به بهانه حضور احتمالی دوباره منشا در پرسپولیس
69785
آقای گل، از بهترین گلزن سرخ‌ها هم کمتر گل زده!
06 تير 1401 13:26
صحبت از حضور دوباره گادوین منشأ در پرسپولیس است و بر اساس خبرهای منتشره شده اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این بازیکن نیجریه‌ای شاگرد یحیی گل محمدی در لیگ بیست و دوم خواهد شد.

روزنامه گل

بررسی جدول گل‌زنان لیگ برتر بیست و یکم نشان می‌دهد که فوتبال ایران از مهاجمی تعیین‌کننده در جریان بازی فقیر شده است. لیگ بیست و یکم با میانگین گل ۱.۷۵ با اختلاف کم گل‌ترین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران بوده است. نکته اما جایی است که همین میانگین ضعیف گل هم صدقه‌سری پنالتی‌های پرتعداد بازی‌های ایران به ثبت رسیده، وگرنه شرایط از این هم بدتر می‌شد.

در چنین شرایطی، جدول گل‌زنان لیگ برتر هم به سمت و سویی کشیده می‌شود که بازیکنان پنالتی‌زن در صدر جدول آن قرار بگیرند. درحالی‌که اگر لیگ برتر را در ۲۰ دوره‌ قبلی بررسی کنیم، گل‌زنانی در صدر آن قرار می‌گرفتند که در جریان بازی هم درباز کردن دروازه حریفان تبحر داشتند؛ مهاجمانی مانند رضا عنایتی، محسن خلیلی، مهدی طارمی، لوسیانو ادینیو، شیمبای جوان، علی دایی، فونیکه سی، مامه تیام، محمد نوروزی، علی علیپور و لیستی بلندبالا از آن‌ها که درخششان در یادها مانده است.

در حال حاضر گادوین منشأ با ۱4 گل (8 پنالتی) آقای گل لیگ ایران شده است و برای همین پرسپولیس برای برطرف کردن نقطه‌ضعف خط حمله‌اش به دنبال این بازیکن است. اما وقتی به آمار نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که منشأ از 14 گل به ثمر رسانده 8 گلش پنالتی بوده است. یعنی او 6 گل در جریان بازی زده است.

مهدی عبدی بهترین گلزن پرسپولیس در طول لیگ موفق شد 7 گل به ثمر برساند. عبدی هر 7 گل خودش را در جریان بازی به ثمر رسانده که باعث می‌شود آمار او از آقای گل لیگ خیلی بهتر باشد، خصوصاً اینکه عبدی به‌مراتب کمتر از منشأ در زمین حضورداشته است.

البته اینکه منشأ موفق شده از روی نقطه پنالتی 8 گل به ثمر برساند نکته بسیار خوبی است چون می‌توان به خاطر تبحر گل زنی از روی نقطه پنالتی به پنالتی‌زن اول هر تیم تبدیل شود.

این موضوع وقتی جالب‌تر می‌شود، که اگر جدول آقای گل‌ها را بدون ضربات پنالتی در نظر بگیرم منشأ با 6 گل در رتبه سوم گلزنان پایین‌تر از مهدی عبدی که در رتبه دوم قرار دارد، قرار می‌گیرد.

در این جدول شهریار مغانلو با 9 گل، آقای گل است چون او هم 9 گلی را که به ثمره رسانده در جریان بازی بوده است.

درمجموع وقتی به کارنامه منشأ در دو فصل گذشته نگاه می‌کنیم می‌بینیم او 16 گل در گل گهر سیرجان و 14 گل هم در رفسنجان به ثمر رسانده که می‌توان گفت زدن 30 گل در دو فصل آمار بسیار خوبی برای یک مهاجم است ولو اینکه نیمی از این گل‌ها از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده باشد.به همین دلیل می‌توان گفت همین موضوع یحیی را ترغیب کرده که به دنبال جذب او باشد.

#پرسپولیس #گادوين منشا #نقل و انتقالات #آمار #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها