نباید از همان ابتدا ساپینتو را در تنگنا قرار داد
70314
کارگرجم: او هم مثل مجیدی نیاز به حمایت دارد
12 تير 1401 14:23
اکبر کارگرجم پیشکسوت استقلال می‌گوید اتحاد و همکاری بین تمامی ارکان باشگاه مانند فصل گذشته می‌تواند زمینه ساز موفقیت ریکاردو ساپینتو روی نیمکت آبی پوشان باشد.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های کارگرجم با گل درباره وضعیت استقلال و شرایط این روزهای این تیم را می‌خوانید:

نظر شما درباره حضور ساپینتو روی نیمکت استقلال چیست؟

ساپینتو یک مربی پرتغالی است که به تازگی هدایت آبی پوشان را برعهده گرفته است. به نظر می‌آید او با توجه به حضورش در فوتبال اروپا می‌تواند گره گشای استقلال باشد. اگرچه هنوز شناخت کاملی از تیم استقلال ندارد و باید به او فرصت داد تا بتواند با آرامش اهدافی را که در سر دارد، در استقلال پیاده کند. نباید از همان ابتدا او را در تنگنا قرار داد و فشار زیادی به او آورد. او هنوز با فضای فوتبال ایران آشنا نیست و زمان می‌برد تا خود را با شرایط ما تطبیق دهد.

چه انتظاری از هواداران دارید؟

هواداران استقلال باید او را درک کرده و از او حمایت کنند و از گذشته هم که استقلال به قهرمانی رسید، یکی از دلایل اصلی آن حمایت هواداران از تیم و خصوصاً سرمربی تیم بود. هواداران یک فصل از مجیدی حمایت کردند. او را تنها نگذاشتند و در هر شرایطی کنار تیم بودند. بنابراین لازم است این اتفاق در این فصل هم رخ دهد. چون سرمربی استقلال هنوز با فوتبال ما آشنا نیست و نیاز است حمایت بیشتری از او شود.

استقلال با چه فاکتورهایی می‌واند یک فصل دیگر قهرمانی را تضمین کند؟

اولین فاکتوری که مهمتر از هر چیزی است، حمایت مدیران استقلال از کادر فنی است. آجرلو در فصل گذشته به خوبی از کادر فنی اش حمایت کرد. دومین فاکتور دور کردن حواشی از تیم است. حواشی می‌تواند تیم را به نابودی بکشاند بنابراین همه باید دست به دست هم دهند و اجازه ندهند مسائل غیرفوتبالی به تیم آسیب بزند. ارتباط صمیمانه بین کادر فنی و بازیکنان یکی از دلایل موفقیت تیم خواهد بود و دیگری آرامش سرمربی است. ساپینتو باید برای موفقیت تیمش آرامش خود را حفظ کند، خونسرد باشد و اجازه ندهد اتفاقات او را عصبی کند. زیرا این ناراحتی به داخل زمین و بازیکنان انتقال پیدا کرده و آنها هم تمرکز خود را از دست می‌دهند. بنابراین روابط دوستانه، حمایت مدیرعامل و هواداران و آرامش کادر فنی می‌تواند ضامن موفقیت استقلال باشد.

درباره نقل و انتقالات هم انتقادات زیادی از سوی طرفداران مطرح می‌شود.

به نظر بنده اگر شاکله فصل گذشته تیم حفظ شود، با چند بازیکن می‌توان با قدرت وارد لیگ جدید شد. استقلال مهره‌های بسیار خوبی دارد که اگر با آنها قرارداد ببندد و 3-4 بازیکن را جذب کند، هم نقاط ضعف اش را برطرف کرده و هم قدرتش را برای فصل آینده بیشتر خواهد کرد ضمن اینکه با انتخاب یک دستیار ایرانی می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد.

#استقلال #ریکاردو ساپینتو #اختصاصی گل #مصاحبه #اکبر کارگرجم
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها