پرسپولیس به دو مهاجم خارجی نیاز دارد تا تیمش کامل شود
70315
احسان خرسندی: یحیی بهانه‌ای برای قهرمان نشدن ندارد
12 تير 1401 14:27
    مهدی نوری - احسان خرسندی مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است تمام نیازهای یحیی گل محمدی در پست‌های مختلف برطرف شده و درویش بازیکنان مورد نظر او را جذب کرده و دیگر بهانه‌ای برای قهرمانی در فصل جدید ندارد

روزنامه گل

هر چند که پرسپولیس به دو مهاجم نیاز دارد تا تیمش کامل شود.

در مورد یارگیری پرسپولیس برای فصل جدید چه نظری دارید؟

به نظرم یکی از سالهایی هست که پرسپولیس در یارگیری موفق عمل کرده است و مهره هایی که نیاز داشتند را در پست‌های مختلف جذب کردند تا نقاط ضعف تیم برطرف شود. تنها دغدغه تیم 2 تا مهاجم است تا تیم کامل شود و آماده شروع لیگ شویم.

الان پرسپولیس مهاجم داخلی نیاز دارد یا خارجی؟

مهاجم داخلی تاپ که کار را دربیاورد، نداریم و مهاجمان خوب مان لژیونر هستند و نیاز به مهاجم خارجی داریم و بعید است با مهاجم داخلی کارمان جلو برود.

در مورد خداحافظی سید جلال حسینی و حضورش در کادر فنی پرسپولیس چه نظری دارید؟

به هر حال سید جلال یکی از بهترین مدافعان چند سال اخیر فوتبال ما بود که خداحافظی کرد. سید جلال واقعا رهبر، کاپیتان و بزرگ تیم بود و هر تیمی به چنین بازیکنی نیاز دارد. من هم مثل همه پرسپولیسی‌ها از خداحافظی سید جلال ناراحتم و امیدوارم در کسوت مربیگری هم موفقیت‌های دوران بازیگری اش را تکرار کند و قهرمانی آسیا را هم به تالار افتخارات پرسپولیس اضافه کند.

در مورد بازیکنانی مثل احسان پهلوان و سعید آقایی که از پرسپولیس جدا شدند چه نظری دارید؟

شاید نیاز کادر فنی نبوده‌اند و شاید هم نسبت به خریدهایی که پرسپولیس داشت این بازیکنان رفتند تا جایی بروند که بازی به آنها برسد چون احساس می‌کنند بازی به آنها نمی‌رسد. اینها بازیکنان جوانی هم نیستند و سالهای آخر بازی شان است و نمی‌خواستند روی نیمکت باشند و به هر حال برای آنها آرزوی موفقیت دارم.

پرسپولیس فصل گذشته درون دروازه مشکلاتی داشت. فکر می‌کنید با آمدن بیرانوند مشکل دروازه پرسپولیس حل شده است؟

دروازه بان پست کلیدی است و باید کسی می‌آمد که کادر فنی به او اعتماد داشته باشد. اینکه روز دربی ندانی از کدام گلر استفاده کنی زیبنده پرسپولیس نیست و فصل قبل بارها این اتفاق افتاد. حامد لک در پرسپولیس عالی شروع کرد و در آسیا فوق العاده بود اما فصل قبل متزلزل ظاهر شد و احمد گوهری را گرفتند. گوهری در صنعت نفت عالی بود اما در پرسپولیس زمان می‌برد تا جا بیفتد و یکی از بهترین اتفاق‌ها بازگشت بیرانوند بود چون پرسپولیس شدیدا نیاز داشت.

در مورد جدایی حمید مطهری از کادر فنی پرسپولیس چه نظری دارید؟

مطهری روی پرسپولیس خیلی نفوذ داشت. نمی‌دانم یحیی مانع نمی‌شد یا آزادی عمل داشت و خیلی وقت‌ها نفر اول او را می‌دیدیم و نقش عمده‌ای در موفقیت‌های سالهای اخیر پرسپولیس داشت و امیدوارم در نساجی موفق باشد. فشارها زیاد بود و مطهری از پرسپولیس رفت اما احساس می‌کردم به عنوان نفر دوم خیلی می‌توانست به تیم کمک کند. شاید می‌خواست چالش جدیدی را تجربه کند و به همین دلیل از پرسپولیس رفت.

جدایی داود فنایی از کادر فنی پرسپولیس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

وقتی یک گلر ضعیف کار می‌کند و نفر جایگزین هم نمی‌تواند اعتمادها را جلب کند، مربی گلرها زیر سوال می‌رود و این اتفاق برای داود افتاد. داود فنایی سالها برای پرسپولیس بازی کرد و چند سال هم مربی گلرهای تیم بود و گلرهای خوبی تربیت کرد اما امسال روی بد فوتبال برای فنایی بود و برایش آرزوی موفقیت دارم.

یحیی گل محمدی در فصل جدید می‌تواند با پرسپولیس قهرمان شود؟

نسبت به نفراتی که جذب کرده‌اند و صحبت هایی که یحیی و درویش می‌کنند نیازهای یحیی دارد برطرف می‌شود و بهانه‌ای برای عدم موفقیت نمی‌تواند داشته باشد. لیگ سختی است اما امیدوارم با خریدهایی که کرده قهرمانی به دست بیاورد و بهانه‌ای برای عدم موفقیت ندارد.

#پرسپولیس #پیشکسوت پرسپولیس #مصاحبه #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها