یک سوال از مطهری در مورد دستیاران یحیی
69792
چرا نبردی نساجی؟
06 تير 1401 13:35
    اتفاقاتی که این چند وقت در کادرفنی پرسپولیس رخ داد، واقعا عجیب بود. اوایل فصل گذشته همه دستیاران یحیی گل‌محمدی، کمی بعد از خود او قراردادهای بلندمدت جدید با پرسپولیس بستند و اینطور به‌نظر می‌رسید که جان یحیی به جان آنها بسته است.

روزنامه گل

با این حال زمانی که سرخپوشان جام‌های قهرمانی را یکی پس از دیگری از دست دادند، کادرفنی تحت فشار قرار گرفت و نهایتا کار به جایی رسید که انگار باید گل‌محمدی تصمیم می‌گرفت؛ یا جدایی خودش، یا قربانی شدن دستیارانش. او راه‌حل دوم را برگزید. در نتیجه ابتدا خبر قطع همکاری به داوود فنایی، مربی دروازه‌بان‌های تیم ابلاغ شد و بعد هم همین اتفاق برای مظاهر رحیم‌پور، بدنساز سرخ‌ها رخ داد. در شرایطی که به‌نظر می‌رسید حمید مطهری از این توفان جان به در برده، او پیشنهاد سرمربیگری نساجی قائمشهر را پذیرفت و به نوعی ارتقای شغلی پیدا کرد.

بعد از حضور مطهری در نساجی انتظار می‌رفت او از فنایی و رحیم‌پور در کادرش استفاده کند؛ هم به‌خاطر آشنایی قدیمی و فهم و زبان مشترکی که با هم دارند، هم به این دلیل که مطهری قبلا در دفاع از آنها سنگ تمام گذاشته بود. خوب است این بخش از سخنان یک‌ماه پیش حمیدخان در دفاع از کادرفنی قرمزها را بخوانید: «این کادر فنی چه مشکلی دارد؟ انگار این تیم به لیگ دسته 2 افتاده است که اینطور انتقاد می‌کنند. پرسپولیس چرا مشکل بدنی داشته است؟ اینها موج‌هایی است که دارند راه می‌اندازند. چطور یک کادر فنی با این همه افتخارات باید ضعیف باشد؟ واقعا صحبت کردن درباره این مسائل خوب نیست. کجای دنیا دیده‌اید که 2 سال‌ونیم یک کادر 2 قهرمانی لیگ، یک قهرمانی سوپرجام، یک نایب قهرمانی آسیا و یک نایب قهرمانی لیگ برتر داشته باشد، بعد بگویند این کادر ضعیف است؟ این خنده‌دار است. نه اینکه من در این کادر باشم، من دارم از مربی بدنساز تیم آقای رحیم‌پور و مربی دروازه‌بانان‌مان آقای فنایی حمایت می‌کنم. کارنامه این افراد مشخص است و زشت است که این فضا را راه می‌اندازند

با وجود این در کمال شگفتی، مطهری ترجیح داد از کسانی که چنین کارنامه درخشانی دارند در تیم جدیدش استفاده نکند؛ در نتیجه گفته می‌شود فنایی و رحیم‌پور کنار ساکت الهامی در هوادار مشغول به‌کار خواهند شد. این در حالی است که کوچ دسته‌جمعی کادرهای فنی در فوتبال ایران رواج دارد و اصلا اینها را خود یحیی از پدیده مشهد به تهران آورد، اما گویا کیفیت و مهارت این دو عزیز از دیدگاه جناب مطهری فقط جنبه کلامی و شفاهی داشته و در عمل اتفاقات دیگری رخ داده است!

#پرسپولیس #نساجی مازندران #حميد مطهري #نکته #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها