وقتی تیمی برای قهرمانی بسته شود سرمربی اش قربانی می‌شود
69371
کربکندی: تلویزیون از روی کينه و تسویه حساب شخصی به محرم حمله کرد
31 خرداد 1401 11:59
علی مسعودی - محرم نویدکیا پس از دو سال جام نگرفتن در سپاهان از این تیم استعفا داد تا باشگاه به دنبال‌ جانشین او باشد. حال اینکه چرا محبوب ترین بازیکن اصفهان نتوانست در تیم پر مهره و پر هزینه سپاهان جام بگیرد، شايد به کم تجربگی او برگردد.

روزنامه گل

وقتی تیمی برای قهرمانی بسته شود سرمربی اش قربانی می‌شوددر این راستا با رسول کربکندی پیشکسوت فوتبال ایران و اصفهان گفت و گویی انجام‌ دادیم که اعتقاد دارد، آوردن نویدکیا به عنوان سرمربی سوزاندن او بود.

محرم نویدکیا در سپاهان خوب نتیجه گرفت ولی جام نگرفت، علت چی بود؟

به هر حال الان سپاهان به جایی رسیده که همه از این تیم قهرمانی می‌خواهند.

فکر می‌کنید علت استعفای محرم به همین خاطر بود؟

برنامه‌های باشگاه برای قهرمانی بود چون هزینه هایی که کرده بودند فقط برای جام گرفتن بود. وقتی باشگاهی این همه هزینه می‌کند، ولی جام نمی‌گیرد مشخص است که سرمربی اش تحت فشار قرار می‌گیرد. البته این نوع سرمایه گذاری برای تیم‌ها و آوردن مربيان جوان سوزاندن سرمايه هاست که این اتفاق برای محرم رخ داد. او مربی با شخصیتی بود که نوع برخورد هایش و مصاحبه هایش کاملا حرفه‌‌ای بود، ولی متاسفانه در فرهنگ فوتبال ایران جواب نداد و تيمش نیز جام نگرفت.

چرا این سرمایه‌های جوان تا اسم سرمربیگری می‌آید، خیلی زود وارد مربیگری می‌شوند، این درحالی است که می‌توانند از تیم‌های پایین تر شروع کنند و با سطح بالاتری برسند.

این در کشور ما جا نیفتاده که مربیان از لیگ‌های پايه و پایین تر شروع کنند، چون هر مربی به سمت پایین تر برود همان جا گیر می‌کند و بالا نمی‌آید. در فوتبال اروپا سلسله‌ مراتب طی می‌شود تا یک مربی به سطح بالاتر برسد، ولی متاسفانه در ایران مربیان از بالاترین سطح شروع می‌کنند و خیلی هایشان می‌سوزند. متاسفانه این هم يکی از اشکالات فوتبال ایران است که مهره سوزی می‌کند.

جالب است، مجری تلویزیون جمله‌ عجيبی را درمورد او به کار برد و مدعی شد که محرم باید ۱۰ سال از فوتبال کنار گذاشته شود!

این یک تسویه حساب و کينه شخصی است که تلویزیون انجام داد، وگرنه محرم نویدکیا باز هم می‌تواند دوباره به مربیگری برگردد و کارش را انجام دهد. محرم محبوبیت خاص خودش را دارد و هر وقت بخواهد می‌تواند در کار مربیگری فعالیت کند. او باید برود و خودش را بازسازی کند و برگردد. حال اینکه در تلویزیون از این حرف‌ها زده می‌شود، داستان خودش را دارد.

سپاهان نیز هر چه بازیکن داشت پرسپولیس گرفت!

این هم از اتفاقات بد فوتبال سپاهان است که تا تیم شکل گرفت و بازیکنان با هم مچ شدند دوباره‌ تیم خالی شد که در آینده هر مربی بيايد مشکل پیدا خواهد کرد. اين يک اشکال‌ بزرگ برای باشگاه محسوب می‌شود که دارد تیم را خالی می‌کند. نبايد این اتفاق در باشگاه بزرگی مثل سپاهان رخ دهد.

#محرم نویدکیا #رسول كربكندي #پیشکسوت فوتبال ایران #اختصاصی گل #مصاحبه
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها