72112
صادق‌زاده: پشتوانه سازی در شمشیربازی نداریم/ برای حضور در تیم‌ملی باید لابی داشته باشید
09 مرداد 1401 11:03
مربی شمشیربازی می گوید: پشتوانه سازی در این رشته وجود ندارد و اهمیتی به رده‌های پایه داده نمی‌شود.

روزنامه گل

یوسف صادق‌زاده در مورد شرایط شمشیربازی کشور اظهار داشت: من خودم مربی رده های پایه هستم و کار استعدادیابی را در آموزش و پرورش اردبیل و تبریز انجام می‌دهم و چند بازیکن هم به تیم ملی معرفی کردم، اما به دلیل اینکه اهمیتی در اردوی تیم ملی به آنها داده نمی‌شد، اکثرا کنار گذاشتند. در آخرین مسابقه‌ای که در رده نونهالان برگزار شد، شاگرد من با اختلاف به عنوان قهرمانی رسید، اما بعد از آن هیچ اهمیتی به او ندادند و حمایتش نکردند.

وی ادامه داد: در یک دوره که مربی تیم ملی بودم تیم ما در جام جهانی تهران قهرمان شد، اما همان تیم را به امین قربانی دادند و در مسابقات آسیایی به عراقی باختیم که ما در تهران با اختلاف آنها را شکست دادیم. علت این اتفاق هم این است که تیم را به مربی‌ای دادند که رزومه قوی ندارد. مشخص نیست او چطور بعدا سرمربی بزرگسالان هم شد در حالی که در حد و اندازه‌های هدایت تیم ملی بزرگسالان نیست.

مربی شمشیربازی عنوان کرد: چشمان فدراسیون فقط امروز را می‌بینید و پشتوانه سازی نمی‌شود. از مربیان سازنده نه تنها حمایتی نمی‌شود بلکه زیر پایشان را هم خالی می‌کنند. شرایط طوری است که اجازه نمی‌دهند یک مربی 2، 3 شاگرد در تیم ملی داشته باشد، چون تصورشان این است آن مربی ادعای حضور در تیم ملی را خواهد داشت. هرکسی که لابی و ارتباط داشته باشد، می‌تواند در تیم ملی مربیگری کند. در زمان کرونا گفتند از مربیان حمایت می‌کنیم و حقوق می‌دهیم، حتی شماره حساب هم اما یک ریال هم واریزی نداشتند.

صادق زاده در مورد اینکه حمایت فدراسیون از استان‌ها چگونه است، گفت: من 30 سال در شمشیربازی هستم، اما چیزی از به عنوان تجهیزات از سمت فدراسیون ندیده‌ایم و حمایتی نمی‌شود. چند سال است که کفپوش کهنه را قبل از تمرین می‌اندازیم و پس از تمرین هم جمع می‌کنیم. الان 3 سال است که مسابقات رده نونهالان برگزار نمی‌شود، پس با این شرایط چطور می‌خواهیم پشتوانه سازی کنیم و شمشیربازی را گسترش دهیم؟


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها