حرف از قهرمانی کار ساپینتو را سخت کرد
69717
محسن یوسفی: صادقی بازیکن خوبی است ولی نه با این قیمت
05 تير 1401 14:48
کمبود بازیکن خوب در فوتبال ایران باعث شده یک سری بازیکنان حتی بدون یک بازی ملی در صدر نقل و انتقالات قرار بگیرند.

روزنامه گل

بازیکنانی که فقط یک سال است چهره‌ شده‌اند و برای خودشان اسم و رسم پيدا کرده‌ اند. در این رابطه گفت‌ و گویی با محسن یوسفی هافبک سابق استقلال انجام دادیم که او اعتقاد دارد، خروج بيش از حد بازیکنان از ایران باعث شده قیمت‌ها بالا برود.

از بازار نقل و انتقالات ليگ خبر دارید؟

بی خبر نیستم و خبر دارم که چند نفری جابه‌جا شده اند.

با قيمت‌های عجيب و غريب!

به هر حال شرایط دلار و بالا رفتن همه چیز باعث شده قیمت بازیکنان هم بالا برود.

شما با سعید صادقی همبازی بودید؟

مدت کوتاهی در پديده همبازی بودم، چون سالی که صادقی به پديده آمد من مصدوم شدم و نتوانستم بازی کنم.

فکر می‌کردی روزی در صدر نقل و انتقالات ليگ قرار بگيرد؟

آن زمانی که سعيد وارد پديده شد خیلی بازی نکرد و مثل الان نبود. سعید بازیکن بدی نیست، ولی اینطور هم نیست که این همه بحث شود و در صدر نقل و انتقالات باشد. البته او جزو ده بازیکن اول لیگ برتر است و امسال شرایط خوبی را در تیمش سپری کرده، اما اینکه قیمتش این باشد، کمی عجيب است.

در فوتبال ايران باید یک بازیکن بدون حتی یک بازی ملی در صدر نقل و انتقالات باشد؟!

خب طبیعی است که وقتی اکثر بازیکنان ملی پوش در خارج از ایران بازی می‌کنند و هر بازیکنی با یک فصل خوب لژیونر می‌شود، قیمت بازیکنان داخلی بالا می‌رود و این بازيکنان در صدر نقل و انتقالات قرار می‌گیرند. در گذشته‌ فقط بازیکنان ملی پوش لژیونر می‌شدند، ولی الان بازیکنان باشگاهی نیز خیلی راحت لژیونر می‌شوند. این اتفاق به ضرر باشگاه‌ها و به سود بازیکنان است که با چند بازی خوب اسم و رسم‌ پیدا کنند.

اینکه بعضی از باشگاه‌ها قول ملی پوش شدن را به شرط قرارداد بستن بدهند، درست است؟

این یک فاجعه است و من متوجه نمی‌شوم! يعنی اگر بازیکن به تیم‌ ملی دعوت نشد پول بیشتری از باشگاه بگیرد؟! به نظر من این یک مسخره بازی است که هر باشگاهی به راه انداخته فکر آینده را نکرده یا اينکه در تیم‌ ملی آدم دارد!

قبول داری فوتبال ايران بی بازیکن شده که این بازيکنان در صدر نقل و انتقالات قرار گرفته اند، وگرنه چند سال پیش به چنین بازیکنانی نگاه‌ هم نمی‌کردند؟

نسبت‌ به‌ گذشته که بازیکن خوب کم داریم و همین به ضرر فوتبال ايران و باشگاه هاست. البته تیم ملی ما جزو تیم‌های خوب آسیا است، ولی این بدين معنا نیست که بازیکن زیاد داریم؛ اين از داشتن لژیونر زيادی است که باعث شده مربی تیم‌ ملی راحت بازیکن انتخاب کند.

سعید صادقی به درد استقلال می‌خورد؟

من خودم دوست داشتم او استقلالی شود. او فصل خوبی را سپری کرده و می‌تواند به استقلال کمک‌ کند. حال اينکه به چه تیمی می‌رود، خبر ندارم.

حضور مربی پرتغالی را در استقلال چطور می‌بینی؟

مربی بدی نیست و در چندين تیم خوب اروپايي سابقه مربیگری دارد. او از اروپا می‌آید و قطعا برای نتيجه گرفتن و موفق شدن هدایت تیمی مثل استقلال را پذیرفته است.

اینکه قول قهرمانی چهار جام را داده، بلند پروازی نیست!

قول قهرمانی دادن کار هر مربی را سخت می‌کند. او اول باید تیم را ببیند و خرید هم کند چون استقلال نیاز به تقويت دارد. من شنيدم بحث جذب‌ محبی زیاد است که به جز او نیز تیم نياز به بازیکن دارد. مهمتر از همه حفظ اسکلت نیز در اولويت باشد، این‌ تیم اسکلتش را از دست دهد، مشکل ساز می‌شود.

#پرسپولیس #سعید صادقی #ترانسفر #نقل و انتقالات #استقلال #پیشکسوت استقلال #مصاحبه #اختصاصی گل
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها