اگر با من هم مشورت می‌کرد می‌گفتم خداحافظی کند
69787
احمدزاده: سیدجلال را خودم اولین بازی مأمور مهار بزیک گذاشتم
06 تير 1401 13:28
علی مسعودی - سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس پس از سالها بازی در سطح اول فوتبال، کفش هایش را آویخت و از ميادين بازی خداحافظی کرد.

روزنامه گل

او که دوست داشت یک فصل ديگر بازی کند، باشگاه این اجازه را نداد تا مجبور شود نامه خداحافظی اش را بنويسد. به این بهانه‌ با مربی گفت و گو کردیم که اولين بار او به کاپیتان پرسپولیس میدان داد و مأمور مهار اموند بزیک کرد. این مربی کسی نیست جز محمد احمد زاده که الان با کامیون کار می‌کند!

آقای احمدزاده، یکی از شاگردان شما ( سید جلال حسینی ) از فوتبال خداحافظی کرد. در این رابطه صحبتی نداريد؟

درست یادم هست هفته اول نیم فصل دوم ليگ اول در سپاهان بازی داشتیم که من به سید جلال بازی دادم و او را مأمور مهار ادموند بزیک کردم که آن زمان یکی از بهترين مهاجمان سرزن ليگ بود. جلال با اینکه سن کمی داشت و اولين بازی اش بود، توانست بزیک را مهار کند و ما هم بازی را یک بر صفر برنده‌ شدیم. بازی بعدی ما هم با پرسپولیس بود که اتفاقا در این بازی هم به جلال میدان دادم و بازی یک بر یک مساوی شد و گل ملوان را پژمان نوری به ثمر رساند که او هم سن کمی داشت.

سید جلال چند سال داشت؟

جالب اینجاست سید جلال اصلا در تیم امید بازی نکرد و من مستقیم از تیم جوانان او را به بزرگسالان‌ آوردم که فکر کنم ۱۷ سال داشت. من همان سال نسل جدیدی را در ملوان درست کردم، ولی مسوولان دستشان درد نکنه که آخر فصل عذر ما را خواستند! این تشکر از ساختن نسل جديد و نگه داشتن ملوان در لیگ برتر بود!

مربی سپاهان چه کسی بود؟

مرحوم استانکو بود که اتفاقا بعد بازی ما برکنار شد!

بعد سید جلال یار ثابت‌ تیم شد؟

دقیقا از بازی با سپاهان فیکس شد و جای خودش را به هیچ کسی نداد.

همان سالی که بازی آخر استقلال را شکست‌ دادید و پرسپولیس قهرمان لیگ شد؟

دقیقا این اتفاق رخ داد و ما یک بر صفر استقلال را بردیم و پرسپولیس هم فجرسپاسی را تا قهرمان شود.

سید جلال سال بعد هم در ملوان ماند؟

سال بعد را ماند ولی سال بعدی رفت سايپا و...

شما هم به تیم ملی رفتيد؟

بله، من دستیار آقای مایلی کهن شدم.

سید جلال دوست داشت یک سال دیگر بازی کند ولی باشگاه اجازه نداد و حضور در کادر فنی را پیشنهاد داد.

به نظر من سید جلال باید در اوج خداحافظی می‌کرد و الان بهترین تصمیم را گرفت. اگر از من هم مشورت‌ می‌گرفت، می‌گفتم بهترین موقع است که خداحافظی کنی.

باید به سمت مربیگری برود؟

به سمت مربیگری برود، ولی از روی حساب و کتاب‌. او مثل بعضی‌ها نباید سر از تیم‌های بزرگ دربیاورد و از بالا شروع کند. او بايد کم کم کارش را آغاز کند و به سطح بالاتر برسد. الان مربیانی هستند که از بالا شروع کرده‌اند و نتيجه هم نگرفته‌ اند، ولی فوتبال را ول نمی‌کنند. الان امثال من که سازنده فوتبال بودیم روی کامیون کار می‌کنیم و آقایان هر طور شده در فوتبال هستند و هیچ خدمتی هم به فوتبال ايران نمی‌کنند! شما بروید از همین سید جلال بپرسید چطور فوتبالیست شد و الان بازیکنان چطور فوتبالیست می‌شوند؟! این فوتبال مربی سازنده نمی‌خواهد و مربی ديگری لازم ندارد.

#سیدجلال حسینی #مصاحبه #اختصاصی گل #علی مسعودی #پیشکسوت فوتبال ایران #ملوان انزلي
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها