عبدی برای بهتر شدن باید خودش به خودش کمک کند
70625
درخشان: فوتبال هنر است و هنر سقف قرارداد ندارد
15 تير 1401 12:53
    آرش جعفری - سرمربی سابق پرسپولیس عقیده دارد پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بازیکنان بسیار خوبی جذب کرده است و من فکر می‌کنم یحیی با این بازیکنان  به دنبال قهرمانی دوباره در لیگ برتر است و به قولی می‌خواهد فصل گذشته را جبران کند. 

روزنامه گل

حمید درخشآن‌هافبک ملی‌پوش سابق پرسپولیسمی‌گوید پرسپولیس این فصل خریدهای بسیار خوبی انجام داد. در تمام پست بهترین‌ها را جذب کردند. علیرضا بیرانوند، پور علی گنجی ، دانیال اسماعیلی فر، گولسیانی، سروش رفیعی و سعید صادقی همه از بهترین‌های لیگ بودند . پرسپولیس امسال عزمش را جزم کرده تا با کسب بهترین نتایج بازهم قهرمان شود و به عقیده من با این تیم قهرمانی دور از دسترس نیست.

البته باید این را بگویم تیم پرستاره دردسرهای خودش را دارد و شما باید بتوانید این بازیکنان را به‌خوبی مدیریت کنید. همان‌قدر که شما نیمکت خوبی داشته باشید همان‌قدر باید آن‌ها را کنترل کنید تا آرامش تیم به هم نریزد.

درخشان در ادامه به خط حمله پرسپولیس اشاره می‌کند و می‌گوید: به‌رغم خریدهای خوبی که در تمام خطوط داشتیم. در خط حمله هنوز نتوانستیم بازیکن مناسبی را جذب کنیم. پرسپولیس باید در خط حمله دو مهاجم طراز اول و خوب جذب کند.مهاجمانی که توانایی گل زدن به سر و پا را داشته باشند و هم اینکه پاسور خوبی هم باشند و به قولی زوج سازی کنند. امیدوارم با جذب مهاجم خوب مانند سال گذشته به مشکل نخوریم.

سرمربی سابق پرسپولیس در خصوص مهدی عبدی گفت: مهدی جوان خوبی است باید به او کمک کرد البته بهترین کسی که می‌تواند به او کمک کند خودش است. بازیکنی که به پرسپولیس می‌آید انتظارات از او بالاست و باید در حد پرسپولیس بازی کند. برای همین مهدی عبدی باید تلاشش را دو برابر کند تا بتواند به مهاجم عالی تبدیل شود.

درخشان در مورد مهاجم خارجی و برزیلی که قراراست بیاید گفت: من شناخت زیادی از او ندارم. امیدوارم مهاجم خوبی باشد و برخلاف خریدهای فصول قبل به تیم کمک کند. به‌هرحال منتظر هستیم تا او بیاید و ببینیم چند مرده حلاجه و می‌تواند مشکل خط حمله تیم را حل کند یا خیر .

درخشان در خصوص خداحافظی سید جلال گفت: من عقیده دارم سید جلال می‌توانست این فصل هم فوتبال بازی کند. اما با تمام این اوصاف خوب موقعی رفت و هواداران همیشه دوران اوج او را به یاد خواهند داشت . سید جلال رهبر و لیدر تیم بود.

هافبک ملی‌پوش سابق پرسپولیس در مورد اینکه سید جلال قرار است به کادر فنی اضافه شود گفت: بله من هم شنیدم. سید جلال قدرت رهبری خوبی دارد و من فکر می‌کنم حضور او بر روی نیمکت به‌عنوان مربی می‌تواند به تیم کمک کند. البته درعین‌حال عقیده دارم او هم‌زمان بااینکه بر روی نیمکت می‌نشیند تا به تیم کمک کند باید در کلاس‌های مربیگری هم شرکت کند تا به‌صورت علمی هم دانش این کار را فرابگیرد تا بتواند به تیم کمک بیشتری بکند.

درخشان در مورد اینکه سید جلال می‌تواند مربی موفقی شود گفت: سید جلال کاریزمای مربیگری دارد. من فکر می‌کنم او می‌تواند مربی بزرگی می‌شود. البته همه‌چیز را زمان ثابت می‌کند اما با توجه به سابقه و شناختی که از او دارم و عشق و علاقه‌اش به فوتبال باید بگویم می‌تواند مربی خوبی شود.

درخشان در ادامه به دستیار اول یحیی اشاره دارد و می‌گوید فرقی نمی‌کند ایرانی باشد یا خارجی باید فردی باشد که یحیی با او راحت باشد و بتواند به تیم و یحیی در مواقع لازم کمک کند. خارجی محسنات خودش را دارد و ایرانی هم همین‌طور حالا باد دید تفکرات یحیی چیست و از کدام دستیار می‌تواند بهتر استفاده کند.

درخشان در مورد اینکه یحیی امسال می‌تواند با توجه به تیم خوبی که بسته موفق باشد و قهرمان شود گفت: چراکه نه اما تیم پرستاره هم مشکل خودش را دارد. من فکر می‌کنم یحیی می‌تواند این تیم را قهرمان کند. او علاوه بر دانش فنی از مدیریت خوبی هم برخوردار است. بنابراین من مشکلی برای قهرمانی پرسپولیس در این فصل نمی‌بینیم.

درخشان در مورد قیمت‌های نجومی بازیکنان و سقف قرارداد در فوتبال گفت:قیمت‌ها خیلی وحشتناک شده است. من نمی‌دانم فصل بعد تیم‌ها می‌خواهند چکار کنند. باید فدراسیون راه‌حلی پیدا کند. البته بهترین راه‌حل به عقیده من خصوصی‌سازی است چون تا وقتی تیم‌ها دولتی باشد مدیران دلشان نمی‌سوزد.

درخشان در مورد سقف قرارداد هم گفت این کار اشتباه است و درگذشته هم شکست‌خورده است. برای هنر آدم که سقف تعیین نمی‌کنند. فوتبال بازی کردن هم یک هنر است. شما می‌توانید برای هنر بازیکنی مثل رونالدو و مسی سقف قرارداد تعیین کنید. درثانی همه مثل هم نیستند برای همین یک بازیکن N میلیون می‌گیرد و یک بازیکن هم یک رقم دیگر بنابراین سقف قرارداد اشتباه است باید زیرساخت‌ها را درست کنند.

#پرسپولیس #اختصاصی گل #فرشاد پیوس #آرش جعفری #مصاحبه #پیشکسوت پرسپولیس
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها