69547
فشای دلایل جدایی مجیدی از جمع آبی‌ها/ مؤمنی: استقلال تیم ملی نیست که به بازیکن قول جام‌جهانی بدهد
03 تير 1401 12:11
عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال گفت: یکی از دلایل جدایی مجیدی از استقلال مشکلات و مسائل خانوادگی بود.

روزنامه گل

محمد مؤمنی در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: ابتدا از زحمات کادر فنی قبلی استقلال و همچنین بازیکنان که با اقتدار و تعصبات خود موجب سرافرازی هواداران را فراهم کردند تشکر می‌کنم .با توجه به مشکلات و معضلات خانوادگی که فرهاد مجیدی داشت درخواستی را به باشگاه ارائه کرد که مورد توافق ما قرار گرفت.

وی در مورد اینکه آیا بار دیگر بحث مشکلات خانوادگی دلیل جدایی مجیدی از استقلال بوده است گفت: یکی از دلایل این بود به هر جهت می‌دانید هر بازیکن یا مربی که افتخاراتی را نصیب خودش می‌کند دوست دارد پیشرفت کند. تیم اماراتی خواستار جذب مجیدی بود و او هم سعی کرد تجربیات خود را در کشور دیگری به چالش بکشد.به نظر من انتخاب خوبی بود

عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال اضافه کرد:‌ حضور مجیدی در باشگاه اماراتی پولی برای ما نداشت اما خودش چنین تصمیمی گرفت ما هم دوست به هر جهت رضایت او را داشته باشیم. مجیدی مهره باشگاه استقلال و یکی از بازیکنان و مربیان خوب این تیم بوده است. قطعا می‌توانیم در آینده از تجربیاتش بیشتر استفاده کنیم به همین دلیل رضایت دادیم به باشگاه امارتی برود.

مؤمنی در خصوص انتخاب ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی جدید استقلال عنوان کرد:‌مصطفی آجورلو تجربه لازم و کافی را نسبت به قضایای انتخاب سرمربی دارد به همین دلیل هیأت مدیره به او اختیار تام داد تا بهترین انتخاب را داشته باشد. با توجه به فعالیت‌های مستمری که داشتیم و در کم و کیف قضایا بودیم در نهایت یک سرمربی بسیار خوب به نام ساپینتو را انتخاب کردیم، توافق کامل و لازم نسبت به حضور او در ایران انجام شد.

وی در مورد اینکه عواقب انتخاب ساپینتو با آجورلو خواهد بود، پاسخ داد: هیچ مربی نمی‌تواند تضمین موفقیت بدهد اعضای هیأت مدیره برای فرآیند انتخاب ساپینتو عملکرد خوبی داشتند.

عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال در خصوص اینکه شنیده می‌شود مبلغ قرارداد این مربی 450 هزار دلار است،‌گفت: مبالغ قرارداد در اختیار باشگاه است و می‌گویند مبلغ قرارداد هم خصوصی است. این مبلغ زیاد بالا نیست و هر زمان در سیستم کدال گذاشتند به اطلاع همه خواهد رسید.

وی در مورد اینکه آیا بحث سعید صادقی با استقلال تمام شده است، گفت: به هر جهت سعی می‌کنیم بازیکن با کیفیتی را در اختیار بگیریم اما تیمی هستیم که سعی داریم در ابتدا نواقص خود را با بازیکنان ایرانی و نفرات خودمان پوشش بدهیم در غیر اینصورت حتماً از بازیکن خارجی استفاده خواهیم کرد مضاف بر اینکه تیم استقلال هستیم و تیم ملی نیستیم. سهمیه جام‌جهانی هم برای بازیکنی نداریم که به او قول بدهیم اگر به استقلال بیایی به جام‌جهانی می‌رویم قول نمی‌دهیم شرایط حضور بازیکن در تیم‌های ملی به جام‌جهانی را فراهم کنیم حتما تیم‌های دیگر این قول را به بازیکن داده‌اند.

عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال در خصوص اینکه ساپینتو از ایران رفته و چه زمانی قرار است بازیکنان را ببیند و لیست خرید بدهد،‌گفت: حتما لیست خود را داده‌ است به هر حال دنیای دیجیتال به شکلی است که فیلم و همه اسناد وجود دارد فکر می‌کنم ساپینتو حدود 12 فیلم بازی را دیده است.

وی در خصوص اینکه آیا باشگاه استقلال رسماً مذاکره‌‌ای با الکساندر نوری داشته است، گفت: باشگاه استقلال با خیلی‌ها مذاکره کرد اما به خواسته‌های آنها تن نداد برنامه ما این بود که شرایط برای همکاری طرفین برد برد باشد نه اینکه یکطرفه باشد مربیانی که به این کشور می‌آیند باید به حضور در فوتبال ایران افتخار کنند که به فوتبال ایران می‌آیند و به او کمک می‌کنند ما هم به او کمک می‌کنیم نباید اینگونه باشد وقتی یک مربی به ایران می‌آید همه چیز به نفع او باشد. در مذاکرات خود این مقوله را گنجاندیم و سعی کردیم احترام متقابل باشد استقلال باشگاه بسیار بزرگی است. همانگونه برای یک سرمربی احترام قائل هستیم متقابل همان احترام را برای خود قائل هستیم سعی کردیم این رویه مدنظرمان قرار بگیرد تا خدشه‌ای به پیشینه استقلال وارد نشود.

عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال در گفت‌وگو با برنامه ورزشگاه در خصوص اینکه آیا قرارداد وریا غفوری برای آینده این باشگاه جایگاهی در تصمیم سرمربی دارد، گفت: در مورد تصمیمات سرمربی صحبت می‌کنید پس من وارد این مقوله نمی‌شوم.

#استقلال #محمد مومنی
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها