توانایی‌های صادقی بالاست و می‌تواند به جام جهانی برسد
69718
کرمانی‌مقام: مومنی حرف‌های بی اساس و حاشیه ساز می‌زند
05 تير 1401 14:49
مهدی نوری - مرتضی کرمانی مقام مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است یحیی گل محمدی فصل گذشته با توجه به مشکلاتی که داشت در لیگ برتر دوم شد که عنوان خوبی بود اما در فصل جدید یارگیری بسیار خوبی انجام داده و می‌تواند دوباره قهرمان شود.

روزنامه گل

هر چند که این تیم نیاز به هماهنگی دارد و زمان می‌برد تا به آمادگی کامل برسد.

عملکرد پرسپولیس را در فصل نقل و انتقالات چطور ارزیابی می‌کنید؟

به نظرم خیلی خوب یارگیری کرده‌اند و چیزهایی که یحیی می‌خواهد را درویش فراهم کرده اما روی بازیکنان خارجی باید خیلی دقت کنند و اگر بازیکنان خارجی خوبی بیاورند پرسپولیس برای قهرمانی می‌رود.

در مورد جدایی حمید مطهری از کادر فنی پرسپولیس چه صحبتی دارید؟

فکر می‌کنم روی حمید فشار زیاد بود و هواداران می‌گفتند کمک یحیی باید عوض شود و حمید به خاطر همین حرف‌ها و حواشی عوض شد. حمید خیلی خوب کار کرده بود اما از پرسپولیس رفت و نساجی را گرفت و به نظرم مربی خوب و توانایی است.

به نظرشما مطهری به عنوان نفر اول می‌تواند موفق شود؟

تعریف حمید را خیلی شنیده ام وکارش خیلی خوب است و می‌تواند موفق شود چون جوان است و انگیزه دارد و همکاران پرسپولیسی مثل امامی فر دارد و به نظرم می‌تواند موفق شود. همه اینها جوان و باانگیزه هستند و مطهری هم توانایی‌های بالایی دارد.

در مورد جدایی داود فنایی از پرسپولیس چه صحبتی دارید؟

به داود خیلی گیر می‌دادند که گلر ضعیف کار کرده است و به تیم هوادار رفت. من در تیم نبودم و نمی‌توانم زیاد نظر بدهم اما فنایی هم برای تیم زحمت کشید و انشالله در تیم جدیدش موفق شود.

حضور سید جلال حسینی را در کادر فنی چطور ارزیابی می‌کنید؟

سید خودش الان یک مربی است و به عنوان یک رهبر و لیدر داخل زمین بود و الان هم کنار زمین بیشتر کمک می‌کند. سید کاپیتان باغیرت و دوست داشتنی ما بود و با تجربه‌ای که دارد خیلی می‌تواند کمک کند.

با توجه به جدایی حمید مطهری از پرسپولیس به نظر شما دستیار اول یحیی الان باید مربی داخلی باشد یا خارجی؟

ما خودمان مربی جوان و تحصیل کرده و باتجربه داریم اما خود یحیی باید تصمیم بگیرد که با چه کسی راحت تر است. مربی خارجی هم می‌تواند کمک کند و خبر دارم که حمید مطهری خیلی به یحیی کمک می‌کرد و در نهایت خود یحیی تصمیم می‌گیرد که در این زمینه به مربی داخلی کار کند با مربی خارجی استخدام کند.

ترکیب پرسپولیس در فصل جدید خیلی متفاوت تر از فصل قبل خواهد بود. به نظر شما این همه تغییرات به لحاظ هماهنگی به تیم لطمه نمی‌زند؟

در هر باشگاهی تغییر و تحول هست اما پرسپولیس خوب زمانی یارگیری کرده است و فرصت برای هماهنگی هست. این تغییرات به نفع پرسپولیس شد چون یک سری‌ها در حد پرسپولیس نبودند و باید می‌رفتند. این بازیکنان در حد پرسپولیس نبودند اما چون پنجره‌ها بسته بود و مشکلاتی بود و یک سری‌ها به تیم آمدند و جواب ندادند. الان تیم زمان دارد که به هماهنگی برسد و بازی در پرسپولیس یک افتخاری است و سکو پرتاب برای رسیدن به تیم ملی است و بازیکنان باید در پرسپولیس دو برابر قبل تلاش کنند تا به تیم و خودشان کمک کنند.

یحیی گل محمدی در فصل جدید می‌تواند با پرسپولیس قهرمان شود؟

بله، می‌تواند و قبلا هم شده است. با ذوب آهن هم جام حذفی را گرفت و هر جا بوده موفق بوده است. در فصل قبل هم مشکلاتی بود و پنجره بسته بود و مصدومیت‌ها زیاد بود و در نهایت دوم شد که کار بزرگی بود و امسال انشالله دوباره قهرمان می‌شود.

در مورد حضور سعید صادقی در پرسپولیس چه نظری دارید؟

بازیکن خیلی خوب و توانایی است و به سمت چپ تیم ما کمک می‌کند. صادقی بازیکن خوب و باهوشی است و از خریدهای خوب پرسپولیس در فصل جدید است.

محمد مومنی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال اعلام کرده بود صادقی به تیم دیگری رفت چون ما قول تیم ملی به او ندادیم. در این رابطه چه نظری دارید؟

ببه نظر من اینها حرفهای بیخودی است. چه کسی می‌خواهد قول تیم ملی بدهد؟ صادقی توانایی بالایی دارد و می‌تواند در تیم ملی بازی کند و حرف بی اساس و حاشیه سازی است و نباید به این حرفها توجه کرد.

امسال سال جام جهانی است و فکر می‌کنید این مساله روی کیفیت لیگ ما چه تاثیری دارد؟

می تواند تاثیر خوبی داشته باشد چون هر کسی دوست دارد خوب کار کند و به تیم ملی برسد. قطعا بازیکنان بیشتر تلاش می‌کنند و کیفیت لیگ بالا می‌رود.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها