تغییر رنگ و ملیت نیمکت‌های لیگ برتری
70193
از آبی به قرمز با حضور خارجی‌ها
11 تير 1401 14:07
    یکی از دلایل ناکامی یحیی گل محمدی و پرسپولیس نتایج ضعیف و ناکامی آنها دربرابر مربیان پرشمار استقلالی در لیگ برتر بود. در برهه‌ای بیش از نصف نیمکت‌های لیگ برتری در تسخیر مربیان استقلال قرارداشت و بررسی آمار و عملکرد و نتایج قرمز پوشان در فصل گذشته نشان داد که سرمربی پرسپولیس بیشترین امتیاز را برابر رقبای استقلالی از دست داده است.

روزنامه گل

تکلیف نیمکت‌ها در لیگ بیست و دوم مشخص شده است و یکی از تغییرات مشهود آن کاهش مربیان استقلالی و در نقطه مقابل افزایش تعداد مربیان پرسپولیسی است!

فصل جدید در شرایطی شروع می‌شود که 5 پرسپولیسی یعنی یحیی گلمحمدی در پرسپولیس، مجتبی حسینی در پیکان، مهدی تارتار در ذوب آهن، حمید مطهری در نساجی و مازیار زارع در ملوان سرمربی‌های پرسپولیسی لیگ برتر هستند. از آن طرف امیز قلعه نویی در گل گهر سیرجان، جواد نکونام در فولاد خوزستان، مهدی رحمتی در آلومینیوم اراک و ساکت الهامی در هوادار 4 سرمربی استقلالی لیگ بیست و دوم محسوب می‌شوند.

مربیان استقلالی چون فرهاد مجیدی، علیرضا منصوریان، رضا عنایتی، رسول خطیبی، داوود سید عباسی، فیروز کریمی، فراز کمالوند، محمود فکری و مجید نامجو مطلق فعلا بیرون گود لیگ برتر هستند، اما احتمالا در حوالی نیم فصل رقابت‌ها یکی یکی نام آنها به عنوان گزینه‌های مورد نظر نیمکت‌های ناکام مطرح می‌شود و شاید در ادامه دوباره توازن نیکت‌های قرمز و آبی مانند چند فصل اخیر دوباره به سود مربیان استقلالی تغییر کند!

شاید این تغییر در ظاهر به سود گلمحمدی باشد که در فصل گذشته عملکرد ضعیفی برابر مربیان استقلالی داشت. البته نکته دیگر افزایش تعداد سرمربی‌های خارجی است. لیگ بیستم در شرایطی لیگ را شروع کردند که هیچ سرمربی خارجی روی نیمکت تیم‌ها نبود، اما در این فصل از لیگ برتر 3 مربی خارجی شامل ریکاردو ساپینتو، ژوزه مورایس و قربان بردیف روی نیمکت استقلال و سپاهان و تراکتور حضور دارند.

#لیگ برتر #آمار #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها