سیاست باشگاه این بود که دانشگر از تیم جدا شود
70622
همدانی: ژستد در قواره استقلال نبود اما حمایت کادر فنی را داشت
15 تير 1401 12:43
مهدی نوری - ستار همدانی پیشکسوت استقلال معتقد است این تیم فصل گذشته انسجام خوبی داشت و نیاز چندانی به بازیکن نداشت و با اضافه شدن چند نفر مثل کاوه رضایی و سجاد شهباززاده می‌تواند در لیگ جدید هم موفق عمل کند

روزنامه گل

به شرطی که همبستگی بین هواداران، پیشکسوتان، مدیریت و تیم وجود داشته باشد و همه از کادر فنی و بازیکنان حمایت کنند تا دوباره قهرمان شوند.

ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی جدید استقلال انتخاب شد. در مورد این مربی پرتغالی چه نظری دارید؟

به هر صورت بعد از اینکه تیم قهرمان شد و آقای مجیدی از استقلال جدا شد بهترین اقدام جایگزین کردن مربی جدید بود. بعد از مذاکرات با گزینه‌های ایرانی در نهایت آقای آجورلو به این نتیجه رسیدند که ساپینتو هدایت تیم را برعهده گرفت. امسال اگر بچه‌های تیم را حفظ کنند تیم به شرایط پارسال برمی گردد و امسال هم شرایط خیلی خوبی را طی خواهد کرد.

خسرو حیدری هم به عنوان دستیار ایرانی ساپینتو معرفی شد. در این رابطه چه نظری دارید؟

خسرو کاپیتان تیم بوده و سالیان سال در استقلال بازی کرد و یکی از بچه‌های خوب ما بوده و اگر علاقمند هست، نه تنها خسرو بلکه بقیه کسانی که در استقلال بازی کرده اند، حق این را دارند که در بحث مدیریت یا فنی اگر کاری از دست شان برمی آید به تیم کمک کنند. خسرو یکی از خوب‌های استقلال بوده و کنار ساپینتو تجربیات خوبی می‌تواند کسب کند.

عملکرد استقلال را در فصل نقل و انتقلالات چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال زیاد به بازیکن نیاز نداشت چون فصل قبل تیم یکدستی داشت و برگشتن یزدانی و نیازمند خیلی به تیم کمک می‌کند و داسیلوا هم تمدید کرد. در خط حمله ژستد در قواره استقلال نبود هر چند که مورد حمایت کادر فنی بود و برگشتن سجاد شهباززاده و کاوه رضایی در کنار ارسلان مطهری خط حمله استقلال را قوی تر می‌کند تا بتوانند از کیان نام استقلال دفاع کرده و قهرمانی را تکرار کنند. یک چیزی که وجود دارد همه به مدل مدیریتی آجورلو اشراف دارند و ایشان جار و جنجال نمی‌کند و دنبال سر و صدا نیست و پارسال هم کاملا چراغ خاموش تیم را قهرمان کرد. اگر همه اتفاقات پارسال بیفتد یعنی اتحاد هواداران و پیشکسوتان و مدیریت و تیم رقم بخورد و از ساپینتو حمایت شود امسال هم موفق خواهیم شد.

در مورد جدایی دانشگر چه نظری دارید؟

به هر صورت محمد هم برای استقلال زحمت کشید و سالیان سال در استقلال بود و برای موفقیت تیم تلاش کرد اما با حضور او، داسیلوا، مرادمند، یزدانی و غلامی یکی باید جدا می‌شد که سیاست این بود دانشگر جدا شود و جای دیگری بازی کند. البته تیم خوبی را هم انتخاب کرد و روزهای خوبی در سپاهان می‌تواند داشته باشد.

عده‌ای معتقدند پرسپولیس در نقل و انتقالات خیلی بهتر از استقلال عمل کرده است. در این رابطه چه نظری دارید؟

پرسپولیس باگ زیاد داشت و برای تقویت تیمش نیاز به بازیکن داشت. امسال سال سختی است چون سپاهان، گل گهر، تراکتور، پرسپولیس و استقلال تیم‌های خوبی می‌بندند و شاهد رقابت سنگین و نزدیکی خواهیم بود.

استقلال می‌تواند عنوان قهرمانی فصل گذشته اش را تکرار کند؟

پارسال در شروع کار مشکلات زیاد بود اما درست مدیریت شد و آجورلو مشکلات را جمع کرد. امسال آن مشکلات نیست و امیدوارم از شروع لیگ استارت خوبی بزنند و موفقیت آمیز عمل کنند و دل مردم را شاد کنند. به نظرم توان این کار را دارند چون مدیریت درستی اعمال می‌شود که منجر به شادی دل مردم خواهد شد.

#رودی ژستد #استقلال #پیشکسوت استقلال #ستار همداني #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها