شکایت به خاطر پولی که توی جیب خودش نمی‌رود
71839
برانکو در اندیشه بازگشت به ایران؟
04 مرداد 1401 14:05
    یک عرف خیلی بد و ناجور در فوتبال ایران داریم که براساس آن پرداخت مالیات اغلب بازیکنان و مربیان خارجی به‌عهده طرف‌قرارداد ایرانی (باشگاه یا فدراسیون) گذاشته می‌شود.

روزنامه گل

این اصلا رسم جالبی نیست و در تضاد با فلسفه ذاتی مالیات‌ستانی قرار می‌گیرد که البته بحث جداگانه‌ای است. سوژه مطلب فعلی اما چیز دیگری است؛ اینکه برانکو ایوانکوویچ برای چندمین بار باشگاه پرسپولیس را تهدید کرده که اگر بدهی مالیاتی او را نپردازند، شکایت خواهد کرد. برانکو از زمان حضورش در ایران بدهی مالیاتی دارد که چیزی حدود 12میلیارد تومان برآورد می‌شود. او یک‌بار از پرسپولیس شکایت کرده و کل پولش را گرفته، اما حالا در اندیشه شکایتی دیگر برای مجاب‌کردن باشگاه به پرداخت این بدهی است؛ پولی که طبیعتا توی جیب او نمی‌رود و سر از خزانه دولت در‌می‌آورد.

اینکه چرا برانکو برای وصول پولی که به‌خودش هم نمی‌رسد این همه اصرار دارد، احتمالا به این دلیل است که او زودتر از حد تصور، خودش را آماده بازگشت به ایران کرده است. مربی کروات می‌داند برقرار‌ماندن این بدهی، یک مانع جدی برایش محسوب می‌شود و ممکن است پیشنهاددهنده‌های ایرانی را دلسرد کند، بنابراین فشارش را روی باشگاه گذاشته تا هر چه زودتر مالیات او را بپردازد. در مقام مقایسه بد نیست بدانید برانکو از سال 85تا 94که به ایران برگشت، هرگز پیگیر بدهی مالیاتی قبلی‌اش نبود، اما گویا حالا شرایط فرق کرده است.

#برانکو ایوانکوویچ #فوتبال ایران #اختصاصی گل #نکته
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها