72119
پیرعباسی: فدراسیون بسکتبال در زمینه صعود و سقوط تیم‌ها، شفاف‌سازی کند/ داوری توقع داشت همه به او رأی بدهند
09 مرداد 1401 11:13
رئیس هیئت بسکتبال خوزستان گفت:‌ فدراسیون حاضر شد، تعداد تیم‌های لیگ برتری را از ۱۶ به ۱۱ برساند تا خوزستان در لیگ برتر نباشد و حرف خودشان به کرسی بنشیند.

روزنامه گل

مجتبی پیرعباسی در مورد شرایط تیم خانه بسکتبال خوزستان برای ورود به لیگ برتر اظهار داشت:‌ هرگز در لیگ بسکتبال این طور نبوده است که صعود و سقوط یک تیم در پایان لیگ، قطعی شود. سقوط تیم خانه بسکتبال به دسته یک از سوی فدراسیون، مسجل شده ولی درخواست من این است،‌ قانونی که بیان کننده این موضوع است را به ما نشان دهند.

رئیس هیئت بسکتبال خوزستان ادامه داد: در مورد تعیین وضعیت تیم به فدراسیون نامه نوشتیم و فدراسیونی که ادعای چابک سازی دارد، پس از یک ماه به ما جواب داد و گفت که سقوط تیم خانه بسکتبال به دسته یک،‌ طبق بند 78 آیین‌نامه صورت گرفته است. این در حالی است که در بند 78 به صراحت آمده که صعود و سقوط تیم‌ها توسط شورای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری لیگ تعیین می‌شود. فدراسیون به ما اعلام کند شورای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری لیگ چه زمانی تشکیل شده است؟!

مدیر باشگاه خانه بسکتبال خوزستان گفت:‌ جواد داوری (رئیس فدراسیون) با من تماس گرفت و وعده داد که مسئله را حل خواهد کرد. متاسفانه مسئله حل نشد. اگر داوری با من مشکل دارد،‌ نباید این قضیه را وارد مسائل دیگر کند. لازم نیست ما با هم دوست و رفیق باشیم تا کارمان را انجام دهیم.

پیرعباسی در مورد مشکلی که بین او و رئیس فدراسیون وجود دارد تاکید کرد:‌ من در انتخابات به داوری رأی ندادم. همه این موضوع را می‌دانند و من به این تصمیم افتخار می‌کنم. داوری توقع داشت که همه در مجمع انتخاباتی به او رأی بدهند.

رئیس هیئت بسکتبال خوزستان اظهار داشت: فدراسیون حاضر شد، تعداد تیم‌های لیگ برتری را از 16 به 11 برساند تا خوزستان در لیگ برتر نباشد و حرف خودشان به کرسی بنشیند. این رفتارها درست نیست.

پیرعباسی گفت: لیگ برتر فصل گذشته در 2 گروه 8 تیمی برگزار شد و ما در گروهی، هفتم شدیم که 3 تیم برتر لیگ از آن بودند. به تیم ششم گروه هم در دو بازی و در اوور تایم باختیم. آیا درست است که از یک گروه 2 تیم سقوط کنند و از گروه دیگر، تیمی نیفتد؟ در لیگ بانوان هم بین تیم‌های پایین‌ جدول، مسابقه حذفی برگزار کردند. آیا لیگ زنان و مردان با هم فرق دارد؟ فدراسیون باید در این مورد، شفاف سازی کند.

وی یادآور شد:‌ پیگیر موضوع هستیم و خواسته ناحقی نداریم. از فدراسیون می‌خواهیم در زمینه صعود و سقوط تیم‌ها، شفاف‌سازی و قانون را در این مورد بیان کند. ما تسلیم قانون هستیم. آیین‌نامه لیگ 02-1401 در فدراسیون قبلی و برای لیگ 01-1400 نوشته شده است.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها