کردند. زمان زیادی تا جام جهانی باقی نمانده و این اختلافات اگر به پایان نرسد تیم ملی به ۸۰ میلیون علاقه مند به فوتبال ایران متضرر خواهند شد. از بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند و حرفه‌ای زندگی می‌کنند این رفتار قابل پذیرش نیست. جام جهانی ویترین فوتبال هر کشوری است و همه باید دست به دست هم داده تا این مشکل هر چه زودتر برطرف شود.

انتخابات فدراسیون فوتبال را چگونه بررسی می‌کنید؟

آزموده را آزمودن خطاست. متأسفانه بعضی‌ که در مدیریت قبل ضعیف بودند باز هم ثبت نام کرده تا بتوانند یک بار دیگر کرسی ریاست را به عهده بگیرند. به نظر من باید فردی تصدی فدراسیون فوتبال را به عهده بگیرد که هم مدیریت بداند هم با فوتبال آشنا باشد و هم بتواند نقش مؤثری در موفقیت تیم ملی در جام جهانی و در جام ملت‌های آسیا داشته باشد.

#مهدی فنونی زاده #پیشکسوت استقلال #استقلال #مصاحبه #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها