اینها را بشنوید، اما باور نکنید
69370
سه دروغ نقل‌وانتقالاتی
31 خرداد 1401 11:58
مسابقات فوتبال تعطیل شده و فعالیت‌های نقل‌وانتقالاتی باشگاه‌ها جنبه رسمی و جدی پیدا کرده است. در نتیجه رسانه‌ها پر شده از اخبار مربوط به جابه‌جایی بازیکنان و البته تعارفاتی که آنها در این قبیل موارد تکه و پاره می‌کنند.

روزنامه گل

این روزها هواداران فوتبال جملات زیادی می‌شنوند که قرابتی با واقعیت ندارد؛ ، تعارف‌هایی که با محوریت عشق و علاقه و نیز خلوص نیت و بی‌اعتنایی به مال و منال دنیا تکه و پاره می‌شود، اما اغلب حقیقت ندارد. خیلی از این جملات را بشنوید، اما باور نکنید!

این از آن حرف‌هایی است که زیاد می‌شنویم. همین چند روز پیش مدیرعامل فلان باشگاه گفته بود: «بازیکن جدید ما به عشق تیم از یک میلیون یورو پول گذشت.» هیچ‌کس از چنین مبلغی نمی‌گذرد، به خصوص بازیکن مورد اشاره آقای مدیر که یادمان هست چند سال پیش به خاطر متمم قراردادش که اصلا هم رقم بالایی نبود، کلی سر و صدا راه انداخت و حتی روی آنتن تلویزیون با مسوولان وقت باشگاه جدل کرد. اغلب دوستان فوتبالیست قشنگ حواس‌شان هست که با چه رقمی کجا می‌روند و معمولا هم کلاه سرشان نمی‌رود.

ادعا نمی‌کنیم هر کسی این حرف را می‌زند دروغ گفته، اما کمی هم باید در پذیرفتن آن تردید کرد. با دلار ۳۰ هزار تومانی، دل کندن از پیشنهاد خارجی اصلا کار آسانی نیست؛ کما اینکه در این سال‌ها شاهد سیل ترانسفر بازیکنان به خارج از کشور بودیم. کسانی هم که این گزاره را به کار می‌برند، اغلب اوقات سند و مدرکی ارائه نمی‌دهند. شما هم قبول کنید نویسنده این مطلب از ۱۰روزنامه خارجی پیشنهاد دارد. راه دوری نمی‌رود!

این یکی از نخ‌نما شده‌ترین جملات فوتبال ایران است. برخی بازیکنان در بدو حضور در هر یک از تیم‌های پرهوادار مدعی می‌شوند رویای کودکی‌شان تعبیر شده است. شاید حتی راست بگویند و مثلا در بچگی هوادار همین تیم بوده‌اند، اما اغلب حسابی دنبال پول رفته‌اند و وقتی دیگر موقعیت مطلوبی وجود نداشته، باز هم با قیمت بالا به تیم مورد نظر پیوسته‌اند. بازیکنی را می‌شناسیم که تا حوالی ۳۰سالگی در کلی باشگاه گمنام خارجی با قراردادهای بالا توپ زده، اما طی چند روز گذشته بعد از پیوستن به یکی از باشگاه‌های پرهوادار، ۲۰مصاحبه در مورد تحقق رویای کودکی‌اش انجام داده. خب شما که این‌قدر مشتاق بودی، زودتر می‌آمدی!

#نقل و انتقالات #پرسپولیس #اختصاصی گل #یادداشت #نکته
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها