70081
تمجید رسانه خارجی و خاطره بازی از روند پیشرفت ستاره تیم ملی ایران+عکس
10 تير 1401 12:30
یک رسانه اندونزیایی در گزارشی به پیشرفت مهاجم ملی پوش ایرانی بایرلورکوزن در 10 سال گذشته پرداخت.

روزنامه گل

سایت «Suara.com» اندونزی، در گزارشی به درخشش سردار آزمون ستاره تیم ملی کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا زیر 19 سال در سال 2012 پرداخت که اکنون بعد از گذشت 10 سال از این بازی ها آزمون به ستاره گرانقیمت فوتبال آسیا تبدیل شده است.

این رسانه اندونزی، نوشت: سردار آزمون مهاجم تیم ملی ایران یکی از حذف شده‌های جام زیر 19 سال آسیا در سال 2012 اکنون به عنوان سومین بازیکن گرانقیمت آسیا شناخته می شود.

سردار آزمون با وجود اینکه ملی پوش ایرانی است، بالاترین رقابت تیم های آسیا در سال 2012 را تجربه کرد. ایران در سال 2012 به همراه ازبکستان، استرالیا و ویتنام در این مسابقات شرکت کرد.

ایران و ازبکستان حتی موفق شدند مرحله گروهی را در رده اول و دوم به پایان برسانند.

سردار آزمون و علیرضا جهانبخش با 4 گل بهترین گلزنان ایران در این تورنمنت شدند. سردار آزمون هم اکنون 27 سال سن دارد و سابقه بازی در چند تیم مطرح اروپایی به ویژه تیم های روسیه را در کارنامه خود دارد.

از جمله تیم های ستاره ایرانی تیم های روستوف، روبین کازان و زنیت سن پترزبورگ بوده است و سردار همچنین 21 بازی در لیگ قهرمانان اروپا انجام داده و 6 گل به ثمر رسانده است. سردار آزمون در سال 2022 بعد از درخشش بی نظیرش راهی بایرلورکوزن آلمان شد.

#سردار آزمون
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها