69635
تغییرات آزمون در تیم ملی بانوان ایران/ در انتظار رقابت گلر محبوب و خانم کلین شیت
04 تير 1401 11:37
با تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران، روند تغییرات در این تیم آغاز شده است.

روزنامه گل

مریم آزمون در روز 30 خرداد سال جاری رسماً به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال بانوان ایران معرفی شد. پیش از این مریم ایراندوست هدایت این تیم را به عهده داشت. در دوران این مربی تیم به یک ترکیب رسیده بود و تقریبا امکانات تغییرات در آن نزدیک به صفر بود.

*پاداش قهرمانی

آزمون پیش از این هدایت دختران زیر 18 سال ایران را به عهده داشت. این تیم در اسفند ماه سال 1400، توانست عنوان قهرمانی مسابقات کافا توانست را کسب کند. این در حالی بود که مسابقه فینال زیر بارش باران مقابل قرقیزستان برگزار می‌شد.

*آزمون؛ علاقه‌مند به استعدادیابی و کشف جدید

با اینکه فدراسیون فوتبال در روز 30 خرداد خبر قطعی مربیگری آزمون را صادر کرد اما از چند روز قبل این گمانه زنی در رسانه‌ها مطرح بود. با این حال آزمون به کار استعدادیابی خود در اردیبل و گیلان ادامه داد. او به شهرها و استان‌های مختلف سفر می‌کند و به دنبال استعداد جدید است. سرمربی جدید تیم ملی سعی می کند اوضاع کل فوتبال ایران را رصد کند و شرایط روحی و روانی تک تک بازیکنان لیگ از اهمیت زیادی برای او برخوردار است.

ZHXb1waOHxXS

*فرصت به بازیکنان جدید

در کنار این موضوعات لیست جدید تیم ملی بانوان بزرگسال ایران در روز 30 خرداد اعلام شد. لیست 31 نفره آزمون نسبت به تیم تحت هدایت ایراندوست تغییرات زیادی دارد. البته با ذکر این نکته که خاتون بم(قهرمان فصل جاری لیگ برتر بانوان ایران) فعلا درگیر آماده‌سازی خود برای رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا است و در این اردو نماینده ندارد. نباید فراموش کرد که سهم بازیکنان شهرداری سیرجان در ایران لیست قابل توجه است. گفته می‌شود مریم جهان نجاتی به عنوان مربی در کنار آزمون فعالیت خواهد کرد.

*بدون تلاش‌ها حذف می‌شوند

با توجه به روحیه سرمربی فعلی تیم ملی، تغییرات لیست تیم ملی دور از انتظار نیست. آنچه که مشخص است هیچ بازیکنی بدون تلاش نباید توقع ادامه کار در تیم ملی را داشته باشد. بازیکنان دعوت نشده هم نباید ناامید باشند چرا که اعضای کادرفنی تیم ملی در حال رصد هستند. سبک زندگی بازیکنان و تمرینات آنها مورد توجه سرمربی تیم ملی است.

AMNVn42RT1OY

*رقابت بین خانم کلین شیت و گلر محبوب

زهره کودایی یکی از ارکان صعود تاریخی تیم ملی بانوان ایران به مسابقات جام ملت‌های آسیا 2022 بود. بعد از روایت سختی‌هایی که این دروازه‌بان متحمل شده و اتهامات نادرست اردنی‌ها، این دروازه‌بان به یکی از محبوب‌ترین فوتبالیست‌های بانوی ایران تبدیل شد. نباید فراموش کرد که تجربه جام ملت‌ها معیار بزرگی در کارنامه او محسوب می‌شود. از سوی دیگر زهرا خواجوی که رکوردار کلین شیت فوتبال ایران است هر چند در این اردو حضور ندارد، اما یکی از رقبای جدی برای کودایی محسوب‌ می‌شود. او به همراه خاتون بم در فصل جاری قهرمان لیگ برتر شد و مشغول آماده سازی برای مسابقات لیگ قهرمانان است. در صورت دعوت او به اردوی بعدی، با توجه به شرایط موجود این امکان وجود دارد که شانس نافعی برای حضور در ترکیب تیم ملی کاهش پیدا کند. البته بعضی شنیده‌ها حکایت از دعوت یک گلر جدید به اردوی بعدی دارد.

dvqCzlaSyvKO

*بازگشت لژیونرها

با رشد فوتبال بانوان ایران، در این بخش فوتبال شاهد افزایش لژیونرها هستیم. ایراندوست طبق سبک کاری خود علاقه زیادی به استفاده از این بازیکنان نداشت. بعد از بازگشت آزمون، در قدم اول فاطمه قاسمی به تیم ملی بازگشت. کسی که در دوران ایراندوست چند اردو را تجربه کرد، اما در نهایت از لیست کنار گذاشته شد. باید دید در کنار قاسمی، سبا سلیمی، سمیرا محمدی و... فرصت حضور در تیم ملی را خواهند داشت؟ برای جواب این سوال باید منتظر اردوی بعدی تیم ملی و پایان مسابقات کافا باشیم.

*تورنمنت کافا و برنامه تیم ملی

اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان جهت حضور در مسابقات کافا از ۶ تیرماه در مرکز ملی فوتبال زیر نظر سرمربی و کادر فنی آغاز می شود و تا روز سه شنبه ۱۴ تیرماه ادامه خواهد داشت و بازیکنان در روز پایانی اردو به مسابقات کافا که به میزبانی تاجیکستان برگزار می شود، اعزام خواهند شد. از ۳۱ بازیکن دعوت شده به اردو ۲۳ بازیکن برای مسابقات کافا انتخاب خواهند شد.

پیش‌بینی از مسابقات کافا

این تیم در ماه‌های اخیر اردو و بازی دوستانه نداشته است و با تشکیل یک اردو(احتمالاً بدون بازی تدارکاتی) باید در مسابقات کافا حاضر باشد. بنابراین خیلی انتظار نتیجه خوب نمی‌توان داشت و نباید معیار ارزیابی همین مسابقات باشد.

#تیم ملی فوتبال بانوان ایران
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها