عالیجناب می آید...
70791
چرچیل کجایی؟ دقیقا کجایی؟
19 تير 1401 20:23

روزنامه گل

فرزاد بیگی - یک: فراق بسر آمد. روزگار انتظار گذشت. شهر را آذین ببندید. آماده ی جشن و پایکوبی شوید. ناجی فوتبال ایرانی در راه است. جماعت سلفی بگیرها به خط شوید. بادمجان دور قاب چین ها و پاچه خوارهای همیشه در صحنه بیایید. پله برقی های فرودگاه شما را می خواند. مبادا این فرصت تاریخی را از دست بدهید. دوران «ویچ» کار نابلد تمام شد. حالا کار به دست یک اروپایی واقعی است. با چشم های مدیترانه ای اصیل. عالی جناب کارلوس کیروش؛ مردی برای تمام فصول. فیفا و هم پالکی های معلوم الحالش همه تلاششان را کردند تا مرد پرتغالی را از حضور در قطر محروم کنند. از به خدمت گرفتن مافیای مواد مخدر کلمبیا و طرح ترور عالی جناب گرفته تا جنگ مخوف و پیچیده ی لیزرها در سنگال، تنها مشت نمونه ی خروار است. اینفانتینو و رفقا نمی دانستند که کارلوس هرجا که باشد و هر چقدر که ناز کند؛ عاقبت مردانی از سرزمین پارس به او دست یافته و با عزت و احترام او را بر مسند نشانده، راهی دوحه می کنند. صدها « ویچ» ناقابل، فدای یک تار موی تو تندخوی جذاب!

دو: در جریان خبرها هستید؟ روزنامه ها و سایت ها را خوانده اید؟ اصلا خبر دارید که آمدن کینگ کارلوس چه آتشی به پا کرده است؟ کل بریتانیای کبیر به وحشت افتاده و یانکی ها به هذیان گویی افتاده اند. کهنه سربازانشان، تقاضای تشکیل کابینه جنگ کرده اند. ای به روحت چرچیل. کجا گذاشتی و رفتی؟ حالا نوادگانت با غول مرحله آخر فوتبال ایرانی چه کنند؟ عنقریب است که ساوت گیت راه خود گیرد و عطای سرمربی گری به لقایش بخشد و به بهانه ای راه گریز پیش گیرد. وقتی این حال و روز لندن نشین هاست. تکلیف ولز مشخص است. عاقل باشند اختلافات را کنار گذاشته و منتخب بریتانیا را به مصاف یوزهای ما می فرستند. اصلا صحبت از تشکیل تیمی برگزیده از انگلوسکسون هاست. می گویند در کلیات به توافق رسیده اند و آگاهند که یک تنه از عهده تدابیر کارلوس ما بر نمی آیند. حال و روز گروه های دیگر هم بهتر نیست. نقل است که قریب به اتفاق تیم های حاضر در قطر پیشنهاد تعویق مسابقات را داده اند، بلکه تدبیری کنند، نقشه های محیر العقول این آتش پاره ی پرتغالی را.

سه: هنوز نیامده چه آتشی به جانشان انداخته ای مربی. چه خام دستانه برای ما کری می خواندند. هنوز نفهمیده اند که هزاران کارشناس متخصص در هزاران اتاق فکرِ تو در تو به صاحب منصبان فوتبال این مملکت مشاوره می دهند. هزاران نفر/ ساعت پشت ماجرا هستند و خواب را به چشم های خود حرام کرده اند؛ تا در این ملک کوچکترین نکته ای به قضا و قدر و شانس و اقبال واگذار نشود. آسیب شناسی رقبا هر لحظه بروز می شود و کمترین تحرک آن ها، با چشمان تیزبین آنالیزورهای همه چیز تمام، در حال رصد شدن است. هنوز مانده تا بفهمند در این سیستم همیشه بیدار؛ احتمال رخ دادن اشتباه در اقل امکان است. گیرم کار به دستان و تصمیم سازان لحظه ای غفلت کنند. مگر مطبوعات و رسانه های همیشه بیدار، دور از جان مرده اند که با نهیبی و توپ و تشری آن ها را به مسیر درست بازگردانند؟ آن ها که روز به روز و تیتر به تیتر علیه « ویچ» معلوم الحال افشاگری می کرده اند؛ در خط مقدم جبهه نجات فوتبال ایرانی قرار دارند. در وقت مقتضی از آن ها تقدیر کنیم تا ارزش دوغ و دوشاب مشخص شود. تا آشکار شود که در این بازار هر کسی « چند مرده حلاج است.» تا هرزنامه ها بدانند که تیم ملی بی یار و یاور نیست. تا قلم به دست های « لگد به گربه نزده» یکبار برای همیشه بفهمند، جام جهانی عرصه ی عرض اندام هر تازه واردِ نابلدی نیست. « گاو نر می خواهد و مرد کهن.» طبل های شادانه و پرچم ها را آماده کنید. انتظارها به سر رسید. کارلوس در راه است.

#کارلوس کی روش #یادداشت #اختصاصی گل #فدراسیون فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها