71832
اسلامیان:‌ اسکوچیچ را سوزاندیم/ شکسته شدن رای پرونده ویلموتس یک موفقیت است
04 مرداد 1401 13:01
نایب رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: اسکوچیچ را به هر دلیلی سوزاندیم و در این وضعیت بعید است بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.

روزنامه گل

محمود اسلامیان ، در مورد تأیید صلاحیت مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیز محمدی برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال و راهکارهای لازم برای خروج فوتبال کشور از وضعیت فعلی اظهار داشت:‌ اکنون مسؤولیتی در فدراسیون فوتبال ندارم اما هر جا می‌رویم مردم در مورد شرایط فوتبال از ما سؤال می‌کنند. امیدواریم مجمع بهترین انتخاب را داشته باشد و دولت حمایت لازم را از رئیس آینده فدراسیون فوتبال انجام بدهد تا شرایط خوبی برای فوتبال کشور رقم بخورد. باید مدیر خوبی انتخاب شود که بتواند فوتبال را در مسیر بهتری قرار بدهد.

* اهمیت فدراسیون فوتبال از خیلی وزارت خانه‌ها بیشتر است

وی در خصوص اینکه شاید در شرایط فعلی افراد باتجربه‌تری بتوانند به فدراسیون فوتبال کمک کنند، گفت: مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی همه از دوستان خوب من هستند. من هم قبول دارم حضور افراد باتجربه می‌تواند به فدراسیون کمک کند اما مجمع باید در این خصوص تصمیم بگیرد. اعضای مجمع نیز افراد فهیمی هستند و می‌توانند انتخاب صحیح داشته باشند. به عنوان برادر و رفیق هر سه نامزد نمی‌توانم نظر خاصی بدهم. امیدوارم مجمع بهترین گزینه را انتخاب کند و افرادی به فدراسیون بیایند که در فوتبال سابقه کار داشته و تجربه مدیریت بالایی دارند. اهمیت فدراسیون فوتبال برای ما از خیلی وزارتخانه‌ها مهم‌تر و بیشتر است زیرا فوتبال می‌تواند اثر خوبی در جامعه بگذارد.

* برهم زدن مجمع کار بسیار اشتباهی است

نایب رئیس اسبق فدراسیون فوتبال افزود: در کل موفقیت رشته‌های ورزشی در جامعه تأثیرگذار است. دیدید با نتایج خوب والیبال، 85 میلیون ایرانی خوشحال شدند. در فوتبال نیز می‌توانیم اینگونه نتیجه‌ بگیریم و امیدوارم مجمع به موقع تصمیم بگیرد. متأسفانه شنیده ام عد‌ه‌‌ای دنبال بر هم زدن مجمع هستند که این کار بسیار اشتباه است. امیدوارم آنها به مصالح کشور فکر کنند و اجازه بدهند مجمع به موقع تشکیل شدن، بهترین انتخاب را داشته باشد.

اسلامیان در مورد اینکه با توجه به تجربه‌اش در بحث آماده‌سازی تیم ملی در جام‌های جهانی قبلی، اکنون باید چه شرایطی برای تیم ملی در نظر گرفته شود تا با رفع حواشی فعلی بتوان به موفقیت این تیم در قطر امیدوار ماند، توضیح داد: نظر شخصی‌ام را می‌گویم. همانگونه که در کشوری مثل هند، مردم راگبی را خیلی دوست دارند و در کل در هر کشوری در دنیا یک رشته ورزشی طرفداران زیادی دارد، در ایران نیز مردم فوتبال را خیلی دوست داشته و تعصب زیادی به آن دارند. همین موضوع سبب می‌شود استعدادهای خوبی در کشورمان پیدا شوند که باید شرایط رشد آن این استعدادها را به خوبی فراهم کرد. کتمان نمی‌کنم که کشتی از لحاظ کسب افتخار و جایگاه ورزش اول ایران است اما جایگاه فوتبال در کشورمان غیرقابل انکار است.

* اسکوچیچ را سوزاندیم

وی تصریح کرد:‌ برای اسکوچیچ احترام ویژه‌ای قائل هستم. در زمانی که حیدر بهاروند سرپرست و ما به عنوان اعضای هیأت رئیسه فدارسیون فعالیت می‌کردیم، او را برای سرمربیگری انتخاب کردیم و انصافا هم برای رسیدن تیم ملی به جام جهانی زحمت زیادی کشید. تیم ما اکنون بسیار خوب است و بازیکنان‌مان سال‌هاست کنار هم بازی می‌کنند. آنها کیفیت بالایی دارند اما به دلایلی اسکوچیچ را له کردیم و شرایط برای او به هم خورد. تیم ملی اکنون دچار دودستگی شده که کاری ندارم چه کسی در این وضعیت مقصر است یا نیست. به هر حال سرمربی تیم ملی را سوزاندیم.

* همه روی بازی با آمریکا و انگلیس حساسیت داریم اما با این وضعیت نمی‌توان کاری پیش برد

اسلامیان خاطرنشان کرد: از دولت می‌خواهم پولی به فدراسیون قرض بدهد تا هر زمان بحث رفع بلوکه شدن پول‌های ما با اتخاذ تمهیداتی حل شد و توانستیم 8، 9 میلیون یوروی خود را از فیفا بگیریم این قرض را بازگردانند. دولت باید به فدراسیون فوتبال برای تدارکات و پشتیبانی از تیم حمایت کند زیرا می‌بینیم فدراسیون می‌گوید به این دلیل که دولت پولی نمی‌دهد نمی‌توانیم تغییراتی داشته باشیم. در این حالت همه چوب می‌خوریم. بازی با آمریکا و انگلیس برای ما بسیار حیاتی هستند و در گروهی قرار گرفته‌ایم که کل کشور روی آن حساسیت داریم.

* دولت قبلی به وعده‌اش عمل می‌کرد در پرونده ویلموتس به مشکل نمی‌خوردیم

وی در مورد مسائل مطرح شده نسبت به احتمال شکسته شدن رأی ویلموتس تا سه میلیون یورو و موج‌های مثبت و منفی این موضوع توضیح داد: اگر در زمان عقد قرارداد با ویلموتس پول‌های فدراسیون بلوکه نمی‌شد یا دولت قبلی طبق قولی که به مهدی تاج داده بود، رقم قرارداد این مربی را پرداخت می‌کرد با این مشکل مواجه نمی‌شدیم. مشکل از همین پرداخت نشدن حقوق ویلموتس شروع شد. فقط هم دراین یک مورد برای ما پرونده درست نشد بلکه مربیان باشگاهی مثل کالدرون، استراماچونی و برانکو و ... نیز حدود 10 پرونده مشابه برای ما ایجاد کردند. طبق قوانین فیفا یک مربی در صورتی که سه ماه حقوقش را دریافت نکند می‌تواند شکایت کرده و کل پولش را بگیرد.

* شکسته شدن رای پرونده ویلموتس یک موفقیت است

نایب رئیس اسبق فدراسیون فوتبال تصریح کرد: با زحمات مهدی نبی، تیم قوی حقوقی که وی تشکیل داد و کمک عزیزان ما در نهاد ریاست جمهوری که باید از آنها نیز تشکر کنیم کار تیمی هماهنگی بین وکلا صورت گرفت. همه زحمت کشیدند و ان‌شاءالله این حکم به صورت قطعی شکسته شود. اگر قرار بود جریمه دیگری به پرونده ویلموتس تعلق بگیرد باید خیلی بیشتر از 6میلیون یورو پرداخت می‌کردیم. شکسته شدن رأی پرونده ویلموتس را یک موفقیت می‌بینم اما متأسفانه برخی افرادی که یک روز هم در فوتبال نبوده‌ و می‌خواهند به شکلی خودشان را مطرح کنند، مدام دم از پرونده ویلموتس می‌زنند. چرا در مورد پرونده کالدرون، استراماچونی یا سایر خارجی‌های دیگر که شرایط مشابهی دارند صحبت نمی‌کنید؟

اسلامیان افزود: ما تحریم هستیم و این موضوع هزینه‌هایی دارد. کشورمان را در مسائل نفتی و صادر کردن اجناس داخلی با هزار مشکل مواجه کرده‌اند. بحث پرونده ویلموتس نیز یکی از موارد مربوط به تحریم است. به عنوان فردی که در اقتصاد کشور حضور دارم می‌دانم تحریم چه هزینه‌های سنگینی را به ما تحمیل کرده است. به خاطر همین شرایط تحریمی با پرونده‌های 100 و 150 میلیون دلاری مواجه شده‌ایم. اگر این حکم شکسته شود، قدم بزرگی است.

#اسکوچیچ #ویلموتس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها