همراه بعدی صالحی‌امیری چه کسی است؟
68995
فرصت سفرهای دائم از دست یک عضو هیات اجرایی در رفت !
27 خرداد 1401 12:17
سفرهای غیر ضروری اعضای هیات اجرایی کمیته المپیک همچنان ادامه دارد.

روزنامه گل

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان بامداد چهارشنبه با دعوت رئیس کمیته المپیک مجارستان راهی بوداپست شد. وی در این سفر با رئیس فدراسیون کشتی مجارستان کرد. دیدار با رئیس فدراسیون شنای این کشور نیز بخش دیگری از برنامه‌های سفر صالحی امیری به مجارستان بود. رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در این سفر دیداری را نیز با ژولت جولایی، رئیس کمیته ملی المپیک مجارستان انجام داد.

مسئولان ورزش مجارستان اخیراً سفری به ایران داشتند و پس از بازگشت به کشورشان جهت ادامه همکاری‌های مشترک بین ورزش دو کشور از رئیس کمیته ملی المپیک ایران دعوت کردند. در این سفر نصرالله سجادی، مهدی سعیدی و فتاحیان صالحی امیری را همراهی می‌کنند.

همچنین قرار بود علیرضا رحیمی عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک و رئیس سابق فدراسیون هندبال نیز صالحی امیری را همراهی کند اما تست کرونای وی روز سه شنبه مثبت اعلام شد و این عضو هیئت اجرایی در این سفر حضور نداشت.

همراهی علیرضا رحیمی با رئیس کمیته ملی المپیک در حالی قرار بود اتفاق بیفتد که طی ماه های اخیر برخی از اعضای هیئت اجرایی به شدت مورد انتقاد اهالی ورزش و برخی از روسای فدراسیون ها قرار گرفتند. به طوری که از تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک به عنوان راهی برای بیشتر ماندن این اعضای هیئت اجرایی در کمیته ملی المپیک تعبیر شد حتی اخیراً آیین‌نامه‌ای که برای انتخاب خبرگان ورزشی در هیئت اجرایی به تصویب رسید نیز با حواشی برای این اعضا همراه بود به طوری که از قرار دادن شرط عضویت در حداقل یک دوره هیئت اجرایی برای انتخاب خبرگان ورزشی باز هم جز تمایل برخی از اعضای این هیات که رییس فدراسیون و عضو مجمع نیستند، برای شرکت در انتخابات تعبیری نداشت.

سفرهای اعضای هیئت اجرایی همراه صالحی امیری در این شرایط مالی کشور و ورزش نیز مدت های زیادی است که موجی از انتقادات را به سمت اعضای هیئت اجرایی روانه کرده است. برای مثال بارها این موضوع مطرح شده که برخی از اعضای هیئت اجرایی در دیدارهای صالحی امیری با روسای فدراسیون‌های جهانی رشته هایی که این اعضا در آن تخصصی ندارند هیچ آورده ای برای ورزش ایران نداشته است.

درست است که علیرضا رحیمی در این سفر به دلیل مثبت شدن تست کرونا حاضر نیست اما اگر وی راهی این سفر می شد مشخص نیست که دقیقاً قرار بود به عنوان رییس سابق فدراسیون هندبال در کدام دیدارهای صالحی امیری با رشته‌های کشتی و شنا نقش موثری داشته باشد.


داغ ترین خبرها
تازه ترین خبرها