اگر استقلال قهرمان نشده نبود این مشکلات وجود نداشت
69719
کارگرجم: باید بر اساس سیستم مربی بازیکن خرید
05 تير 1401 14:55
    اکبر کارگرجم پیشکسوت استقلال می‌گوید به دلیل قهرمانی‌ای که این تیم در فصل گذشته به دست آورده شرایط سخت‌تری برای فصل پیش رو خواهد داشت و به همین دلیل باید سرمربی خارجی با تمام توان کارش را دنبال کند تا دوباره برای این تیم موفقیت به ارمغان بیاورد.

روزنامه گل

مشروح صحبت‌های کارگرجم با گل درمورد وضعیت استقلال را می‌خوانید:

وضعیت فعلی استقلال را پس از معرفی ساپینتو چطور ارزیابی می‌کنید؟

ما پیشتر یک پرتغالی در فوتبال کشورمان با نام کی‌روش داشتیم. نمی‌دانم چگونه باید او را مقایسه کنم اما او پس از جدایی چیزی برای ما نگذاشت و نسبت به این مساله انتقاد دارم. در خصوص سرمربی جدید استقلال هم باید بگویم نحوه انتخاب او درست نبوده اما خدا کند مربی خوبی باشد.

چرا درست نبوده؟

قبل از انتخاب سرمربی، باید یک کمیته فنی خوب تشکیل می‌شد و آن کمیته فنی مربی‌ها را بررسی می‌کردند و پس از انتخاب هم حسابی او را حمایت می‌کردند. امسال برای استقلال سال خطرناکی است. مربی خارجی اگر از سکوها فحش هم بخورد چیزی متوجه نمی‌شود و پس از تامین منافعش می‌رود. مدیریت تا امروز خوب بوده اما چون کمیته فنی نداریم و نحوه انتخاب خوب نبوده ممکن است دچار مشکل شویم.

به نظر شما مربی خارجی می‌تواند در استقلال موفق شود؟

موافق مربی خارجی هستم. چندین سال است که می‌‌گویم استقلال و پرسپولیس باید مربی خارجی خوب داشته باشند و بازیکنانی که می‌خواهند بعدها روی نیمکت این تیم بنشینند، در کادر آن مربی حضور پیدا کنند و تجربه‌ اندوزی کنند مانند مرحوم پورحیدری. باید از مربی خارجی به این نحو استفاده کرد آن هم نه هر خارجی.

آینده فوتبال ایران را با این وضعیت چطور ارزیابی می‌کنید؟

مربی خوب باید بیایید سیستم را ارائه دهد و بر آن اساس بازیکن جذب شود. مثلا مدافع راست رونده می‌خواهد یا مهاجم یا هر چیزی. جذب بازیکن به سیستم و اندیشه مربی بستگی دارد. ما برای هر پست بازیکنی با کیفیت مناسب همانجا می‌خواهیم. 10 ستاره هم خریده شود اما به کار تیم نیاید چه فایده؟ اگر استقلال قهرمان ایران نبود این مشکلات وجود نداشت اما حالا با توجه به رکوردها و قهرمانی و جام طلایی کار بسیار سخت و دشوار است و امیدوارم در فصل جدید هم استقلال عاقبت به خیر شود.

#استقلال #پیشکسوت استقلال #اکبر کارگرجم #اختصاصی گل #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها