69249
زیدان برنامه ای برای مربیگری پاریس ندارد
29 خرداد 1401 23:45
سرمربی سابق رئال درباره اتفاقات دوران بازیگری و آینده مربیگری خود صحبت کرد. 

روزنامه گل

زین الدین زیدان در یک برنامه پیش از پنجاهمین سالگرد تولد خود در تاریخ 23 ژوئن در مورد مسائل مختلفی با تله فوت صحبت کرده است.

بخشی از این مصاحبه حول اتفاقات جام جهانی ۲۰۰۶ بود. جایی که زیدان با ضربه خود به ماتراتزی سبب ۱۰ نفره شدن فرانسه در فینال شد: من اصلا به کاری که انجام دادم افتخار نمی‌کنم، اما این دیگر بخشی از گذشته من و داستانِ تمام شده است.

پنالتی چیپ در فینال جام 2006 مقابل ایتالیا؟ دقایق ابتدایی بازی بود و فکر می‌کردم هنوز فرصت کافی تا پایان مسابقه وجود دارد. یک یا دو ثانیه فرصت داشتم تا به این فکر کنم که چگونه این کار را انجام دهم. دروازه‌بانی به نام جیجی بوفون در مقابلم بود که واقعا مرا می‌شناسد، بنابراین باید به انجام کار جدیدی فکر می‌کردم. در آن ضربه مطمئنا چاشنی تکنیک هم وجود داشت، من فکر نمی‌کنم این کار جنون آمیز باشد. ممکن است شما یک پنالتی را نیز از دست بدهید، اما در آن لحظه این کاری بود که من باید انجام می‌دادم.

حالا پاری‌سن‌ژرمن و تیم ملی فرانسه گزینه‌های اصلی خواهان او هستند اما زیدان هنوز هم برای بازگشت به مربیگری تصمیم نگرفته است. اسطوره فرانسوی در مصاحبه تازه‌اش با «تله‌فوت» در مورد دوران حرفه‌ای خود به عنوان بازیکن صحبت کرده و همچنین نکاتی در مورد آینده‌اش به عنوان یک مربی را بیان کرده است. زیدان گفت: «آیا هنوز هم می‌توانم به عنوان مربی در مواردی مشارکت کنم؟ بله، خیلی، یا فکر می‌کنم برخی از موارد. می‌خواهم ادامه دهم، زیرا هنوز آرزو دارم، این کار عشق من است.»

زیزو البته در مورد دوران موفقیت‌آمیزش در رئال‌مادرید نیز گفت: «ما سخت کار کردیم، بازیکنان باورنکردنی داشتیم و تیمی که من را دنبال می‌کرد. من مسئول خیلی چیزها بودم، اما تیم بزرگی پشت سرم بود. به تنهایی ممکن نبود. من باید افرادی را دور خودم داشته باشم که با آنها احساس راحتی می‌کنم. اگر نه، نمی‌توانم کار کنم.»


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها