69012
فریبا:حسینی شایسته دروازه تیم ملی است/ تیم ملی مشکلات ساختاری هم دارد
27 خرداد 1401 12:47
بهتاش فریبا از عملکرد فدراسیون برای آماده‌سازی تیم ملی در راه جام جهانی انتقاد کرد.

روزنامه گل

بهتاش فریبا، ملی‌پوش پیشین تیم ملی و پیشکسوت فوتبال درباره عملکرد تیم ملی ایران در دیدار دوستانه با الجزایر اظهار کرد: مشکل ما این است که نمی‌توانیم با تیم‌های خوب بازی کنیم. ببینید که ژاپن و کره‌جنوبی با چه تیم‌هایی بازی می‌کنند و ما با چه تیم‌هایی. تازه این تیم دوم الجزایر بود و با همین روند در جام جهانی زنگ تفریح خواهیم شد.

او ادامه داد: همه از چیدمان بد و تاکتیک نامنساب صحبت می‌کنند که درست است اما بازی‌های تدارکاتی جای آزمون و خطاست. البته من نمی‌دانم چرا این روند باید در تیم ملی هنوز ادامه داشته باشد که از بازیکنان در پست غیرتخصصی استفاده کنیم. این کار در تمام دنیا منسوخ شده است. حاجی‌صفی سال‌ها است که در پست هافبک به کار گرفته می‌شود در حالی که تخصصش در پست دفاع چپ است.

این پیشکسوت فوتبال اضافه کرد: البته در دیدار با الجزایر هم روز خوب ما نبود. جهانبخش و محرمی اشتباه کردند. مهاجم‌های ما یعنی طارمی و آزمون روزشان نبود و وینگرهای ما اصلا خوب نبودند. قلی‌زاده زیادی خودخواهی کرد و می‌خواست زیاد دریبل بزند. ما ۲ گل خوردیم و ۳ گل هم نخوردیم. موقعیت‌سازی زیادی هم نکردیم و در کل تیم ملی به هیچ وجه خوب نبود.

فریبا در خصوص ادامه دادن تیم ملی با اسکوچیچ عنوان کرد: همه تقصیر را گردن سرمربی می‌اندازند اما بخش عمده تقصیر گردن فدراسیون است. ما هنوز مشکل ساختاری داریم. طارمی در حالی از نامناسب بودن زمین می‌نالید که در قطر دو هزار زمین خوب وجود دارد اما این‌ها احتمالا به جای زمین خوب ۱۰۰۰ دلاری، زمین ۲۰۰ دلاری کرایه کردند که داد بازیکنان را در آورده است. اگر بتوانیم در ۵ ماه باقی مانده اردوهای بهتری داشته باشیم و از ۲ فیفادی باقی مانده استفاده کنیم، شاید یک اتفاقی رخ دهد اما این به شرط آن است که مشکلات آماده‌سازی این تیم حل شود.

این بازیکن پیشین تیم ملی درباره دروازه‌بانی که شایسته پوشیدن پیراهن تیم ملی را در جام جهانی دارد، عنوان کرد: عابدزاده در بازی‌های اخیر اشتباه‌های زیادی داشته است و اسکوچیچ حتی برای برگرداندن روحیه او، در دیدار مقابل الجزایر به او بازی داد اما وضعیتش بهتر نشد. از نظر تجربه بخواهیم بگوییم، بیرانوند سرتر از بقیه است اما از نظر آمادگی و شرایط بازی حسینی نسبت به بقیه دورتر است. اگر بخواهیم از دور نظر دهیم، الآن حسینی آماده‌ترین دروازه‌بان برای ایستادن در قفس توری تیم ملی است.

#بهتاش فريبا #استقلال
داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها