70471
غیبت4 تیم‌ لیگ برتری و 14 لیگ یکی در جلسه هم اندیشی/انتقاد دبیرکل از فعالیت فرهنگی باشگاه‌ها
14 تير 1401 11:40
جلسه هم اندیشی فرهنگی باشگاه های لیگ برتری و دسته اولی با حضور نمایندگان ۱۲ باشگاه لیگ برتری برگزار شد.

روزنامه گل

جلسه هم اندیشی معاونت های فرهنگی باشگاه های لیگ برتر و لیگ یک با حضور معاونان برخی باشگاه ها، مدیران وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال از ساعت ۱۰:۳۰ امروز در هتل آکادمی مرکز ملی فوتبال آغاز شد.

در این جلسه حسن کامرانی فر(دبیرکل فدراسیون) بهرام رضائیان(عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و رئیس کمیته مسئولیت های اجتماعی)، حجت الله بهمنی(مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ)، علی احدی(سرپرست دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان)، اسماعیل احمدی(مشاور و سرپرست حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان)، مهدی میرجلیلی(رئیس سازمان بسیج کشور)، محمد جما‌‌ل‌لو(معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر)، احسان محمدی(رئیس دپارتمان کمیته مسئولیت های اجتماعی)، امیر فرشاد تفکری(رییس هیات فوتبال یزد)، عفت رجبی(رئیس گروه فرهنگی ورزش) و مدیران فرهنگی برخی باشگاه های لیگ برتری و دسته اولی حضور داشتند.

در بخش فرهنگی و نشان دادن اتفاقات خوب فوتبال عقب هستیم

حسن کامرانی فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال در این جلسه اظهار داشت: خیلی خلاصه و کوتاه بگویم در بخش فرهنگی در باشگاه‌ها خیلی عقب هستیم. آنچه در رسانه ها دیده می‌شود، جزو مواردی است که بیشتر در مقابل مسائل فرهنگی اتفاق می‌افتد. اتفاقات خوبی که در بخش فرهنگی و رفتارهای جوانمردانه در لیگ و فوتبال ما می‌افتد، خیلی کم دیده می‌شود.

وی افزود: در تمام دنیا اتفاقات فرهنگی که در کنار فوتبال می‌افتد بزرگ می‌کنند و آن را نمایش می‌دهند. قبل از بازی فرزندان و بچه‌های خاصی را همراه تیم‌ها به زمین می‌آورند. کارهای بزرگی در بخش فرهنگی باشگاه ها انجام می‌شود و رسانه برخی وقت‌ها فراتر از خود فوتبال به آن می‌پردازد اما متاسفانه در ایران این کار را انجام نمی‌دهیم. درخواست می‌کنم در کنار موارد فنی بیشتر به این موارد توسط مسئولان بخش فرهنگی باشگاه‌ها، مدیران عامل و.... توجه شود.

دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: اگر با نگاهی بهتر و عینک تیزبین به این مسائل توجه کنیم اینگونه موارد خوب و مثبت هم بیشتر دیده و رسانه ای می‌شود. در این حالت افرادی که صحبتی کرده و رفتارهایی انجام می‌دهند، ناخودآگاه به سمتی می‌روند که این رفتارها را کنترل کنند. با این اتفاق همه فوتبال را می‌پسندند.

کامرانی فر گفت: در این حالت نگاه به فوتبال زیبا خواهد شد و همه آن را می‌پسندند. جامعه ما احساسی و متفاوت است و می‌توانیم از فرصت‌ها بهترین استفاده را در جهت رشد فوتبال و ورزش داشته باشیم. یک عذرخواهی هم می‌کنم. قرار بود در این جلسه کار فرهنگی انجام بدهیم اما قرآن و سرود ملی با بهترین کیفیت پخش نشد‌. از همگان بابت این موضوع عذرخواهی می‌کنم و امیدوارم دیگر چنین اتفاقاتی در فدراسیون فوتبال نبینیم‌. امیدوارم همه با هم شرایط خوبی برای فوتبال کشور فراهم کنیم. ظرفیت های بالایی داریم و این نوع مسایل فرهنگی را بین بازیکنان مان دیده‌ایم‌.

سود کار فرهنگی به فوتبال ملی و خود باشگاه ها می‌رسد

بهرام رضاییان، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: همه ما در فوتبال به دنبال مسائل فرهنگی هستیم و هواداران دوست دارند فرهنگ خوب خودمان را نشان بدهیم. امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و با همفکری اهداف خوبی که در پیش داریم محقق شود. مهم‌ترین بخشی که اکنون دنبال آن هستیم، در سطح باشگاه ها فرهنگ سازی برای هواداران است. امسال سال جام جهانی است و به این دلیل که مسابقات در منطقه ما برگزار می‌شود باید از این فرصت استفاده کنیم. بهاروند، بهمنی در سازمان لیگ و مدیران فدراسیون در این زمینه تلاش می‌کنند و امیدواریم با حمایت وزارت ورزش اتفاقات خوبی بیفتد.

وی ادامه داد: انتظار خیلی بیشتری از باشگاه ها داریم که چنین جلساتی را جدی تر بگیرند. هر کاری در باشگاه ها در زمینه فرهنگی انجام بدهیم خود باشگاه منفعت می برد. هوادار و بازیکنان ما هر چه در راستای سیاست های فرهنگی پیش بروند، به اهداف خود نزدیک تر می‌شویم. اگر یک بازیکن همراه سیاست های باشگاه نباشد خواهید دید چه چالش‌هایی ایجاد خواهد شد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: باید سکوها را با فرهنگ باشگاه ها همراه کنیم. به همین دلیل از باشگاه ها می‌خواهم بخش معاونت فرهنگی را جدی بگیرند. فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و وزارت ورزش این کار را انجام دادند. امیدوارم با هم اندیشی قبل از شروع لیگ حداقل برنامه و پروتکل‌هایی رعایت کنیم که باشگاه هم آن را رعایت کند.

وی افزود: از طریق سازمان لیگ با باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ یکی که چالش‌های زیادی دارند مکاتبه خواهیم کرد. بعد از ظهر هم در جلسه ای که با محمدی و بهمنی داریم این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. دوستان از راه های دور و نزدیک به جلسه امروز آمدند اما باید با باشگاه‌هایی که نیامدند، برخورد شود. نمی‌توانیم در باشگاه ها فرهنگ سازی نکنیم اما انتظار داشته باشیم بازیکن و هوادار به جایی برسند. اگر برنامه و راهکاری برای بازیکن، هوادار، فوتبال و باشگاه خود نداشته باشیم آنها ما را به سمت دیگری می‌برند. باشگاه های بزرگ و پرهوادار بیشتر باید این کارها را انجام بدهند. در نهایت منفعت کاری که در باشگاه ها انجام می شود به فوتبال ملی می‌رسد. ما هواداران و بازیکنان خوبی داریم که باید همسو و هم‌جهت در باشگاه ها کار کنند. همه می‌دانید فعالیت نامناسب یک بازیکن در فضای مجازی چه چالش هایی برای باشگاه ایجاد خواهد کرد.

مسئولان فرهنگی باشگاه‌های ملوان، هوادار، صنعت نفت، نساجی، تراکتور، سپاهان، ذوب آهن، استقلال، گل گهر، مس رفسنجان، مس کرمان، پیکان در این نشست حضور داشتند و نمایندگان نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس، آلومینیوم اراک و فولاد جزو باشگاه‌های غایب بودند.

از بین تیم‌های لیگ یکی نیز نمایندگان مس شهربابک، پارس جنوبی، سایپا، استقلال خوزستان در این نشست حضور داشتند.

#لیگ برتر #لیگ دسته اول #دبیر کل فدراسیون فوتبال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها