پیش‌پرداخت‌ به بازیکنان؛ کمک هوادار یا پول سهام؟
70317
پرسپولیس امسال، درویش نیست!
12 تير 1401 14:33
دیروز خبرگزاری فارس در گزارشی ادعا کرده است که پشت پرده ریخت و پاش‌های باشگاه پرسپولیس درفصل نقل و انتقالات یک هوادارا متمول خارج نشین است.

روزنامه گل

در این گزارش آمده است که‌ باشگاه پرسپولیس برخلاف سال‌های گذشته و سایر باشگاه‌ها شروع قدرتمندانه‌ای در فصل نقل و انتقالات داشت و موفق شد چندین بازیکن ملی‌پوش، مطرح و نامدار را جذب کند. علیرضا بیرانوند، دانیال اسماعیلی‌فر، گئورگی ولسیانی، سروش رفیعی، سعید صادقی، مرتضی پورعلی‌گنجی از جمله بازیکنانی هستند که تا کنون باشگاه پرسپولیس در فصل و نقل و انتقالات آنها را جذب کرده است. این در حالی است که به نظر می‌رسد فعالیت سرخ‌پوشان در فصل نقل و انتقالات به پایان نرسیده و آنها به دنبال جذب 2-3 بازیکن دیگر هستند که احتمالاً دو نفرشان خارجی هستند. جذب این همه بازیکن نامدار و مطرح هزینه‌های گزافی روی دست باشگاه پرسپولیس گذاشته است. خرید این همه بازیکن جدید و تمدید قرارداد ستاره ها، رقم زیادی می‌شود و این موضوع احتمالاً در طی فصل سرخ‌پوشان را دچار تنش‌هایی خواهد کرد. جالب اینجاست که هنوز تمرینات شروع نشده بازیکنان قدیمی پرسپولیس نسبت به این شرایط گلایه دارند و از این موضوع ناراحت هستند و به نوعی همین حالا هم کار برای پرسپولیسی‌ها سخت شده است.

گویا در پروسه جذب بازیکن، علاوه بر مبالغی که باشگاه خودش پرداخت و تعهد کرده است، مبالغی هم از سوی یک هوادار به برخی از بازیکنان تیم پرداخت شده است. در این رابطه گفته می‌شود در پشت پرده این همه ریخت و پاش یک هوادار متمول پرسپولیس قرار دارد که در خارج از کشور زندگی می‌کند و در سال‌های گذشته نیزمبالغ نسبتا چشمگیری به بازیکنان پرسپولیس پرداخت کرده است و علاقه‌ای هم به حضور در رسانه‌ها و مطرح شدن ندارد. این هوادار درسال‌های اخیر نقش پررنگی در تحولات پرسپولیس داشته و برخی از بازیکنان به واسطه‌ کمک‌های مالی این فرد راضی به بستن قرارداد با پرسپولیس و پوشیدن پیراهن این تیم شده‌اند. این هوادار در فصل نقل و انتقالات اخیر هم برای جذب ستاره دست به جیب شد و حتی گفته می‌شود که مبلغی را به صورت جداگانه و خارج از برگه قرارداد به بازیکنان پرداخت کرده است تا آنها حاضر به عقد قرارداد با سرخ‌پوشان شوند!

این هوادار که احتمالاً با نیت کمک به تیم محبوب خود چنین پول‌هایی به بازیکنان پرداخت می‌کند ناخواسته چند دستگی را در بین بازیکنان پرسپولیس به وجود آورده است. او نه تنها در فصل نقل و انتقالات اخیر بلکه در سال‌های قبل هم پاداش‌هایی به بازیکنان می‌داد که در این بین برخی از بازیکنان از پاداش‌های این هوادار محروم بوده‌اند. اکنون کمک‌های مالی این فرد باعث شده تا چند دستگی بین بازیکنان به وجود بیاید. در شرایطی که برخی از بازیکنان سال‌های اخیر پرسپولیس از این پاداش‌ها و ریخت و پاش‌ها بی‌بهره‌ مانده اند، برخی از بازیکنان جدید مبالغی را از این هوادار متمول دریافت کرده‌اند و همین موضوع فعلا باعث ایجاد دو دستگی بین برخی از بازیکنان جدید و قدیمی شده و بیم آن می‌رود که این موضوع در فصل پیش‌رو باعث ایجاد حواشی بزرگی در تیم پرسپولیس شود.

کمک‌های مالی این هوادار پرسپولیسی که احتمالاً‌ به نیت کمک به تیم محبوب خود انجام می‌شود واکنشی از سوی باشگاه پرسپولیس به دنبال نداشته است و چه بسا مدیران پرسپولیس از کمک‌ها استقبال هم می‌کنند، چرا که با این کار نه تنها سقف قرارداد خود را زیر پا نمی‌گذارند بلکه بخشی از هزینه پاداش‌ها و قرارداد بازیکنان از جایی خارج از بودجه باشگاه تأمین می‌‌شود. نکته عجیب اینجا است که چرا به جای پرداخت این کمک‌های مالی به باشگاه و تقسیم عادلانه آن بین بازیکنان، این پول‌ها مستقیم به دست بازیکنان مورد نظراین هوادار متمول می‌رسد که باعث ایجاد دو دستگی در تیم شده است؟ نکته جالب اینکه رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس هم که در اواخر لیگ برتر بیست و یکم بی سر و صدا سفری به دوبی داشت، با این هوادار متمول دیدار کرده و حتی قول‌هایی از سوی این فرد به مدیرعامل پرسپولیس داده شده تا پاداش‌هایی که قول آن به بازیکنان داده شده بود از این طریق پرداخت شود. پیش از بازی مقابل ذوب‌آهن رضا درویش در آخرین تمرین سرخ‌پوشان پیش از سفر به اصفهان حاضر شد و به بازیکنان وعده داد که در صورت پیروزی در این دیدار 500 میلیون تومان به عنوان پاداش به اعضای تیم پرداخت خواهد شد.او حتی وعده داد که یک منبع مالی پیدا شده است و در صورت برد در بازی‌های بعدی نیز مبالغ بیشتر هم به عنوان پاداش به اعضای تیم پرداخت می‌شود. با این همه باید دید که باشگاه پرسپولیس درقبال چنین کمک‌هایی چه سیاست‌هایی را در پیش خواهد گرفت چرا که این موضوع شاید در کوتاه‌مدت به داد سرخ‌پوشان برسد، اما بدون شک در بلندمدت این موضوع برای پرسپولیسی‌ها تبدیل به یک دردسر عجیب خواهد شد که احتمالاً عوارض آن در جریان لیگ برتر به چشم خواهد آمد.

از طرف دیگر شنیده می‌شود درویش که می‌خواهد در فصل جدید به هر قیمتی پرسپولیس را قهرمان کند، از محل درآمد 350 میلیارد تومانی فروش سهام باشگاه این گونه بی محابا درحال ریخت و پاش است. کاری که مدیران استقلال حاضر نشده‌اند به آن تن دهند. چه این ریخت و پاش از کمک‌های یک هوادار متمول باشد و چه پول بی زبان بورس اینگونه حیف و میل شده باشد، شاید در کوتاه مدت کام قرمز پوشان را شیرین کند، اما در بلند مدت قطعا این شیرینی به تلخی خواهد زد و تجربه‌های فراوان نشان می‌دهد که با این قبیل کارها و رفتار‌ها تا کنون تیمی عاقبت بخیر نشده است.

#سعید صادقی #پرسپولیس #اختصاصی گل #رضا درویش #مدیرعامل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها